Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megtörlitek és bekenitek a...

Ti megtörlitek és bekenitek a babátok popsiját pelenkázáskor?

Figyelt kérdés

Igazából azért érdekel ez a kérdés,mert van egy ismerősöm,aki csakis akkor törli meg és krémezi be a babája fenekét mikor kakilt.Ez nekem nagyon furcsa.

Nekem egyértelmű,hogy ezt minden pelenkázáskor megteszem,hiszem pisilés után én sem hagyom úgy magam és húzom fel a bugyimat... Vékonyan mindig be is kenem utána,hiszem hiába szívja fel a pelenka a nedvességet, azért mégis órákig abban van a feneke.

Vagy én viszem ezt annyira túlzásba?


2013. máj. 31. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A törlés alap. Kenegetni nem keneget(t)em mindig.
2013. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Meg kell törölni és be kell kenni pisi után is a feneküket, mert a pisi is kicsípi, ha órákig van a fülledt pelenkában. A krém még vízlepergető funkciót is betölt, tehát nem irritálja órákon át a baba bőrét ha pisis pelusban van.

Ahogyan a felnőtt is rendbe rakja magát pisi után is, nem csak kaki után, ugyanúgy a gyereket is rendbe kell rakni. Tehát te csinálod jól, és nem viszed túlzásba.

2013. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtörölni kivétel nélkül mindig,bekenni nem mindig,de valamennyi krém mindig van rajta,sosem piros. (10-ből 7x kenem kb)
2013. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kerria ***** válasza:
100%

Nekem is van így egy ismerősöm, aki "feleslegesnek" tartja mindig törölgetni, meg kenni. Hozzáteszem gyermekének olyan a bőre mint a rinocéroszé.


Kislányom nagyon pihe-puha bőrű, és rendkívül érzékeny. Ha nem törölném és kenném, egyből kipirosodik a popsija-nunija... Pedig ha kakilt szinte azonnal cserélem neki mindig a pelust, nem áll/ül benne.


Úgy csináld, ahogy Te érzed jónak. Nekem anno ezt mutatták a kórházban is, no meg a védőnő/doki néni is ezt mondta mikor hazajöttünk.

2013. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtörölni mindenképp meg kell. A kenegetés más, én azt csak napi 1-3-szor tettem, később egyáltalán, és így sem volt soha kipirosodva egyik feneke sem, sebes sem volt...
2013. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én törlöm is és kenegetem is.
2013. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden pelenka cserénél letörlöm a kislányom fenekét, és mivel elég érzékeny a bőre, így vékonyan be is kenem neki mindig. Én is megkaptam már, hogy nem kell minden alkalommal kenegetni neki. Én viszont így látom jónak, és még soha nem volt kipirosodva a popsija!
2013. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig megtörlöm és be is kenem neki krémmel.Sőt én még a kukacát is mindig felhúzom amennyire lehet és ott is megtörlöm!Nekem ez teljesen természetes.
2013. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
én is törlöm és kenem mindig. ha piros neogranormonnal, ha nem akkor a gyógyszertárival. és ha van pisi lecserélem a pelust, ha nagyon kevés akkor is. olyat is olvastam itt, aki benne hagyja a pisiben a gyereket...
2013. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó!Minden egyes pisinél kicseréled a pelust?Azt azért én nem,az nagyon nagy pazarlás lenne.
2013. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!