Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos lesz a kisfiam, és...

11 hónapos lesz a kisfiam, és még nem jár. Ez probléma?

Figyelt kérdés
9 hónaposan állt fel,de a mászást imádja,nem tudom mikor fog így elindulni.Játszótéren már majdnem minden hasonló korú szalad...:-( nem siettetem,nem is vettünk kompot,meg semmi ilyesmit.ha jövő hónapban sem indul el ,megmutassam a dokinak?
2013. máj. 29. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj és ne hasonlítgasd más gyerekekhez. A mászással erősíti az izmait, el fog indulni ha készen lesz rá. Ne sürgesd. Nincs elkésve egyáltalán.:-)
2013. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az átlaggyerek 14 hónaposan kezd le járni.

Örülj neki, hogy nem jár még, sokkal egészségesebb, ha legalább egy éves korig négykézlábazik.

Bocs, de a doki kiröhögne, ha emiatt panaszkodnál neki.

A többi gyerekkel meg ne foglalkozz, mert mindig különbözni fognak mind mozgásban mind beszédben.

2013. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kezd le = kezd el (bocs)
2013. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 13 hónapos lesz és még ő sem jár egyedül. 6-7 lépést tesz meg csak egyedül, utánna fenékre huppan. Feláll, bútorok mellett lépeget, meg mászik.A középső fiam 15 hós korában indult el, a legnagyobb fiam meg még 1 éves sem volt mikor elindult. Soha nem hasonlítgattam őket egymáshoz, mert mindegyik fiam más ütemben fejlődött.
2013. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy probléma! Nem kell siettetni, jól csinálod. A gyerekek fejlődési tempója különböző. Az én lányom 10 hónaposan már ment, a barátnőm fia 13 hónaposan tette meg az első lépéseit. Mindkettő nagyon helyes gyerek, most már kitűnő tanulók. A kisfiam mindent később csinált, mint a lányom, pedig ő is okos. Gondolom rendszeresen jártok tanácsadásra, ha eddig nem merült fel gond, akkor szerintem nincs. De én azt tanácsolom, hogy mutasd meg, mert téged meg fog nyugtatni. Kompot nem tanácsolom, inkább fogd a kezét.

Gyógypedagógus anyuka

2013. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez érdekes, nálunk a játszón egyetlen gyerek sem szalad ennyi idősen... Nekem mindkét gyerekem 13 hónaposan indult el, és a környezetemben nagyon kevés az olyan gyerek, aki az első születésnapján már járt volna.

De van egy olyan érzésem, hogy te is tudod, hogy egy 11 hónaposnak még bőven nem kell tudnia egyedül menni.

2013. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én sem tapasztaltam, hogy a 11 hónapos gyerekek rohangáltak volna. Talán egy anyukával találkoztam, akinek 10 hónaposan indult egy a gyereke. Ne aggódj, az én fiam 13 hónaposan indult el önállóan, és a védőnő folyamatosan dicsérte a mozgáskoordinációját. Most 3 éves a lelkem, és semmi hátrányát nem tapasztalom, annak, hogy nem indult el egy éves kora előtt. Mindennek eljön az ideje. 1-2 hónap, és nem győzöl rohanni utána.
2013. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 14 hónaposan kezdett önállóan járni! Nyugi nem vagytok elkésve!
2013. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az hogy majdnem minden hasonló korú szerintem ilyen korban igen mérvadó, mert 2-3 éves korban már pár hónap különbség nem látszik a gyereken, de ennyi idős korban szerintem nagyon nem mindegy, hogy 11 vagy 13 hónapos. 2 hét alatt is nagyot lehet fejlődni
2013. máj. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minél tovább mászik, és minél később kezd járni (persze egy bizonyos határidőn belül), annál jobb.

Az enyém 14 hónapos, még mindig csak kapaszkodva lépeget.

Sok gyerek azért "szalad" már 1 évesen, mert erőltetik, kompoztatják, kézenfogva vezetgetik, aztán büszkék rá, hogy milyen gyorsan elkezdett járni a gyerek, pedig ez kifejezetten káros.

2013. máj. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!