Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tervezgeti enniyre a...

Más is tervezgeti enniyre a karácsonyt, vagy csak én vagyok lázban? Hogy lesz nálatok és mikor jön a "Jézuska"? Mikor mentek a nagyszülőkhöz, rokonokhoz?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos lesz, de még agyalok, hogy kéne a szentestét, mert én anyumék itt vannak a szomszédban, szóval átmenjünk-e, vagy aznap csak hárman legyünk, mikor menjünk anyósomékhoz, nővéremékhez...Meg a legfontosabb, hogy mikor jöjjön a Jézuska, du, vagy este, vagy inkább reggel(bár tudom a picinek még mindegy, én izgulok csak ezen:) ), na meg hogy mi jót kéne főzni aznapra...Az biztos, hogy islert sütünk együtt hárman, vettünk nagyon jó karácsonyos sütiszaggatókat:)...Nálatok hogy lesz?
2011. nov. 18. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én is be vagyok sózva, pedig csak 10 hónapos lesz akkor a kicsi lányom.

24-én reggel a férjem befaragja a fát a tartóba. Aztán nekiállunk főzni. Amikor elalszik a bébi, akkor feldíszítjük gyorsan a fát, alá pakoljuk az ajándékokat is, és ha felkel, akkor ebéd után ki is bonthatja őket. Apukámat áthívom majd ebédre (anyukám sajnos nem él már).

Délután valószínűleg megyünk át tesómékhoz korai vacsorára, de fürdetésre itthon is leszünk. Szóval este hármasban leszünk csak.

25-én felmegyünk a nagynénémékhez, ha ott lesznek az unokatesómék, akkor ott maradunk egész délután, ha nem, akkor őket is meglátogatjuk.

26-án pedig utazunk anyósomékhoz. Ott valószínűleg 3-4 napot leszünk, mert az ország másik végében laknak.

Amúgy amikor anyukám még élt, akkor mindig úgy volt, hogy délután (3-4 felé) összegyűltünk valahol (anyunál, nálunk, vagy tesóméknál). És este mindenki hazament.

2011. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jaj én idén nagyon várom, mert ez lesz a kislányunkkal az első közös Karácsonyunk, ő akkor 10 hós lesz:)

Úgy tervezem, hogy 24-én felébredünk, előtte napokban alaposabban kitakarítok így aznap már csak porszívózni meg felmosni kelljen.

Délelőtt majd Apa játszik a kislányunkkal, addig én elkezdek főzni, a sütiket már előző nap meg fogom csinálni. Aztán Manó lefekszik, addig mi is pihenünk, majd ha felébred akkor elmennek Apával a nagyihoz én meg elkezdtem a fa díszítését és a lakás dekorálását. Szeretnék fényfűzéreket, ablakdíszeket, kivilágítást mindenhová:)

Aztán Apa hazajön Manóval, én addig a lakásban mindenhol lekapcsolom a villanyt, bekapcsolom a fényeket és berakok valami szép karácsonyi zenét, az ajándékokat addigra elrendezgetem a fa alá.

Nagyon kíváncsi vagyok mit szól hozzá majd a kislányunk, mert imád mindent ami csillog és fénylik, úgyhogy lesz álmélkodás:)

Elmondjuk neki, hogy itt járt Jézuska, kibontogatjuk az ajándékokat, énekelünk egy kicsit majd együtt megvacsorázunk.

Másnap és harmadnap családlátogatás vagy család fogadás, majd még kiderül.

Már várom, ez az első év amikor mi is külön családként ünneplünk, eddig mindig mi rohangáltunk az egész családot körbejárni.


A menünk még nem teljes, az biztos, hogy lesz mézeskalács és isler, vacsorára meg narancsos egészben sült kacsa, de a többit még nem tudom!

