Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik módszert tartod jónak:...

Melyik módszert tartod jónak: szopi előtt hozzátáplálni, után, vagy két étkezés között? Illetve tejpépet főétkezés helyett adnál, vagy köztes étkezéskor?

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy egyen a gyerek, akkor legyen éhes, amikor hozzátáplálod, tehát szoptatási idő előtt.

Ha az a célod, hogy minél tovább szopjon a baba és minél később kezdjen "rendesen" enni, akkor szoptatás után.

Szoptatások között sok értelmét nem látom, hiszen először úgyis csak keveset eszik (hiszen kóstol) és úgyis kéri utána a szopit.

Tejpét és zöldségfélét szerintem főétkezés, leginkább vacsira (uzsira) _- mert gyümölcsöt délelőtt célszerű adni

2013. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mind a két módszer jó lehet, attól függ, hogy mi a cél.

Ha minél hamarabb szeretnéd hogy áttérjen a szilárd evésre, akkor előbb kínáld szilárddal és után csak a szopival. Ha meg a kóstolgatást tartod fontosnak, akkor, előbb szoptasd és aztán kínáld.


Én második-harmadik gyerekemmel egy harmadik verziót csináltam, és azt tartom a legjobbnak.

Igény szerint szoptattam, és bár így is kialakult nagyjából, hogy mikor kérik, ez mégis nagyon rugalmas volt.

A nagyobb gyerek/ek miatt a szilárd evés ideje (értsd étkezések: reggeli, ebéd, vacsora, tízórai, uzsonna) viszont fix volt. Így függetlenül attól, hogy mikor szopizott a baba, 10 perccel előtte vagy két órával előtte, mindig együtt ültünk asztalhoz és akkor volt evés, a baba meg evett, amennyit kért. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy nem nagyon pürésítettem meg főztem külön, a baba számára ehető dolgokat kitettem neki és kézzel eszegette, tehát az sem volt baj, ha nem fogyott mennyiség.

Így fokozatosan csökkent a szopik mennyisége, szinte észrevétlenül, és nőtt a fogyasztott szilárd étel.

az ismerkedéskor természetesen még csak napi egyszer ült le közénk a baba, és olyan két-három hónap múltával már talán az összes étkezéshez.

(De pl. most egy éves a picim, és a tízórai sokszor kimarad, hiszen olyankor alszik. De ez sem gond. :o)

2013. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, a tejpép lemaradt, nálunk tejfehérje allergia miatt nem kaptak ilyesmit a gyerekeim. De úgy tudom, ha anyatejes, akkor teljesen felesleges is adni.

2

2013. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy ha (viszonylag) hamarabb el akarod választani, előtte, ha még sokáig szoptatnád, utána. Én ilyen öszvér módszerrel csináltam, hogy az étkezéseket időpontokhoz kötöttem, a szoptatás meg továbbra is igény szerint ment. Így elég macerás volt, mert mindig vagy szoptattam, vagy kotyvasztottam, viszont nagyjából velem/velünk evett az elejétől kezdve.

Tejpép szerintem bármelyiknek jó, attól függően mekkora adag, raksz-e bele még valamit, hányszor eszik már.

2013. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon így van, a céltól függ. Egyetértek az előttem szólókkal.
2013. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!