Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg annyira egészsegtelen...

Tenyleg annyira egészsegtelen a tejpép?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok amiket barmilyen boltban lehet venni (milupa,Nestle stb..) gyümölcsös,csokis,vaníliás stb..


A fiam 7hónapos mindennap uzsira vagy tejpépet kap mindig más ízt vagy gyümölcsös bébiételt.

Sok helyen olvasom hogy túl cukros nem jó.

De akkor megis mit adhatnék helyette neki uzsira?

Ha esetleg ez számít alul van 2apró foga :)



2013. máj. 26. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egészségtelen, de itt én is sokaktól olvasom, hogy szinte ördögtől valónak tekintik, de, hogy konkrétan miért, azt még egy válaszban sem találtam meg. Sokan írták, mennyi minden van benne, és sok nagyon fura nevű, hát szerintem utána kéne olvasniuk a "fura neveknek', amik általában pl. vitaminok vagy elővitaminok megnevezései, és akkor látnák, azok nem mérgek, hanem jó dolgok. Ami tény és való, van benne cukor, de ha az egész napi eloszlást nézzük, azért nem vészes adag. 7 hónapos a picid, tehát gondolom még szopizik is, és csak szólok, de bizony a gyümölcsökben is van cukor (nem csak a gyümölcsös bébiételben, hanem a friss gyümölcsben is), tehát ez elkerülhetetlen. Ekkora mennyiség azért nem ártalmas, sőt, pl. a cukor székletlazító hatású, ami jól jön a babónak is, hiszen már szilárd(abb) ételeket kell megemésztenie, és eltávolítania a szervezetéből. Én is adtam kisfiamnak, én anno tejpéppel kezdtem a hozzátáplálást és aztán a gyümölcs és zöldségekkel, már ugyan 2,5 éves, de múltkor kisbabás ismerősnél bizony jó étvággyal bevágott egy nagy adag tejpépet (már külföldön élünk, itt lazábban fogják fel a táplálást). :D

Gondolom glutént már bevezettétek, akkor már rágcsálhat kekszet, kiflit, zsemlét, stb., én anno ebben a korában már adtam banánt (most nem tudom, hogy mikortól javasolják, de kisfiamnak nem volt tőle baja), valaki kölesgolyót, "kukit" ad, sajtdarabkát is adtam rágcsinak, ilyeneket próbálhatsz, hátha rákap.

2013. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ellene tűzzel-vassal,de tényleg egy mesterséges-cukros dolog.De biztos hogy nem ártasz vele,ha adod!

Én kisfiamnak vízben főzött grízt,zabpelyhet adok mindig más gyümivel uzsira.Jó még a köles is,azt még nem próbáltam.

Megmondom őszintén én azért nem adom a tejpépet mert 1,túl drága, 2,bébiételt sem adok, hanem én főzök.Nagyobb fiammal is így csináltam és nekünk bevált.

De ha úgy gondolod nektek jó a tejpép,akkor add azt!

Amúgy én i próbáltam nagyobbik fiamnál,de nem fogadta el,nem ízlett neki egyik sem.

2013. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van nem cukros is.


Utolsó a zabpelyhet hogy főzöd? Mennyi víz, mennyi zabpehely? Utána mennyi gyümi? Arányokra vagyok kíváncsi.

2013. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

huh, hát csak úgy saccra szoktam csinálni...A lényeg,hogy apró szemű legyen(lehet ilyet sparban,aldiban,lidlben kapni)

kb 1-2 dl vízbe mondjuk 2 ek zabpehely.De ha egyszer csinálsz akkor látni fogod milyen az állaga,mennyire duzzad meg és eldöntheted hogy szereted jobban(nagyon sűrűn,vagy hígabban).Gyümit hozzá úgy teszek, hogy pl 90-100ml zabpehely, 40ml gyümi(alma,banán,szilva,banánból nem teszek bele azért 40-et).De kisfiam még csak 6 hónapos,e mellett még szopizik is.Ha emelem majd az adagot,akkor is a zabpehely/gríz lesz "túlsúlyban" így uzsira/vacsira hogy laktató legyen estére.

Amúgy nagyon fini!!Nagyobb fiam minden reggel zabpelyhet reggelizik,csak neki tejbe duzzasztom meg és kockákra vágok almát,banánt,epret,ami éppen van.Nagyon szereti!A sárga dinnye szezont várom már,mert azzal a legjobb:)

2013. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Katucika0912 ***** válasza:

Szia! En alma, banán, meggy szoszt csinálok neki! Ha délelőtt adom neki akkor simán kapja, ha délután akkor pedig mig kisebb volt baba kekszet most már babapiskotát török neki bele, hogy laktatobb legyen! Reggelire van hogy baromfi virslit eszik, ezt már nyammogta 7 hónaposan is! A Vida Ágnes oldaláról le tudod tölteni a nagy babaszakácskönyv 1-2 -t ingyen! Minden jót


Amúgy mi is sokáig ettünk tejpépeket, Németországba élünk magyar gyerekorvosunk van, de egyszer se mondta g egészségtelen, pedig kislányom nagy babának számit! Legalábbis ezt mondják!11,25 kiló és 78 cm egy évesen!


Jo babázást

2013. máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is az 1. válaszolóhoz hasonlókat adok neki, de a cukor-dologban nem értek egyet. Nem szeretem, ha a finomított cukrot egy kalap alá vonják a természetesen előforduló cukrokkal, mint amilyen az anyatejben v gyümölcsökben van. A szervezet egész másképp bontja le, a hasznosulásuk is más.

Ettől függetlenül van, h mi is adunk a 13 hónaposunknak tejpépet, ha nincs idő másra vacsira. De most már legtöbbször a következőt csinálom neki: rizslisztet főzök vízben (ő nem ehet glutént), ebből olyan lekvár állagú v kicsit sűrűbb dolog szokott lenni, ehhez adok (érettebb) banánt. Ez így elég édes lesz, nem ízetlen, ugyanolyan szívesen eszi, mint a tejpépet. Ezt megcsinálhatod zabpehelyből is - bár a mi babánk egy időben elutasította a pépnél sűrűbb állagú ételeket.

A tejpéppel az a baj, h a cukor mellett tej is van benne, ezért kicsit jobban megfeküdheti a baba gyomrát, ami esetleg okozhat altatási nehézségeket.

Ami meg azt illeti, h vannak cukormentesek: azokat tápszerrel (amiben van cukor, ugye?) v anyatejjel kell összekeverni, legalábbis az általam ismert gabonás típust, így elég bonyi a dolog.

Egyébként én nem adok neki külön uzsit, az nálunk még mindig szopi, szilárdat csak 3-4-szer eszik egy nap.

2013. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és adhatsz neki főtt v párolt zöldségeket is, pl. brokkolit, cukkinit, krumplit, répát.
2013. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!