2011. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A legnagyobb gyerekemmel ez már a 3. közös karácsonyunk, így már lassan kezd bejáratódni. 24-én délelőtt én főzök, Apa takarít, felügyeljük közösen a gyerekeket. Ebédre húsleves, töltött csirkecomb rizzsel és almakompóttal lesz. Utána alvás a kölköknek. Apa befaragja a fát, én folytatom a főzést, közben segítek díszíteni. Bepakoljuk az ajándékokat a fa alá. Mire felébrednek a gyerekek, addigra megérkezik Anyós is. Szép ruhába bújtatom őket és kimegyünk a díszes fához. Énekelünk és kibontjuk az ajándékokat. 6 óra körül asztalhoz ülünk. A vacsora tejszínes, tárkonyos pulykaragú leves, rántott hal, rizs, majonézes krumplisaláta és madártej lesz. Vacsora után még egy picit marad anyós, de 7 óra körül már ő is szokott menni. Utána fürdetés, altatás. Másnap Anyukámékhoz megyünk ebédre és maradunk estig. Következő nap Anyóshoz megyünk délután és ott vacsorázunk.
2011. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szinten be vagyok sozva. :)) Kisfiam 22 honapos lesz es mar nezegetem neki a jatekokat, tervezgetem a menut stb. En szeretem nagyon a nyusgest igy hozzank mar szenteste erkezik a csalad de mi csak karacsony napjan bontunk ajandekot, ugyhogy nallunk ejjel erkezik. Azt szoktuk csinalni, hogy keszitunk egy nagy labos forral bort, elvesszuk a sutiket, ragcsalni valokat es leulunk dumalgatni es kozben ajandekot bontunk Karacsony napjan. Minden oraba kb. egy ajandekot igy delutanig ezzel elvagyunk. Persze kozben ebedelunk meg a konyhaba is megy a joves menes es iszogatjuk a forralt bort. Huuuu, de varom mar. Mi december elejen megyunk Becsbe a karacsonyi piacra a ferjemmel meg a kisfiammal 5 napra. Mar ezt is alig varom, ott majd megjon a hangulatom ezerrel. :))) Nallunk szenteste rantott hal lesz foghagymas tartar martassal, sult kolbasz es rantott sajt (van egy vegetarianus a csaladba :) ) tepsibe sult burgonyaval es parolt zoldsegekkel. Karacsony napjan mi toltott pulykat eszunk pirosra sutve, bacon szalonnaba takarva, foghagymas szosszal meg vorosboros szosszal, szinten sult burgonyaval, parolt zoldsegekkel es csinalunk egy nagy tal sajtos karfiolt a vegetarianus csaladtagnak vegetarianus kolbasszal. :)) Ezt a pulykat fogyasztjuk masnap is. Kisfiam tavaly mar zabalta akkor volt 10 honapos. :))
2011. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2 éves lesz a kisfiam már karácsonykor.talán most már megért belőle valamit.én is kitakarítok előző napokban,hajnalban megsütöm a bejglit,odakészítem az ennivalót.nálunk este van ünnepi vacsi.jó lenne úgy megoldani,hogy elviszem manócskát valahová,ha lenne hó,akkor szánkózni és mire hazaérünk,akkorra apa feldíszítené a fát.hazaérünk,ajándékozás,örömködés,vacsi.24-e,mióta együtt élünk,csak a miénk.aztán a 2 nap a mamákhoz megyünk.
2011. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jól hangzanak, és kaptam pár jó kajcsi ötletet is:)
2011. nov. 18. 12:43
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia, nekema fiam 19 hónapos lesz karácsonykor. Mi szenteste délelőtt főzünk, tesómmal, anyummal.(én egydül nevelema fiam), majd a délutáni alvás idejére átmegy anyósomhoz, mi addig fát díszítünk, alárakjuk az ajándékokat, minden csillogni, villogni fog:-) mire hazaért, ez kb 3,4 óra. Akkor ajándékot bontunk, örülünk, és 6 körül vacsi, majd amikor elfárad, akkor fürdés, és alvás. 25-én megyünk ebédre jönnek a keresztszülei, délutáni alvás után anyóshoz megyünk enni., ott is ajándékozás..., 26 án megyünk apukámákhoz az ország másik végére, és ott leszünk pár napot.

Vacsira lesz nálnuk, húsleves(fiam kedvence), sült hal, sült kacsa, párolt káposzta, krumplipüré, lehet lesz halászlé. majonézes saláta, bejgli, sütik. Másnapra is ez lesz az ebéd, mikor jönnek a keresztszülők, így nem kell már főzőcskéznem. utána úgyis elutazunk. apukáméknál az örök sláger lesz, sült csirke, töltött káposzta, húsleves, fasírt, töltött husi, és egy rakás süti:-)

már alig várom, folyamatosan az ajánékokat böngészem, és minden nap látok valamit ami jó lenne a fiamnak. Már vettem könyvet neki, megrendeltem a lego duplokat, és még tuti találok valamit:-)

