Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy szobában aludni az anyatej...

Egy szobában aludni az anyatejes babával = több ébredés?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam erről, hogy azok a babák, akik egy szobában (netán egy ágyban) alszanak az anyukájukkal, ők többször felébredhetnek, mert érzik az anyatej illatát.


Nálatok hogy volt?


Nem akarok semmiféle következtetést levonni, csak kíváncsi vagyok, másoknál hogy van (volt) ez.


Nálunk igaz: kettő gyerekem nem igazán ébredt éjszaka szopizni, külön szobában voltak, -egy gyerekemmel egy szobában aludtam, ő sokszor felébredt.


2013. máj. 27. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Én nem akarok elméleteket gyártani, de szerintem inkább arról lehet szó, hogy érzik az anyai feszültséget. Legalábbis nálunk csak erre tudok gondolni. Én 4 hétig a lányom szobájában aludtam és figyeltem, hogy vesz-e levegőt pl. (első baba). Aztán a férjem megunta, és visszaköltöztem a hálóba. Onnantól kezdve átaludta az éjszakát. A fiam az első perctől a saját szobájában aludt, ne ébredt, csak hajnalban, aztán reggel. De lehet, hogy más az oka.
2013. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik lányom bölcsöben mellettünk aludt, és mindegyik 2 hósan aludta át az éjszakát. Ekkor kerültek külön szobába.

A másodiknál rendesen érezni lehett, hogy amikor a férjem reggel megy dolgozni, felkel akkor a kicsi elkezdett nyügösködni, érztem, hogy zavarjuk.

2013. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi egy szobában kezdtünk a kislányommal, akkor is viszonylag sokszor kelt, aztán külön költöztettük, de nem kelt kevesbbszer, sőt, inkább többször. Igaz, én a végén mindig magam mellé vettem, mert attól féltem, hogy leejtem a fáradtságtól (tényleg óránként kelt, nagyon kemény volt), olyan is előfordult, hogy a fotelban szoptatva elaludtam, még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj. Nálunk akkor oldódótt meg a probléma, amikor 1 éves korában leszoktattam az éjjeli szopiról, azóta alszik éjszaka, vagy ha fel is sír, elég egy puszi, és megnyugszik.
2013. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Az első perctől külön szobában aludtak, és nem keltek fel sűrűn. Ha csak felébredtek, és nem sírtak nagyon, akkor nem is mentem be hozzájuk. Éjszaka pedig soha nem szoptattam őket, esetleg teát kaptak. 2 hónapos koruk óta végig aludták az éjszakát.
2013. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy szobában aludtunk mindkettővel, mikor kicsik voltak. A nagy (fiú) 3,5 hónapos korától átaludta az éjszakát (este 9-reggel7). A kicsi (lány) gyakorlatilag csak akkortól, ahogy elválasztotta magát (10 hónap). Gyerektől függ szerintem.
2013. máj. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egyértelműen így volt és mai napig így van ha véletlen egy szobában alszunk (múltkor vendégség volt nálunk és a férjemék lent maradtak a nappaliban én meg beköltöztem a gyerekek hálójába a másik szoba meg vendégszoba)hogy többször megébrednek egyszerűen arra hogy valaki van a szobában forog mozog stb.

Pici korukban az első babánk itt aludt mellettünk és mikor óránként nyafizott már és 2 hónap eltelt kb. világomról nem tudtam olyan fáradt voltam így kiköltöztünk tőle, láss csodát összesen 2szer ébredt (3-4 óránként szopizni).

Második gyerekkel ugyanez volt, 6 hetes koráig volt mellettünk aztán kiköltöztettük a szobájába és onnantól 1 szer ébredt éjjel összesen.

Egy nyikkanása nem volt addig (hajnali 4-5kb.)

Harmadik baba mellettünk aludt 4 hónapos koráig (akkor költöztünk, addigra lettünk kész a házzal) és minden éjjel vagy 3-4szer fent volt, ahogy külön szobája lett érdekes módon ez lecsökkent 1 re. Mi egyértelműen zavarjuk egymást alvás közben, ja és velünk aludni se tudott egyik se akármekkora ágyba tettük magunk közé.

2013. máj. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva volt, akkor aludt jól a fiam, ha egy szobában voltunk, biztos megnyugtatta a horkolásom :D
2013. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Most mit az anyátokat pontoztok le ezeken a válaszokon, idióták?
2013. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most én sem értem ezt a lepontozósdit :(


Nekem minden válasz nagyon hasznos!

2013. máj. 27. 09:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kezdetektől egy szobában alszunk 6 hónapos korától együtt, fogzás miatt gyakran ébredt.Azóta nyugodtan alszunk mind a hárman. Nincs annál szebb, még ha többször is, amikor odabújik szopizni és így alszunk el. Szerintem az első 1-1,5 év nem a különválasztva alvásról kell szóljon. Ha ez megy sírás nélkül, ok, elfogadom, de ha egy gyerek igényli az anya közelségét, meg kell adni neki. Olvassatok a kötődő nevelésről, ha ilyen a gyerkőc, nem kell aggódni, neki ez jó.
2013. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!