Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan küzdjem le a lelkiismer...

Hogyan küzdjem le a lelkiismeret-furdalásomat?

Figyelt kérdés
Két hónap múlva megyek vissza dolgozni, akkor lesz két éves a kisfiam. Sajnos az itthoni felügyeletet nem tudom megoldani, ezért bölcsibe kell adnom, ami még nem is lenne olyan nagy baj, viszont bölcsi csak egy másik településen van, ahova dolgozni is járok majd. Így minden reggel és este viszem-hozom a gyereket is magammal buszon, legalább is az első fél évben, amíg nem mehet itthon oviba. De már a gondolatára is őrült lelkiismeret-furdalásom támad, hogy egy ilyen kicsi gyereket fogok húzni-vonni a buszon nap mint nap, kelünk reggel korán és csak késő délután érünk majd haza. Viszont dolgoznom kell, mert egyrészt a gyesből nem lehet megélni, másrészt nagyon várnak vissza a munkahelyemre és azt hiszem ezt a mai világban nagyon meg kell becsülni. Félek, hogy nagyon meg fogja viselni, engem mindenesetre már most gyötör a bűntudat.
2013. jan. 10. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy küzdd le? Ahogyan sokan mások teszik. Nem csak te vagy ilyen helyzetben. Gondolj arra, h csak fél évről van szó, az nem nagy idő. És gondolj arra is, h sokakanak nincs is hová visszamenniük dolgozni, kisgyerekesként meg senki sehová nem veszi fel őket. Vagy azokra, akik eleve munkanélküliként szülnek, mert hiába van 4-5 év ledolgozott idejük, ha pont most a gyerekvállalás előtt lett munkanélküli. szóval másoknak is vannak problémáik.
2013. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én boldog lennék ha lenne hova visszamennem dolgozni,épp teherbe estem mikor felmondtam 12 év után,nem tudtam hogy terhes voltam már,így nem volt pofám 2 hónapos terhesen átvágni egy munkaadót sem,szülésig 27 e,gyesem 22 ezer,nekem lehet már másfél évesen be kell bölcsibe adnom.nézd a jó oldalát a helyzetednek,a gyermek miatt meg ne aggódj,hamar megszokják,ők még azt fogadják el ami van!meg lehet szeretni fog buszozni i¤s
2013. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, a babádnak jót teszel, hogy társaságba adod őt. Az utazást pedig játékkal tedd neki elviselhetőbbé!
2013. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, olvasd el ezt a kérdés- választ, én írtam annak idején Fehér Andrea pszichológusnak, kicsit más volt a szitu de engem nagyon megnyugtatott a válasza:). Ha érdekel, hogy alakult nálunk, szivesen válaszolok a kérdéseidre:)!

Ja, az apukája hazahozza délben lehetőség sajnos hamar megszűnt munkahely váltás miatt.

[link]

2013. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked kedves 4. válaszoló, nagyon sok hasznos ötletet merítettem a példádból! Remélem nálatok minden jól zajlik, tudom én is, hogy ennek meg kell történnie, csak nehéz meggyőzni magam, hogy minden jól fog működni!
2013. jan. 10. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Örülök ha seíthettem kicsit:). Na, azért csak mondok konkrétumot:).

Pl.

- kislányom szopizott mikor elkezdtük a bölcsit, Andi hátsimoatós ötlete abszolút bevált:). Itthon is figyeltem arra, hogy fürdés után először simogatás, és utána szopi, és az első ottalvós naptól nagyon jó volt, hogy a g.néni simogatta a hátát, egyszer sem hiányolta a szopizást(ami egyébként azóta is megy itthon:D).

- mivel későn kelők voltunk, már előre elkezdetem hamarabb ébreszteni, így a koránkelés sem volt különösebb akadály.

- nálunk lehetőség volt már beszoktatás előtt bejárni kis időkre, így is tettünk, szóval már ismerős volt a g.néni, a beszoktatás alatt már megszerette őt a lányom, mostanra kötődik hozzá:), szeret vele lenni, emlegeti itthon is, szünetekben is:). Így sokkal nyugodtabb voltam és vagyok, hogy nem csak "megmarad" a bölcsiben, hanem köti is őt oda valami, valaki. Érdemes lenne utána kérdezned, hogy Ti mehettek- e előbb ismerkedni.

-pár hónap után volt egy beszélgetésem a vezető hölggyel, mivel akkor volt egy nehezebb periódusunk, de ő megnyugtatott, hogy valóban jól érzi magát, játszik, táncol, fecseg..., szóval a "műsor" inkább nekem szólt, az én lelkiismeret- furdalásomnak. MIkor ezt magamban lerendeztem, akkor az ő nyűglődése is megszűnt szinte azonnal: Szóval ezt a rész nagyon fontosnak tartom. LÉgy magabiztos, persze nem szabad elfedni az érzéseidet, tedd helyre őket magadban, hogy ne érezzen rajtad a kicsid kétségbeesést:). Tudod, ők mindent megéreznek, szóval nayon igaznak tartom, hogy először magunkkal kell rendbe kerülnünk, úgy sokkal könnyebb lesz a kicsinek is:).

2013. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked még egyszer, megfogadom a tanácsaidat!

A beszoktatás kb. egy hónappal a tényleges munkakezdésem előtt fog elkezdődni, pontosan a betegeskedés és a megszokás miatt, szóval remélem, hogy elég lesz neki annyi, hogy utána ő is szívesen maradjon ott egész napra.

2013. jan. 10. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:

"A beszoktatás kb. egy hónappal a tényleges munkakezdésem előtt fog elkezdődni"

Ez nagyon jó:)! Azért is talán, mert Te is belelátsz a leendő mindennapjaiba, "hatékonyabban" fogtok róla beszélgetni már akkor mikor még közös az élmény...

Majd ha eszedbe jut, írd meg, hogy "alakultok":)!

2013. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben és még egyszer köszönöm!
2013. jan. 10. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!