Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, ha ülés után és nem...

Gond, ha ülés után és nem előtt jön a mászás?

Figyelt kérdés
Kisbabám 9,5 hónapos, minden mozgásforma szép sorban jött, aztán kúszott és olyan félig kúszás-mászás (de inkább kúszás)után felült magától. Nem igazán mászott még, de nyújtogatja a karját, meg emelgeti a fenekét, tehát próbálkozik, de általában, ha kell kúszásban közlekedik. Akkor most mi van? Mindenhol azt olvasni, hogy mászásból ül fel. Utána nem lehet ez a mozgásforma (?), hiszen ő ezt -én úgy látom- ülésből próbálja - mondjuk nem könnyen- csinálni. Nálatok hogy volt?

2013. máj. 28. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is megelőzte az ülés a mászást. Igaz,négykézláb hintázott már 2 hónapja,de csak most kezdett el mászni,miután már stabilan ült. Néha még mindig kúszva közlekedik, de tud mászni,csak nem mindig alkalmazza. Szerintem ezen kár aggódni,lényeg,hogy csinálja!:) 8 hós baba anyukája
2013. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló!Most meg találtam egy angol oldalt, ott ülésbl írja a mászást:


"Your baby will likely start crawling soon after he's able to sit well without support (probably by the time he's 8 months old). After this point, he can hold his head up to look around, and his arm, leg, and back muscles are strong enough to keep him from falling on the floor when he gets up on his hands and knees..."


..én most már nem értem, mi a jó soorend.

2013. máj. 28. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk még nem volt, mert 6 hónapos, de az csak egy dolog, hogy a "nagy könyv"-ben hogy van leírva. A normál mozgásfejlődésbe nagyon sokminden belefér. Szóval ne ijedj meg, ha nem minden úgy történik ahogy le van írva. A baba úgyis akkor fogja csinálni a különféle mozgásokat, amikor eléggé megerősítette hozzá az izmait. Ő tudja magát legjobban fejleszteni. Ne parázz, mert azt általában elfelejtik leírni, hogy a sorrend nem feltétlenül ugyanaz, és az is változó, hogy hány hónapos korban produkálják a babák.

(ezt gyógytornászként írom)

2013. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! megpróbálok nem sokat parázni ezen...csak olyan nehéz megállni olvasni a sok "tudományos" cikket.
2013. máj. 28. 10:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, tudom milyen. Hiába tanultam ezt, én is hajlamos vagyok beleesni ebbe, ha olvasok valamit.:-)

Leírják, hogy mit hány hónapos korban csinál a baba, de azt elfelejtik hozzátenni, hogy amit leírnak az nem az átlag, hanem a legkorábbi időpont, amikor megjelenik az adott mozgás.

A más gyerekével való összehasonlítgatást pedig nem szabad csinálni. Minden gyerek más.

2013. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Összehasonlítani nem nagyon akarom, mert úgyis tudom, hogy más gyerek, más család...inkább arra görcsöltem egy picit rá, hogy minden rendben menjen....nehéz nagyon!Fleg olyan típusú embernek, mint én.
2013. máj. 28. 10:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gond, a lényeg, hogy másszon is! Nálam mindkét gyerkőc szinte egyszerre ült fel és kezdett mászni. Addig ők is kúszva közlekedtek. A fiam is 3 éve és most a lányom is ezt 9 hónaposan tették meg, alig telt el egy hét, és most már mindenhova mászva közlekedik. Rá kell éreznie és már nem fog a kúszással bajlódni, mikor kényelmesebb mászni. :)

Szerintem nem a "mászásból ül fel" hanem négykéz-térdből ül fel. Az már másik dolog, hogy mászni is így kell :)

2013. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy valami mást is olvashatok! Köszönöm!
2013. máj. 28. 10:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg:).

Az ülésnek nincsen olyan "helye" a mozgásfejlődési rendben, mint a többinek(fej emelése- kúszás- mászás- felállás- járás). Sok baba tényleg mászásból ül ki oldalra, de sok állásból tanul meg visszaülni. Mindegyik tök normális:).

2013. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is előbb ült, mint mászott...mikor elkezdett mászni, nagy nyögések közepette mászott két kézrakásnyit, aztán leült pihenni, és mászott megint tovább. Neki így sokkal kényelmesebb volt. Kb 2-3 nap alatt a mászása is már ment szépen :)

Sok helyen olvasom pl, hogy előbb állt fel a baba, mint tudott volna ülni - így sok probléma volt, mert leülni már nem tudott az álldogálásából. Az enyém kb egy hete álldogál, de még neki is nehéz abból visszaereszkednie ülésbe, vagy a földre mászó pozícióba...én jobban örülök, hogy előbb ült, és utána jött a többi :)

2013. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!