Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok csinálni? Már nem...

Mit tudok csinálni? Már nem akar szopizni a kisfiam!

Figyelt kérdés
5hónapos a kisfiam. Már másfél hónapja kap az anyatejen kívűl is ételeket, és most már eljutottunk odáig, hogy nem akar szopizni, csak főzit vagy tejpépet szeretne enni.

2013. máj. 28. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért kellett olyan kezdeni a hozzátáplálást? Lefejve sem kéri?
2013. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Anyatejes babáknál ráér az anyuka 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást.

Hát, ha te előbb kezdted el és a fiad jobban előnyben részesíti a hozzátáplált ételeket, akkor nem tudsz mit csinálni. Beleerőltetni nem szabad.

Viszont ha anyatej nem kell neki, akkor meg tápszer. Mivel vagy egyik vagy másik 1 éves korig még kell. Kivéve ha egyiket sem eszi meg, mert nálunk ez volt 7 hónaposan, akkor már ugye nem anyatejes, hanem tápszeres baba volt, de nem kellett neki abszolút semmilyen tápszer, így ő helyette tejpépet kapott napi 2-3 alkalommal.

De a te fiadnak 5 hónaposan még legalább 3 anyatejes vagy tápszeres étkezésre van szüksége.

A helyedben én is megpróbálnám esetleg még cumisüvegből adni az anyatejet, de ha úgy sem kell neki, akkor pedig elmennék az orvoshoz és íratnék fel tápszert.

2013. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát sokat nem tudsz tenni, egy cipőben járunk. Az én kislányom 8 és fél hónapos, 6 hós kora óta táplálunk hozzá, de nem eszi a főzelékeket, a tápszert nem fogadta el, csak a tejpépet, gyakorlatilag azon élünk kizárólag, mert mást nem hajlandó, de szopni sem akar már napközben. Nagyon elkeseredtem, de sajnos kénytelen vagyok elfogadni. Szerintem a tápszerrel mi még teszünk majd egy próbát, bár sok értelmét nem látom, csak reménykedek. Az előző próbálkozásnál egy doboz tápszernek több, mint 4/5-ét dobtuk ki, mert mindig megcsináltam, de sehogy se fogadta el. Szóval, eljön az ideje, amikor már nem akarnak szopizni, a miénk most jött el. Borzasztó érzés, én sem így terveztem, szerettem volna kicsit még tovább. De ez van.
2013. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért kezdtem el, mert nem volt elég tejem. Különben meg nem arra voltam kiváncsi, hogy korán kezdtem a hozzátáplálást vagy sem.
2013. máj. 28. 11:08
 5/14 A kérdező kommentje:
3.köszönöm a válaszodat.
2013. máj. 28. 11:08
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha nem volt elég a tejed, akkor meg tápszert kellett volna kiíratnod. Ugyanis azt olyankor írják ki, ha nincs elég anyatej vagy nincs anyatej.

Amúgy nem tudom miért kellett leminősítően nyilatkozni azokról a válaszokról, akik megjegyezték, hogy korán kezdted el a hozzátáplálást és csak a másik válaszolónak megköszönni a válaszát.

Csak azért írtok a hozzátáplálást, mert van egy menet, ami egy segítség az anyukának. De persze nem él vele mindenki.

Mert amúgy lehet oka annak, hogy miért nem kell a fiadnak az anyatej. És ezért írtuk le.

De hát csináld úgy ahogy akarod, mint ahogyan eddig is csináltad!

2013. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok, sokan abban a hitben élnek, hogy a tanácsaik egyben kioktatás jelleggel mindenképpen megfogadandók is.

Szerintem nem úgy csinálja, ahogy akarja, hanem ahogy a baba kéri, ez meg sem fordul a fejetekben. Nekem is hiába tanácsoltak, mikor kérdeztem, mindent megpróbáltam pl. hogy a lányom egye a rohadt főzelékeket, de mind a kukában kötött ki a tápszerrel együtt is. Nem biztos, hogy anyuka rosszul csinál valamit, mert egyéniek az igények.

Én nem akartam 4 hósan hozzátáplálni, pont azért, mert szerettem volna minél tovább szoptatni, a védőnőm ebben 100 %-ig támogatott akkor is, amikor 5 hónaposan stagnált a súlyunk. Azóta meg kínlódunk a mindenféle kajákkal, meg hát az van, amit fent írtam.

2013. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3-as, nem azt írtam, hogy pontosan mindent úgy kell csinálni, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, szó se erről! De az egy útmutatás féle, hogy mit tud tenni, mit és hogyan tehet az anyuka, milyen lehetőségei vannak.

És olyat még soha egy orvos vagy védőnő szájából nem hallottam, hogy ha az anyukának nincs elég teje, akkor el kell kezdeni hozzátáplálni. Olyat annál inkább, hogy ilyenkor felírnak tápszert, mert arra is van szüksége a babának. És utána lehet azzal jönni, hogy mik a babák igényei. Mert lehet, hogy nem kellett volna neki a tápszer, de az is lehet, hogy igen, és akkor most nem lenne ilyen gond.

És most is csak azt tudom tanácsolni az anyukának, ha a gyerekének nem kell az anyatej, beletömni úgysincs értelme, kell felíratni tápszert, ha az sem kell, akkor meg a tejpép, mert az is azokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak szilárd étel, de azt viszont napi 3-szor. És akkor meg fog minden szükséges tápanyagot kapni, amire a korának megfelelően szüksége van.


Egyébként egy előző válaszomban leírtam, hogy a fiamnak sem kellett egy idő után a tápszer, kapott helyette tejpépet. Így jött ki, ez volt az igénye. De attól még próbálkoztam a tápszerrel, másfajtákkal. És nem kezdtem el mondjuk neki 7 hónaposan tejet adni, csak mert a tápszer nem kellett. Kapott mást, ami megfelelt a korának és amit szeretett is.

2013. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a tejpép nem helyettesíti a tápszert.


ha így lenne, én is adnám. :)

mert a tápszer nem a kedvenc..igaz, lehet, hogy azért mert HA-s és baromi keserű.

2013. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ráadásul az a ciki, hogy a tejpép felfújja a babát.

én csak egyszer adhatnám egy nap. :(

este..

2013. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!