Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 5 hónapos babának fel...

Egy 5 hónapos babának fel KELL kelnie még éjszaka enni? Akkora probléma, hogy már nem eszik éjszaka?

Figyelt kérdés
Már kb 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Én eddig azt gondoltam, hogy de szerencsés egy nőszemély is vagyok én, de már több hasonló korú baba anyukájától megkaptam, hogy egy ekkora babának még kell éjszaka ennie. Ha felébredne, én adnék is neki, de hát ha nem kel fel? Akkor most ébresztgessem? Nem úgy volt, hogy én hagytam sírni éjszaka, hanem ő alakította így magának. Hízik rendesen, fejlődik ahogy kell, én nem hiszem, hogy rosszat teszek ezzel a babának. Másnak is átaludta már ennyi idősen a babája az éjszakát? (Este 9-től reggel 6-ig) Mert akikkel én találkoztam, még legalább 2-3 szor kelnek éjszaka a babához, még az idősebb (8-9 hónapos) kicsikhez is.
2013. máj. 14. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell ennie, az én fiam 8 hetes kora óta nem eszik éjjel. Akik azt mondják kell csak irigyek, mert az Ő babájuk nem alszik éjjel.
2013. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Alvó gyermeket nem keltünk fel! Kivéve ha beteg, vagy alultáplált. Nehogy felébresszed, mert akkor aztán nem lesz megállás, mindene este várja majd hogy szórakoztassad.
2013. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak irigykednek, dehogy baj. ha nem ébrde, akkor nem igényli. Nekem evett egy éves koráig, azóta is ébred egyszer, most msáfél éves. abban az időben ébred amikor enni is. Cumi vissza, aztán alszik tovább.

De ezért nehogy ébreszd, visszasírnád még ha jön pl. a fogzás :)

2013. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz. Ha nem igényli, akkor ne ébresztgesd! Főleg, ha magának alakította ezt így. Minden babának más-más igényei vannak. Mi sem vagyunk egyformák.
2013. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, hogy ha alszik akkor minek keltsem, de már többen is mondták, hogy biztos csak azért, mert már megszokta szerencsétlen, hogy nem kap enni. Pedig nem így volt, amíg kelt éjszaka enni, addig mindig adtam neki. Jajj, komolyan már bánom, hogy elmondtam, hogy átalussza az éjszakát. Pedig komolyan azt hittem, hogy ez egy ártalmatlan téma, ebbe nem lehet belekötni, erre tessék... :( :(
2013. máj. 14. 12:53
 6/18 gabszem ***** válasza:
100%
jajj dehogy kell ennie, kislányom 6 hetes korától átalussza az éjszakákat, és havi 1 kilókat hízott így is az első hónapokban.
2013. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Disi ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy nem ébred, ne aggódj. A kislányom 2 hetes korától 4,5 hós koráig átaludta az éjszakát. Azóta mindig van valami: mozgásfejlődés, fogzás, betegség, vagy csak "jujj, de jó, ki tudok mászni az ágyból!" :)))) Most 22 hós és havi 1 átaludt éjszakánk van... Persze remélem nálatok nem így lesz. Pihenj csak, ha szüksége van valamire úgyis szólni fog, addig pedig pihenjetek :)
2013. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenbe bele lehet kötni :-)

Nekem sajnos nem aludta át a kisfiam az éjszakát még ilyen idős korában. Én azon az elven vagyok, hogy ha kel magától, akkor megetetem, nem szoktatnám le erőszakkal róla még ennyi idősen (tudom, hogy nálad nincs erről szó). Ha viszont magától elhagyja az éjszakai evéseket, annak csak örülni lehet :-) biztos, hogy nem kelteném, ha ő magától nem igényli.

2013. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes,vagy valami gondja van,azt jelzi,és úgy,hogy te is észre fogod venni :) Nekem is átalussza az éjszakát.Először még próbáltam,hogy ébresztem,de kb.2. alkalom után rájöttem,hogy nem igényli.Néha rám is furán néztek páran,mikor mondtam,hogy éjszaka nem eszik.De nem éheztetem,ha kérné,akkor adnám neki.Amúgy meg nem foglalkozok ezekkel a beszólásokkal.
2013. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Drága Kérdező! Iszonyú szerencsés vagy! Használd ki az éjszakát és pihenj, mert nem is tudod, micsoda kincs van a kezedben! Éjjel alvó gyermeket nem ébresztünk, ez alapszabály!

A Lányom 2,5 éves és 2,5 éve minden áldott éjjel kelünk hozzá. A Fiam 7 és fél hónapos, hozzá is kelek minden éjjel 2-3x! Nem panaszkodom, de nem bánnám, ha már végig alhatnék egy éjszakát!

A többi okos anyukával ne foglalkozz! Örülj, hogy ilyen ügyes babád van!!!!

2013. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!