Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn kezdett kúszni a...

Akinek későn kezdett kúszni a babája (9 hósan vagy utána), mikor mászott, ült, állt fel?

Figyelt kérdés
Nem tudom vigyem- Dévényeshez, ő mászatta, mikor épp elkezdett kúszni. Tudom 9 hónaposan el van kicsit késve a kisfiam, de a Dévényes se tudta akkor mászatni.
2013. máj. 27. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs feltétlenül elkésve. Az én fiam 6 hónaposan fordult hasról hátra (előtte már hátról hasra), majd egy hónapig semmi. 7 hónaposan elkezdett forogva közlekedni. 8 hónapos elmúlt, mikor elkezdett kúszni, de még csak a forgással kombinálva, aztán szépen elhagyta a forgást. 10 hónapot betöltötte, és akkor egy hét alatt felült, felállt és megmutatta, hogy tud mászni, de csak kb. 2-3 héttel később kezdett rendszeresen mászni. 9-én lesz 1 éves, főleg mászik, de ha gyorsan akar eljutni valahova, akkor inkább kúszik. Emellett kapaszkodva lépeget a bútorok mellett és önállóan ül, felül.

Nem tudom, van-e konkrét oka, hogy azt gondolod, el van késve a babád, de 1 éves státuszon csak az önálló ülés és a mászás a követelmény. Tehát ne siettesd, csak azért, mert manapság már a legtöbb gyerek 6-7 hónaposan mászik.

2013. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hónaposan állt fel a kiságy szélébe kapaszkodva, 8 hónaposan ült fel egyedül és 10 hónaposan kezdett el mászni. Szerintem nincs semmi baja a fiadnak. Nálunk a kúszás ki is maradt. Most 3 éves és egy igazi rossz csont nincs semmi gond vele.
2013. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugtattatok kicsit.

Tudom nem szabad összehasonlítgatni másokkal, de fórumozok hasonló korú babák anyukájával, ill. van egy ikertestvére is.

Ez a gyors felülés nekem furi, mástól is hallottam. Kislányom több hete ül támaszkodva egy kézzel, azért remélem anélkül is fog:)

Kisfiam kúszása nem tökéletes, de majd rásegítek, itt olvastam dolgokat. Egyik lábát nem használja.

2013. máj. 27. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon komótosan haladt a dolgokkal, de aztán nagyon felpörgött.

Már majdnem betöltötte a 9 hónapot, mikor elkezdett kúszni, de nagyon bénácska volt sokáig. Aztán a 9. hónap végén elkezdett kutyázni. 10 hónaposan viszont felállt, és elkezdett lépegetni a bútorok mellett egyből. Viszont ekkor még csak néha mászott párat, de csak ha csalogattuk. Úgy igazából 11 hónaposan kezdett mászni, addig főleg kúszott. 12 hónaposan pedig elindult, úgyhogy megadta a módját eleinte a dolgoknak, de aztán elsuhant sok kortára mellett a kis ügyes :)

2013. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónaposan kezdett kúszni, pár nap után mászni, és egy hétre rá felállt! Menni csak 17 hónaposan kezdett! Ő ilyen ráérősen csinált mindent!
2013. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!