Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanság tényleg 3 hetes...

Mostanság tényleg 3 hetes korban kell vinni a babát csípőficamra?

Figyelt kérdés
Az első lányomnál még 6 hetesen volt, a másodiknál 4 hetesen. Miért hozzák egyre előbbre?
2013. máj. 23. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónaposan kellett.
2013. máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Csipőficamra NEM kell vinni, legfeljebb csipőficam-vizsgálatra.


Nekem még a kórházban nézték meg.

2013. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 6 hetesen kellett.

Vagyis mi voltunk magán úton csípő UH-n, és azt konkrétan meg kellett várni a 6 hetet, mert pár nappal előbbre kaptam először időpontot, és mondtam a csajszinak, és azt mondta, hogy akkor ha gond, akkor visszahív és ad új időpontot. Hívott is, hogy be kell tölteni a 6 hetet, akkor jobban lehet vizsgálni.


A sima manuális vizsgálatot nekünk 6 hetesen kérte volna a doki, de 16 hetes lett a lányom mikorra kaptunk időpontot :)


Úgyhogy szerintem hülyeség, hogy előbbre hozzák, semmi értelme, sőt... Szóval nem is értem miért csinálják, ha tényleg így van...

2013. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Disi ***** válasza:
Mi már egy hetesen voltunk. A kórházban mondták, hogy kötött a csípője, ezért miután hazajöttünk a kórházból pár nap múlva vittük ultrahangra. Aztán még mentünk 2x. Nagyon fontos a korai szűrés nekünk a tornával teljesen rendbe jött szerencsére :)
2013. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Neharagudj kedves 2-es, bár a többiek értették, érdekes módon.

Köszi a válaszokat. Ma mondta a védőnő, hogy 3 hetesen kell vinnem, de azért majd rákérdezek a dokitól.

További szép estét nektek!

2013. máj. 23. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Minket egyáltalán nem küldött el a doki, nem is tudtam, hogy kell menni, pedig már 8 hónapos a lányom :(
2013. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nézték a kórházban születés után, majd 6 hetesen, négy hónaposan, és most megyünk újra (mert már szalad :))
2013. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos adott beutalót csípő uh-ra és vizsgálatra is, a vizsgálatra uh eredménnyel kellett menni 5-6 hetesen kaptunk időpontot. Voltunk hasi és koponya uh-n és hallásvizsgálaton. Nem volt semmi gondunk, csak alapos a dokink.
2013. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!