Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok? Jogosan...

Ti mit gondoltok? Jogosan tolt le engem egy anyuka?

Figyelt kérdés
Játszótéren voltunk a kisfiammal. Nyitott park, hatalmas homokozóval. Épp homokoztunk, mikor kicsit fura szagot éreztem, találtam is a homokban néhány cica kaki golyót (száraz, homokkal körbevont), fogtam a lapátunkat, és kidobtam vele a kukába. Engem ez nem nagyon izgatott, hisz szabadtéri, zöld övezettel körülvett játszótéren szerintem az lenne a furcsa, ha a macskák nem piszkítanának bele. Persze sosem hagyom, hogy a gyerkőc egye a homokot, és játék után mindig lefertőtlenítem a kezét. Nemsokára a homokozó másik végében játszó anyuka felkiált, hogy itt macska piszok van, kirángatja a lányát a homokból, és nekem is ordítva magyaráz, hogy azonnal vigyem el a kisfiamat. Erre mondom neki, hogy tudom, előbb én is találtam. Ezek után olyan hangnemben ordította le a fejemet, hogy mi az, hogy macska kakit találtam, és nem szóltam neki hamarabb?Hogy én hogy lehetek ilyen felelőtlen? Meg , hogy ki kéne írni egy figyelmeztető táblát... Szerintetek ez normális dolog volt?
2013. máj. 27. 15:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én csak annyit tudok, hogy gyerekkorunkban két pofára zabáltuk a homokot, mégsem haltunk bele. Volt egyszerre vagy 12 macskánk mégis itt vagyok meg a tesóim is.
2013. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Állítólag minden évben megvakul néhány gyerek a homokozóban található macskaürülék miatt. Gondolom ő is hallotta már ezt és ettől fél.
2013. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
túlzás ez..
2013. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Egy kicsit túlreagálta az anyuka a dolgot.

Tény, hogy az állatok betegséget terjeszthetnek, amit elkaphatnak a gyerekek is, de ugyan már hogy lehetne ezt egy játszótéren elkerülni? Attól, hogy megfogja, még baja nem lesz. Ha netán a kezéről bekerül a szervezetbe, az megeshet, de ezt elkerülni nem lehet.

Otthon igen, mert csinálsz egy homokozót a gyereknek, letakarod fóliával és akkor nem megy bele a macska. De egy nyilvános játszótéren és hogy még erre figyelmeztetni is kelljen? Ugyan már! Szerintem ezzel mindenki tisztában van, hogy ez benne van a pakliban, hogy állatok is járhatnak ott az ember gyereke előtt.

2013. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

nálunk elkerített játszóterek vannak és én fiam is talált már kakát.

Ne foglalkozz vele,szerintem nem volt jogos.Ő is kiírhatna magára egy táblát,hogy "paramami vagyok,szólj, ha kakát látsz akárhol mert akkor mi megyünk" :)

Amúgy én is csak kidobtam és fertőtlenítettem a kezünket,aztán játszottunk tovább...hozzáteszem eddig 3x talált a fiam kakát, ezt mind a 2.terhességem első trimeszterében...:)

2013. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Miért szerinte van olyan homokozó játszótéren amibe nem járt állat?
2013. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Igaza volt, de az ordítás túlzás.

A kisfiam olyan fertőzést kapott attól, hogy nyílt homokozóban játszott, hogy az orvos is csak lesett.

Rengeteg ecsetelő és kenőcs kellett mire helyre jött.

Az orvos mondta, hogy macskapiszok okozta a fertőzést, ami nagyon ritka.

Ebből tanultam.

A lányom nem engedem nyilvános homokba, csak a telken a miénkbe, ami el van zárva .


Rám is hülyén néznek, amiért nem engedem homokozni a lányom, de hidegen hagy ki mit gondol .

Ha az ő gyerekük lett volna beteg tőle, akkor máshogy reagálnának

2013. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Hagyd, ne foglalkozz vele! Az anyuka kicsit túlpörögte a történetet. Ha ennyire félti a csemetét, álljon oda, ahol a gyerek van, és figyelje minden mozdulatát.

Ha jobban belegondolok, ha én vagyok a te helyedben, én sem kezdek el kiabálni, hogy "akinek a gyereke a homokozóban van, az tudjon róla, hogy macskabudiban ül". Ugyan már! Ezek azok a mamatípusok, akiktől falra mászok.Figyelje, hol van a gyereke, mit játszik, mivel, stb....

2013. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Hát egy kicsit feszült lehetett...látszik, hogy veled veszekszik, pedig nem a te hibád. Ő valószínűleg ilyen, másokkal is biztos így viselkedik, ne vedd magadra. Sajnálom, biztos rosszul esett.
2013. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Évente 6-8 gyerek vakul meg a homokozókban összeszedett fertőzéstől, amit az állati ürülék okoz. Ezért kiabált veled.


[link]

2013. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!