Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem nem állok készem...

Úgy érzem nem állok készem egy harmadik babára, más is van így?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves volt amikor elterveztük,hogy kistesót szeretnénk neki,minden probléma mentes volt, nagyon elvoltam a fiammal és a terhességemmel, de amióta megszületett a második babám, sokkal nehezebbnek érzem az egész anyaságot,pedig jó gyerekek, nincs sok gond velük,férjem szeretne harmadik babát,de ugy érzem hogy még évekig nem fogok rá készem állni. Ha egyikük a mamájánál van és csak egy gyerekkel vagyok otthon akkor ugy érzem,hogy milyen jó lenne egy pici.
2013. máj. 24. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is két gyerek kis korkülönbséggel, tervben harmadikkal. De lehet, hogy nem lesz az egészből semmi, mert mióta ketten vannak, leülni nincs időm, de a férjemnek sem... Halál fáradtak vagyunk, csak bezuhanunk az ágyba, semmivel nem érem utol magam és sok ez az egész... Hozzáteszem, segítségünk csak minimális van, gondolom könnyebb lenne, ha több lenne... Egyelőre abban reménykedem, hogy jobb lesz, ha nagyobb lesz a kicsi, még csak 4 hónapos...

Nálatok mennyi idős a kisebbik?

2013. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én is így érzek, amikor még csak egy volt, mindig pikk-pakk rend volt de amióta kettő van feje tetején áll a ház, nem érem utol magam. Fiam 4éves lesz,lányom másfél éves!
2013. máj. 24. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:
én egy másodikra sem állok készen,pedig a 11 hónapos kisfiam egy tündér manó,semmi gond vele,legjobb baba a világon!Másodikat mégsem szeretnék,a férjem sem szerencsére,az nekem már túl sok lemondással járna...ha nem állsz készen,ne szülj,majd ha úgy érzed,lesz harmadik.
2013. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el a férjednek és akkor vállaljátok, ha már mindketten úgy érzitek. Talán ha a nagy már ovis lesz, bele mersz vágni.
2013. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudja,mert elmondtam neki,megbeszéltük, de sokszor felhozza a témát,hogy mi lenne ha...

A nagy már ovis ,jövőre a kicsi is.

2013. máj. 27. 09:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Ó, akkor csak addig húzd ki, aztán majd meglátod.:)
2013. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

annyira megkönnyebbültem, hogy nem csak én érzek így. 3,5 éves a "nagylányom", 7 hetes a kicsi, és a kimerültség eddig ismeretlen oldalát élem át. a picur hasfájós, nappal sem alszik sokat, az éjszakákról nem is beszélve. hiába van oviban a nagy, örülök, ha az alap takarítást és főzést meg tudom oldani. múltkor sétáltunk a gyerekekkel, és egy kertben anyuka játszott egy másfél év körüli kislánnyal, mondtam is a férjemnek, hogy milyen könnyű neki egy gyerekkel, pedig tudom, nem az. :)

és az én férjem is NAGYON szeretne egy kisfiút, de én nemhogy évekig, hanem úgy érzem, soha nem tudnék még egy babát bevállalni. aztán lehet, csak a kimerültség beszél belőlem, de most így érzek.

2013. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést. Amíg csak egy gyerekünk volt, fel sem merült, hogy ne legyen több, és úgy gondoltuk, hogy háromig meg sem állunk. Aztán megszületett a kicsi, aki egyébként egy áldott jó, nyugis baba, mégis úgy érzem, a hátam közepére sem hiányzik egy harmadik. Most már a kicsi is elmúlt 1 éves, már keveset szopik, végre alszik éjjel, kicsit szabadabbak vagyunk mellettük, semmi kedvem előről kezdeni. A minap mutatta a szomszéd lány a kéthetes kisbabáját, és arra gondoltam, hogy cuki meg minden, de nekem most nem kéne...

Az én férjem is szeretne harmadikat, de megegyeztünk abban, hogy majd egyszer. Szerencsére nem hajt a tatár, én 28 éves vagyok, a férjem 29, még öt-tíz év múlva is bőven bele fog férni.

Úgyhogy most mi is várunk.

2013. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! van egy 2 éves fiam,és nem állok készen a 2.babára,nekem az elsővel az első hónapok is egyenlőek voltak a borzalommal,nem bírnám ki ilyen gyorsan még egyszer,kb 1-1,5 évbe telt mire beletörődtem,hogy gyerekem van,megint meg vagyok kötve,kevesebb idő van magamra, a páromra, a barátnőkre(félre értés ne essék nagyon szeretem a fiam,foglalkozom vele,játszom vele,szeretek neki vásárolni,szeretem ide,oda vinni,szeretem öltöztetni,szeretem gondozni,mindent szeretek vele.),bár közre játszott,hogy nem tervezett baba.Sose akarnék kicsi korkülönbséggel testvért,abba tuti beleőrülnék,párom persze már akarna de megbeszéltük,hogy 2-3 évig még ne legyen,majd ha 100%osan akarom,úgyhogy azzal kelek,azzal fekszem.Szerencsére időm még bőven van akkor is ha 30 év alatt szeretnék szülni,mivel még csak 23 vagyok.
2013. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 3-gyerkőc van.Most is pörgök,Én szeretem csinálni.De néha én is elfáradok:-)Éppen ma kérdeztem a férjemtöl,hogy mit szolna egy 4-dik babához.A válasz nem,nem :-)
2013. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!