Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szokatok 1 év körüli...

Ti szokatok 1 év körüli babátok teájába egy pici cukrot tenni?

Figyelt kérdés
Én egy picit szoktam!szerintetek sokat ártok vele?fiam 11 hónapos
2013. máj. 30. 19:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Igaz én azt írtam h adok de az utolsó előtti jókat írt nagyon le :)
2013. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteg édességet cukrot ettem 26 éves koromig. Mig ki nem derült az inzulin rezisztenciám. Én ezért nem eszek cukrot és nem is adok majd a gyerkemnek ameddig tudok, mivel ez egy örökletes betegség és hajlama lesz rá. 50% aze sélye hogy neki is lesz. A helytelen táplálkozás miatt még jóval növeli az esélyét hogy nála is kialakuljon majd, ahogy nálam is nagyon befolyásolta. Emiatt a betegség miatt küzdök 4 éve a teherbeesésért. Én emiatt nem adnék és nem fogok adni majd ha végre lesz nekem is egy kis csodám, de le lehet pontozni miatta. Egyébként szörnyű mennyi rossz fogú 2-3 éves gyerek van. Sok szülő késön kap észbe. Természetesen nem csak a teába kerülő cukor miatt van, hanem az egyéb nasi miatt. (első voltam)
2013. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok cukor ellenes, sőt szerintem a só sem ördögtől való dolog. Mindkettőre szüksége van a szervezetnek, de megfelelő mértékben. Az én fiam ennyi idősen Milupa instant teát ivott, ahhoz nem kellett plusz cukor, és neki elég volt, ha fele mennyiség granulátumot tettem a vízbe. Most 3 éves , semmi baja a fogainak, ezt fogorbos is megerősítette, és normálisan fejlődik. Sokan lehet szívszélhűdést kapnak, de néha szoktam adni neki egy teáskanálhegynyi kristálycukrot, kb két hetente egyszer, mert szereti, és továbbra is állítom, hogy annyi cukor kell. Merem ezt mondani azért mert a cukorból nyer a legyorsabban energiát a szervezet. Ismétlem, nem kell túlzásokba esni, mert jóból is megárt a sok, nem kell merőkanállal tömni a gyerekbe a cukrot, de egy kicsi nem árt. 1 éves kora után mézet is adhatsz neki. Nekem többször említette a gyerekorvos, főleg, ha beteg volt a fiam, különösen jótékony hatása van a szervezetre.
2013. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már. Én irtó rossz anya lehetek akkor, mert teszek a teába cukrot. 7 dl-t főzök le naponta, vagy megissza mindet, vagy nem.

Ebbe a mennyiségbe teszek egy teáskanál cukrot, néha kicsit púposabban. Az a mennyiség, amit te írtál, az semmi. És nem, nem ártasz vele!

Mint írták is már: az arany középutat kell megtalálni.

2013. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%

24: ez nem a jó anya-rossz anya mérője.

Most egy kiskanál cukorral akinek baja van, az levegőre se vigye városban a gyerekét csak oxigénmaszkban és vegyvédelmi felszerelésben.


Tényleg a mérték a fontos: viszont szerintem fontos, hogy ez csak kiegészítő legyen. Előttem volt egy rossz példa, ismerősök iskolás gyerekével mentünk kirándulni. Innivaló elfogyott, csak víz maradt. A gyerek két órán keresztül hisztériázott, hogy szomjas, de inkább ott szenvedett látványosan, de nem ivott a vízből, mert az rossz, ihatatlan. Mondjuk azért is hisztériázott, hogy miért kell ennyit gyalogolni. Anyuka szerint a gyerek amúgy egészségesen erős testalkatú volt, szerintem meg a vágósúlyt majdnem elérte... Na akkor fogadtam meg, hogy ha lesz gyerekem, az nem lesz ilyen. Ezt szerencsére be is tudtam tartani. Igaz, hogy ma egy-egy pohár Nesteát ittak a vacsorához, de napközben csak vizet ittak, azt visznek a suliba is.


Szóval nekem nincs bajom azzal, ha valaki a gyerekének ad cukrozott teát, de azt nem tartom egészségesnek, ha a gyerek csak azt issza, semmi mást.



(19-es vagyok)

2013. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
34%

Nem mindegy pedig milyen cukrot használunk. Egy pici gyereknek meg nincs szüksége gyors energiára, amit másból is meríthet.....Szóval a répa cukor egyáltalán nem egészséges, felnőttnek sem.

Víz az elsődleges szomjoltó. Nálunk nincs is itthon répacukor, csak nádcukor és nyírfacukor, de csak a férjem tesz a hétvégén a kávéjába. Kb ennyi cukor fogy. Se édesség itthon, se nasi. Csak ha kapunk.

2013. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a második ellenpélda! Engem is nyugodtan pontozzatok le, mert válaszolok! Én is rakok a lassan 10 hónapos kislányom teájába cukrot! Amúgy borzasztó ízetlen lenne!
2013. máj. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem vagyok cukorellenes, de a fiamnál megpróbáltam,hogy a vizet megissza-e. És igen! Akkor mi a francnak erőltettem volna bármi cukrosat!

Az a baj,hogy sok szülő meg sem próbálja kínálgatni vízzel, vagy feladja egyből, ha a gyerek egyszer visszautasítja.

2013. máj. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A nagy fiam (6,5 éves) még 4 évesen is csak vizet ivott. Nem eröltettük, ő kérte mindig azt a szörppel, teával szemben is. Mi is megkaptuk, hogy kínozzuk.

Aztán egy nyáron a kedves nagyi teáztatta. Azóta csak akkor hajlandó meginni a vizet, ha a szomjhalál fenyegeti.


A kicsinek is vizet adtunk eleinte, de sosem kellett neki. Instant babateát iszik, ami eleve cukros. Nem hiszem, hogy baja lenne tőle.

2013. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
69%
A fiam pár hetes kora óta teázik, pici cukorral. Istenem, nem itta meg a vizet, valamit muszáj volt. Most 16 hónapos, pár hónapja már rendes teafőzőben főzök neki 1 liter teát (Pickwick, annak is a koffein mentes változata), rendesen úgy ízesítve, mintha magunknak csinálnám. (citromlé, cukor)
2013. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!