Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós fiam náthás. Vettem...

11 hós fiam náthás. Vettem neki orrszívós porszívót, de az istenért nem hagyja, hogy kiszívjam neki. Úgy üvölt mint akit ölnek, lefogni nem tudom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Az ordítással nincs mit kezdeni, el kell viselni annak érdekében, hogy a nátha miatt ne alakuljon ki pl. középfül gyulladás, ami sokkal rosszabb, mint egy-egy orrszívás. Ennek tudatában neked kell lenni, mert a baba még nem érti, nem látja be (az orrszívás hasznosságát).


Szurkolok nektek.


34N+2,5L

2009. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Muszáj lefognod és leszívni az orrát, mert komolyabb bajt előzhetsz meg vele. Ültesd az öledbe,egy karját vedd a hónod alá a másikat ugyanazzal a kezeddel le tudod fogni és tartani is tudod a buciját. A másik kezed szabad, abba fogod az orrszívót. De ha végképp nem megy egyedül hívj segítséget, akár a szomszédból, de ezt meg kell csinálni.
2009. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém állandóan üvöltött- nálunk az vált be, h hagyom, h ő is fogja. Először elöl hagytam, hagy játsszon vele. Aztán bekapcsoltam a porszívót, közben eltelt fél nap, és rácsatlakoztattam, elkezdtem nagyon nézegetni, meg nevetni rajta, persze felkeltette az érdeklődést, ő is meg akarta nézni. Úgy csináltam, mintha az orromhoz tenném, és vicces képeket vágtam közben, felhúztam az orrom, kinyújtottam a nyelvem, és közben nevettem. Aztán odanyúlt, odaadtam, de még akkor sem szívtam semmit, csak foghatta. A saját kezével rakattam az orrához, mikor kiszívott egy adagnyit, persze meglepődött, sírni akart, de újra elkezdtem a pofavágásokat, meg újra nevettem. Azóta ezt mindig eljátszuk, ha mutatom az orrszívót, már húzza fel az orrát, nyújtogatja a nyelvét. Én azt is hagytam, h nekem is odanyomja, persze nem az orromba.

Hálistennek azóta nevetéssel zajlik a porszívózás, az apja mikor meglátta, h mit csinálunk, teljesen kiakadt, h ezt meg hogy csináltam:)

Őrületes hisztik voltak előtte, kínomban kezdtem el, mert 14 hós, és alig bírtam lefogni, rúgott, csípett, harapott.

Azt hallottam egyébként, h még az oviban is jobb, ha orrfújás után szívjuk a gyerek orrát, mert sokkal jobban kitisztítja, és én nem akartam az üvöltő óvodásomnak ezt csinálni. Ezt utáltam a legjobban a körömvágás után, de ez így most kalssz játék lett:)

2009. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi orrszívásnál visszük valamelyik "jószágát"(nyuszi,kutya-ő szokta kiválasztani a "pácienst")és előbb annak szívjuk ki az orrát,aztán az övét és így felváltva.Nekünk így teljesen békésen zajlanak az orrszívások.

Amit az én kisfiam nem visel el:fekve orrszívás,tehát kizárólag az ölemben ülve csináljuk.

2009. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 5. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
A kisfiamnál ma derült ki, hogy középfülgyulladása van. 1 hete náthás és nem ürült ki belőle a cucc, nem szívtuk eleget szerintem,pedig már nem is folyt neki, csak a sűrű trutyi volt benn és elkezdett köhögni úgyhogy szívásra fel. Augmentint kaptunk és Nasivin orrsprayt ajánlott a doktornő.
2009. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!