Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok csinálni? Már nem...

Mit tudok csinálni? Már nem akar szopizni a kisfiam!

Figyelt kérdés
5hónapos a kisfiam. Már másfél hónapja kap az anyatejen kívűl is ételeket, és most már eljutottunk odáig, hogy nem akar szopizni, csak főzit vagy tejpépet szeretne enni.

2013. máj. 28. 10:20
1 2
 11/14 Zsófianyu ***** válasza:

Szia. Az én kisfia elmúlt 5 hónapos és az uzsonnát már kiváltottuk gabonapéppel. Kereken 4 hónapos volt, amikor bevezettem neki az uzsit, mert estére nem volt már elég a tejem. Mikor az 5. hónapot töltötte, bevezettük a tízórait, de akkor még kap a gyümi után cicit is.

Szerintem nemrontottad el, ha tápszerrel kezdtél volnakiegészíteni, egy idő után elapadt volna a tejed, mert sosem ürítette volna ki a cicit a babó, hiszen a cumisüveg ől könyebben, egyenletesebben jön, átszokott volna arra.

Amennyiben sikerül, próbáld meg lefejni és úgy odaadni neki, akár kiskanállal vagy a főzelékbe, tejpépbe keverni az anyatejet, úgy is megkapja, csak rejtve marad.

Próbálkozz a szoptatással is még, hátha csak átmeneti szopási sztrájk, nálunk is volt, de helyrejött.

2013. máj. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam tápszerrel is, de nem kellett neki. Már a cumisüveges anyatejjel is próbálkoztam. Szóval mindent megpróbáltam.
2013. máj. 29. 10:17
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi is mindenhogy próbáltuk. Két kerek héten át napi 3-szor kevertem a tápszert és tettem két különböző cumisüvegbe, pohárba, csőröspohárba, kevertem a főzelékbe - semmi eredménye nem volt. Nem az volt a lényeg, miből kapja, hanem, hogy nem kell neki, és kész. Mással is így van. Összezárja a száját, a kiskanállal teszek rá kaját, ha tetszik neki, kinyitja, ha nem, akkor csukva is marad. Egyébként nem rossz evő, ami tetszik neki, eszik belőle bőven, tehát válogatós. Ez van.
2013. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nálunk csak pár kanállal eszi a tápszert (milumil).

nincs jó íze az biztos.

de kanállal horror adni, és pohárból is. :(

mást szívesen eszik kanállal érdekes módon.


persze ki lehetne próbálni más tápszert is..de az horror..

2013. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!