Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti rá tudtatok hagyni egy 4...

Ti rá tudtatok hagyni egy 4 hetes babát 5 órára a nagyszülőkre? Baj hogy nincs lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés

Már komolyan attól, hogy nincs...

Tudtuk hogy majd jönnek át a szüleim estére, ezért otthagytuk a picit, hazamentünk, beszélgettünk, filmeztünk, pihentünk, kicsit aludtam. Jó volt csak vele lenni úgy hogy tudtam nem kell egyikünknek sem kipattanni az ágyból. Nem nyűg egyébként a picike, nem érzem annak, mégis jó volt most csak a férjemmel lenni.

Egy ismerősöm viszont "beszólt", hogy nem érti hogy tudtam ennyi időre otthagyni egy ilyen kicsit, ő nem tudta volna.


2013. máj. 27. 10:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Én sem tudtam volna otthagyni és nekem is furcsa, hogy más anya ezt könnyű szívvel megteszi.

Még a wc ajtót sem mertem bezárni ennyi idős korában. (bár az is hozzátartozik, hogy nekem nem volt olyan nagyszülő a közelben sem, aki be akart volna segíteni...)


Ahová edzésre járok, oda jár több kismama (gyerekágyasok is), akiknek a szülés után a második, harmadik héten már a fitness klubba vezet az utuk. Naponta mérlegre állnak (a mérlegelés előtt alaposan kifejik a mellüket a mosdóba, hogy könnyebbek legyenek...). Csak döbbenten nézem őket.

2013. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Miért lenne baj? Ha nektek így jó, csináld így. Az ismerősöd másképp gondolja, ennyi. Én sem hagytam volna a 4 hetes babámat senkire, ha nem muszáj. Én még nem tudtam betelni a babával akkor és a férjem is így gondolta.
2013. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Igény szerint szoptattam, ezért 4 hetessel ezt még nem tudtam volna megcsinálni.

Második babámat 8 hetesen már nagyira hagytam 3 órára, igaz volt lefejt tej, és persze előtte-utána megszoptattam.


A férjemmel mi az alvó babák mellett is remekül tudtunk kikapcsolódni.


De ha Nektek így jó, engem nem zavar! :D

2013. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Mikor hazahozták akkor nyilván olyan volt "csoda" volt, mintha a Mikulás jött volna:) Még 2 órát voltunk távolt csak egymástól (azt muszáj volt), de attól még nem éreztem azt, hogy nem kellett volna. Csak örültem hogy újra velem van.
2013. máj. 27. 10:38
 5/27 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba sajnos, így ezzel nem volt gond.
2013. máj. 27. 10:39
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Én azért sem hagytam volna ilyen hosszú időre, mert szoptatom. De mondjuk 2-2.5 órára simán. Az elsőnél még egy kutyasétáltatásra sem szívesen hagytam másra, de most egy kicsit lazább vagyok. Az apja is gyakorlottabb, most már tud kezdeni valamit egy kisbabával is.
2013. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 gabszem ***** válasza:
78%
enyém tápszeres volt és heti legalább egyszer a nagyszülőkre hagytuk pár órára, addig mi elmentünk bevásárolni meg ilyesmi. Igazából gyakrabban kéne ilyet csinálni, mert az ember be tud csavarodni a sok otthonléttől és attól hogy állandóan a babával van, bármennyire is szeretni. Nincs ezzel semmi baj
2013. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Még friss anyuka vagy úgyhogy fogadj el tőlem egy tanácsot: ha nem akarod magad sz.ranyunak érezni ne hallgass senkire:) Szerintem nincs ezzel semmi gond, nem a Taigetoszra tetted ki, hanem nagyszülőkre bíztad.

Én például - láttam, hogy ez "gond" 7 hetes baba mellől jártam edzeni:) Mert jártam. Heti 2 nap 3 órát vett igénybe mindennel együtt. A férjem/nagyszülők meg tudták oldani, hogy vigyáznak rá. Imádom a gyerekeimet, de nem áll meg a világ attól, hogy szülők lettünk. Hacsak nem betegek, extra nyűgösek akkor semmi gond, megbízható emberekkel ott lehet hagyni őket (ellenkező esetben gondolom te sem tetted volna meg, ahogy én is elhalasztok ilyenkor akármit) Egyébként meg el lehet menni a férjünkkel, barátnőinkkel néha valahová, vagy csak otthon lenni kettesben. Mi is nagyon szeretünk a gyerekekkel lenni, de kettesben is. Szerintem így kerek a házasság.

Ha valakinek erre nincs igénye, akkor persze nem kell, de ha mindketten így gondoljátok, akkor kellenek ezek az órák.

2013. máj. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Én ennél ragaszkodóbb vagyok, és kizártnak tartom, hogy filmet tudnék nézni és pihengetni, mikor a pici máshol van, ráadásul egy hónapos csak. Számomra kizárt ez, de nem lepődöm meg, hogy van, akinek ez kényelmes. Amíg jó kezekben van, biztonságban, szerintem nem elítélendő egyáltalán. Ettől függetlenül személy szerint nekem nem férne bele. Mellette akarok lenni.
2013. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj. Én az 1 hetes babámat hagytam anyósomra, amíg elmentem a dokimhoz varratszedésre, meg a melóhelyemre papírokat intézni. Kb 3-4 órát voltam távol, és nekem sem volt lelkiismeret furdalásom. Olyan emberre bíztam, akinél a legjobb helyen volt (rajtam kívül), így nem is aggódtam. Tejet lefejtem előre, így nem volt gond a kajálással sem.

Most 5 hetes, és egy délelőttöt már apával töltött kettesben, amíg bevásároltam, meg ilyenek.

Én kimondottan igénylem néha a kimozdulást, esetlegesen az egyedüllétet.

Nem hiszem, hogy ettől rossz anya lennék!

Nem vagyunk összenőve, és ha olyan emberre bízom, akiben maximálisan megbízom, akkor mi baj lenne?

Szerintem.

2013. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!