Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fordult át hátról hasra...

Zsófianyu kérdése:

Mikor fordult át hátról hasra illetve vissza a kisbabátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos elmúlt 1 hete, de még nem fordult át... Háton fekve oldalára ügyesen billen mindkét irányba, de nem fordul át hasra. Néha úgy veszem észre, hogy kepeszt az átfordulás érdekében, de nem sikerül neki, így inkább hagyja. :( Máskor meg leteszem, köré pár játékot, hogy oda kelljen jutnia értük, akkor meg inkább csak fekszik a hátán és játszik a kezével.

Mindenféle tanácsot kapok, hogy nincs elkésve, hagyjam rá, majd ha eljön az ideje, de valaki szerint vigyem orvoshoz, konduktort is javasoltak már.

4 hónaposan voltunk a fejlődésneurológián, akkor mindent rendben találtak, korának megfelelően fejlődik.

Van valakinek valami bevált módszere, hogyan segíthetem neki ezt a fejlődését is?



2013. máj. 30. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5.5 hónaposan fordult hátról hasra, vissza pont ma, 7.5 hónapos. 2 hónapig vártunk rá :). Kicsit lusti volt :).
2013. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig kell átfordulni, majd a státuszon fogják is kérdezni. Nem értem miért kellene egy babát bárhova vinni azért mert nem csinál meg olyat, amit még nem is kell. A lányunk nem sokkal 6 hónapos kora előtt fordult át.
2013. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Próbáld pléddel együtt forgatni párszor.


http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

2013. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6 és fél hónaposan kezdett forogni. Ráér még. :) De segíthetsz te is! A védőnő nem mutatott gyakorlatokat?
2013. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

3 hónaposan fordult a hátáról a hasára.

Vissza 4 hónaposan.Lassan betölti az 5 hónapot,forog minden irányba,és elkezdett kúszni is.

Amugy meg minden baba másképp fejlődik,nem szabad őket hasonlítgatni!

2013. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

4,5 hós volt amikor hátról hasra, kb. 1 hónapra rá vissza.

Semmivel nem vagytok elmaradva, ne aggódj.

Nyugodtan tornáztathatod. Fektesd a hátára, fogd meg a két kis lábfejét, és fordítsd az egyik irányba, és enged, hogy forduljon bele. (remélem érhetően írtam le :) ) És tedd sokat hasra!

2013. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5,5 hósan fordult át hátról hasra, 6,5 hósan hasról hátra. Amikor tornáztok, gyakorolj vele! :) De abszolút nincs elkésve, sőt ha már oldalra próbálkozik akkor szerintem 1-2 hét és sikerülni fog neki!
2013. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
kb. 5 hónaposan, néhány nap különbséggel fordult oda-vissza
2013. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A lányom 3,5 hónaposan, a fiam 4 hónaposan. De hozzá kell tennem, hogy Dévényre hordtam őket.

A tiéd nincs elkésve! Legkésőbb fél éves korú babáknak "kell" forogniuk.

2013. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4,5hónapos volt mikor először sikerült hátról hasra onnantól állandóan azt csinalta vissza pedig rá 2hétre.

Oldalra ő egy hónapig fordult utana sikerült teljesen hasra fordulnia

2013. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!