2011. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia! Totál lázban égek én is már nagyon szeretem. Nekünk 3asban ez már a 3. karácsony lesz, Tavaly is még csak 20 hónapos volt a lányom, még nem értékelte, de a fát már segíteni akarta díszíteni, amit én felrakta díszt azt ő szépen leszedte :))

Délelőtt feldíszítem a fát, addig próbálkozik apa ellenni vele, bár idén úgy gondolom, hogy 2,5 évesen ez már nem fog menni neki :))

Délután megérkezik a jézuska, amíg lánykám és apa kimennek kicsit az udvarra. Anyukámék nem messze laknak, eddig minden éven átmentünk hozzájuk is, szerintem idén is így lesz. Este jövünk onnan csak haza.

Előtte persze a készülődés, jövő hét hétvégén már díszítjük a lakást, kívül, belül. Előtte 1-2 nappal süti sütés.

Nálunk a kaja minden évben ugyan az. Legalábbis szent napján: húsleves, halészlé / amit én nem tudok csinálni :)) /, rántott hús, rántott hal hasábburgonyával, majonézes krumpli sali és francia sali. Ezek vannak mindig. Aztán első napján és második napján jönnek tesómék, mi megyünk, együtt a család a 4 unokával :))

Nagyon várom már :))

2011. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

2 éves a faim. tavaly elég zsúfolt volt a szentesténk, ezért előtte való este díszítettük föl a fát mikor már aludt.reggel karácsonyoztunk meg hármasban majd rohangáltunk, lepasszoltuk a gyerkőcöt és elmentünk még az osanba, majd sütöttem-főztem, jött hozzánk délután a család (szüleim, testvéremék) és késő estig nálunk is voltak.


na ezt idén kihagyjuk, délelőtt megfőzök (töltöttkáposzta, frissensültek, húsleves, 2-3 féle süti)

délutáni alvásnál feldíszítem a fát és mikor felébred karácsonyozunk :) este vacsi közben megnézünk valami csöpögős karácsonyi filmet, még soha nem volt időm karácsonykor tv-zni :D

másnap az én családomhoz megyünk, harmadnap férjem családjához :)

2011. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én picikém még csak 4 hónapos, így a szüleimnél töltjük a karácsonyt :) A babó a dolgokat úgy sem tudja még "értékelni", így magunknak csinálok egy kicsi karácsonyfát, anyummal "egyben" főzünk, így azokból hozok majd haza.


De leírom a procedúrát, ami nálunk szokás volt, amíg otthon voltam.


24-én reggel apum befaragta a fát, ami mindig plafon magas volt. Én kampóztam a szaloncukrot, csokit, apum meg öcsém addig "renoválták" a fényfűzéreket (amelyikben eltörött az égő, cserélték, stb... Anyum addig főzött, általában előtte való nap én megcsináltam a mézeskalácsokat, anyu meg a mézes zserbót (kisütöm, aztán csokival lecsorgatom), egész nap forró teát iszunk, sütizgetünk. Ebédre mindig valami töltött kacsa van (alma, szilva, narancs), tésztasaláta, krumplisaláta, rántott hús töltve (csípős szalámi +erőspaprika, vagy sonka + sajt), töltött káposzta.

Utána én, apu és öcsi díszítünk. A kordinálás az én feladatom, mert minden évben más színű díszekkel díszítünk, tehát a fa mindig egy színű, és jól kell kinéznie :) (kedvencek: arany, ezüst, fehér, piros, ill. ezeknek a kombinációja)

Kész a fa, utána feltakarítok, megkajálunk, mindenki bedobja a fa alá az ajándékokat, utána átmegyünk nagyszüleimhez. Ott a család másik fele, segítünk nagyinak megsütni a hagyományos almás és túrósbélest, utána nagy eszem-iszom, és ajándékozás. Mikor este hazamegyünk, akkor ajándékozás az otthoniakkal :) (Mikor kicsik voltunk, akkor is este jött a Jézuska) Éjfélkor éjféli mise :)

25-én és 26-án vagy mi tartunk ebédet, vagy mi megyünk másokhoz. De bejelentkezés nélkül jönnek barátok, rokonok boldog karácsonyt kívánni :) Olyankor a fent felsorolt menü van, és pulyka, meg tyúkleves.

A babával most annyiban lesz más, hogy itt van Ő, na meg a férjem is :)

21/N

2011. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!