Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha teljesen kimarad a...

Baj, ha teljesen kimarad a mászás?

Figyelt kérdés

Majdnem 1 éves, szélsebesen kúszik, azzal a bizonyos átlós mozgással, feláll bútor mellett, és lépeget is, megkerüli az ágyat, bivaly erős, de nem akar mászni.

Anno voltunk konduktornál, aki mondta, hogy totál egészséges, mutatta, hogy kell rávenni a mászásra, de nem akarja csinálni.

És ülni sem szeret. Tud pedig stabilan, de ha felültetem, kb fél perc után hasra fekszik, és úgy játszik tovább.

Kell aggódnom?



2013. jún. 3. 00:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Azért , mert nem mászik a gyerek, nem biztos, hogy nehézségei lesznek az iskolában! Van közeli ismerősöm, akinek a fia nem mászott, és semmiféle problémája nem volt! Most egyetemista!

Biztos van olyan is, akinek voltak gondjai miatta, de olyan is van, aki a mozgásfejlődését nagykönyv szerint csinálta, mégis gondok vannak a tanulásával!

2013. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Négyes válaszoló vagyok. Csak írja meg, aki lepontozott, mi haszontalant írtam?:( Konduktorok véleményezését írtam meg!!
2013. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es, én felpontoztalak, és köszönöm a válaszodat, a mániás lepontozókat meg én sem értem.

Lehet azt kellene csinálni, hogy csak a kérdező pontozhasson, mert ez tényleg bosszantó.

2013. jún. 3. 12:20
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Kedves Kérdező, gondoltam, hogy nem Te húztál le, mert általában az szokott lenni, amit írsz: vannak mániákus lepontozók, és tényleg idegesítő, mert az ember a kérdezőnek szeretne jóindulattal segíteni, akkor más ebbe ne kontárkodjon bele. Remélem segítettem azért! A lényeg, hogy most még ezt nagyon nehéz megmondani, hogy mit okoz bizonyos mozdulatsorok kimaradása, de az biztos, hogy a későbbi ügyetlenség, idegrendszeri fejletlenség, diszlexia erre vezethető vissza. De ne aggódj, minden fejleszthető!
2013. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

de az a átlós mozgás, amit mondanak, hogy fontos, az tökéletesen megvan a kúszásában.

meg tökéletesen fog két ujjal is, egyedül eszi reggel a falatkáit, nagyon aranyos.

szóval egyáltalán nem látom, hogy defektes lenne, csak amiket leírtam, azt nem csinálja sehogy sem.

2013. jún. 4. 00:48
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ezt írtam az első válaszomban (4.), hogy a mászás és kúszás lényegében ugyanaz. Nekünk sajna kimaradt mindkettő. A többi mozgáselemben pedig majd a védőnőd tud esetleg tájékoztatni, mikorra "elvárt", hogy csinálja őket.
2013. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!