Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok? Jogosan...

Ti mit gondoltok? Jogosan tolt le engem egy anyuka?

Figyelt kérdés
Játszótéren voltunk a kisfiammal. Nyitott park, hatalmas homokozóval. Épp homokoztunk, mikor kicsit fura szagot éreztem, találtam is a homokban néhány cica kaki golyót (száraz, homokkal körbevont), fogtam a lapátunkat, és kidobtam vele a kukába. Engem ez nem nagyon izgatott, hisz szabadtéri, zöld övezettel körülvett játszótéren szerintem az lenne a furcsa, ha a macskák nem piszkítanának bele. Persze sosem hagyom, hogy a gyerkőc egye a homokot, és játék után mindig lefertőtlenítem a kezét. Nemsokára a homokozó másik végében játszó anyuka felkiált, hogy itt macska piszok van, kirángatja a lányát a homokból, és nekem is ordítva magyaráz, hogy azonnal vigyem el a kisfiamat. Erre mondom neki, hogy tudom, előbb én is találtam. Ezek után olyan hangnemben ordította le a fejemet, hogy mi az, hogy macska kakit találtam, és nem szóltam neki hamarabb?Hogy én hogy lehetek ilyen felelőtlen? Meg , hogy ki kéne írni egy figyelmeztető táblát... Szerintetek ez normális dolog volt?
2013. máj. 27. 15:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Az rendben van, hogy ő ennyire félti a gyerekét, de akkor miért viszi nyilvános homokozóba?? Meg milyen jogon ordibál egy vad idegennel??? Ennyi erővel a macskával is ordibálhatott volna aki odakakált... mert kb. annyi köze van a dologhoz...
2013. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

10-es vagyok.

Azt elfelejtettem odaírni, hogy természetesen nem kellett volna veled kiabálnia. Ha fél a macskakakától ne engedje a gyerekét a homokozóba.

2013. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Egy szabadtéri homokozóban min lepődött meg? Olyan, mint ha nagy folyókban meglepődne, hogy mit hord magával a víz. Fertőtleníteni kell a gyerek kezét, ott lenni vele, amikor homokozik, meg ne egye meg, természetesen, de ennyi. Szerintem enyhén szólva drámázott egyet, de biztosan tele az élete feszültséggel és most talált okot arra, hogy kiadja. Én ilyenkor csak sajnálni szoktam az embereket (a szomszédunk hasonló). Szomorú az élete.
2013. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
Le lehet pontozni, de én akkor se megyek oda senkihez kiabálni, mert én hülye vagyok... :)
2013. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem kissé túldramatizálta a dolgot az anyuka,nem értem miért kellett ekkora műsort csinálni. Elvégre amelyik homokozó nincs lefedve ott evidens, hogy van állati ürülék is. Személy szerint minden kis homokozóhoz raknék kutat, ahol le tudják a gyerekek öblíteni a kezüket (jobb híján).


Off:Kicsinek én is a homokozóból szedtem össze a toxoplasmát. Szerencsére eddig nem a látóidegre ment egyik gyulladás sem, csak imádkozni tudok, nehogy megvakuljak idősebb koromra a bal szememre. :(

2013. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt én is megértem, ha valaki aggódik a homokozóban lévő kórokozóktól, szíve joga, csak akkor azt nem értem, hogy miért viszi nyilvános, fedetlen homokozóba a gyerekét, illetve az tényleg rejtély, hogy nekem ehhez mi közöm. Igazából csak azért viselt meg a dolog, mert annyira lehordott engem mindennek, hogy a kisfiam úgy megszeppent, kis híján elsírta magát, látszott, hogy nagyon rosszul esett neki, hogy engem "bánt" valaki...
2013. máj. 27. 21:58
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát nézzetek hülyének, de én azt sem tudnám, hogy néz ki egy macskakaki egy homokozóban.... annyi minden van benne, én még nem láttam.

Tudom, hogy van, nálunk rengeteg kóbor macska van a lakótelepen, nem is szeretem a macskákat, tisztában vagyok vele, hogy lehet a homokban, sőt még madárkaki is, mert fa alatt van sok homokozó, ezeket mérlegeltem, mikor beengedtem a fiam a homokozóba.

Nem volt jogos a felháborodása az anyukának, főleg, hogy mindenki magából indul ki, ha ti nem csináltatok belőle nagy ügyet, akkor miből kellett volna gondolnod, hogy ez másnak a legnagyobb problémája?

2013. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hehe. Az óvodai homokozóba ugyanúgy beleszarnak a macskák. Nincs az a kerítés, amin nem mennek át.
2013. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem a logikája is zavaros. A fertőzés nem csak attól van amit lát, ilyen alapon egy burokba kellene a gyereket nevelni.
2013. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!