Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valamilyen "hóbortja" a...

Van valamilyen "hóbortja" a babádnak, amiről ne tudod leszoktatni, vagy csak nehezen sikerült?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos és csak úgy alszik el, ha fogja az ujjamat, és odahúzza az orra elé.

Eddig ezzel nem is volt gond, de ma feltérdelt a kiságyban, így le kell tennem legalsó fokra. De nem tudom hogyan szoktassam le róla?


2009. okt. 7. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egész kezem kell neki...

(kisujjamat nyújtom, de az egész karom kell... hihi)


Úgy alszik el, ha nagyon nyűgös - most a foga miatt az - hogy az arca alá "gyűri" a tenyeremet, és az orra elé húzza a nagyujjamat, azt szorongatja aztán a pici kezével.


Elég nehéz mutatvány, mert nálunk is már le van engedve a kiságy, és hát a derekam úgy 3 perc után beáll... szóval én "rőzsegyűjtő" pózban szoktam kijönni a kisszobából 10 perc után... :-)


Nem hiszem, hogy erre rá fog szokni, csak olyankor csinálja, amikor valami nincs rendben, és nyűgös, általában éjszaka, ha megébred a fájdalomtól.

Szerintem a fog kibújása után megint vissza tud majd egyedül aludni.

2009. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Cicimániás!16 hónapos,de nagyon sokszor szopik.Nem tudom,hogy mikor és hogyan fog leszokni.
2009. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
TV mániás. Akár mit csinálok mindig a tv-t bámulja. Ezért már alig megy a tv...
2009. okt. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy hóbortja a babámnak, bár erről nem akarom leszoktatni. Ha álmos, akkor keres valami rongyot vagy plüsst (mindegy mi), azt fogja a jobb kezében és a füléhez tartja, a bal hüvelykujját pedig szopizza. És akkor így ül, hát annyira édes :) Én meg tudom, hogy irány a kiságy :)
2009. okt. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A fejét beleüti valamibe, hogy figyeljünk. Persze sír mintha baleset érte volna. Pedig nagyon sokat foglalkozunk vele, Neki 110% kellene.
2009. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már öt éves a kisfiam, de a mai napig is ha fáradt, akkor gyűrögeti a fülét. Még az a szerencse, hogy nem mindig ugyanazt, így nem különbözik a két füle emiatt. Ha elzsibbad az egyik keze, akkor a másik fülét kezdi el "kínozni". Sajna nem sikerült leszoktatni róla. Én gyerekkoromban a hajamat tekertem, de olyan szinten, hogy az egyik oldalon már nem volt hajam. Ha ritkán van lehetőségem, hogy leülök és csak úgy bambúlgatok, akkor sokszor azon kapom magam, hogy tekerem a hajam!!!

Azért nem valószinű, hogy nálatok ilyen sokáig fenn állna ez a "hóbort"!! :)

2009. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem, hogy nem fog olyan sokáig tartani.

Egy darabig ő is morzsoló kendővel aludt, de aztán sajnos abbahagyta, pedig az jó volt.

Most megint görnyedek mellette, sokszor éjszaka arra ébredek, hogy elzsibbadt a bal kezem. :(

2009. okt. 9. 12:33
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom egy adott takaróval hajlandó csak aludni, azt markolássza és szaglássza és a másik kezének meg két középső ujját szopja. Próbáltam leszoktatni, de eddig nem ment. a gond az, hogy ezt a viszonylag nagy takarót cipeljük mindenhová, még 40 fokban is és nem tudom kimosni csak akkor ha vagy fűtésszezon van vagy nagy meleg, hogy estére megszáradjon. Én nagyon szégyenlem az általába koszos takarót cipelni, de másik nem kellneki, megfogja, megszagolja és hát nem ugyanaz..és már dobja is el. Már 1 éves elmúlt nem tudom mi lesz így velünk...
2009. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 8hónapos:távirányitó minden mennyisében és a cimkézése, az óriási minden játékán ott hagyom a cimékét mert azzal nagyon elvan:)
2009. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Adri baba ***** válasza:
100%
Mindent a fejére húz a 4 hós lányom!!!vigyázzni kell vele mert megfullad!semmit nem hagyhatok az ágyba neki..csak a kis rongyát.
2009. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!