Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kiváltja idővel a...

Teljesen kiváltja idővel a mászás a (szabálytalan) kúszást?

Figyelt kérdés
9 hónapos babám kb. 7 hónapos korától kúszik, de nem szabályosan. Dévényes gyógytornász nem látott izomtónusbeli problémát, azt mondta, várjunk 9 hónapos koráig, hátha elkezd mászni. Most 9 hónapos, kb. 2 hete mászik, de csak nagyon rövid távon, még 90%-ban szabálytalanul kúszik. Várható, hogy elhagyja majd a kúszást?
2012. szept. 25. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A kollegám gyereke 10 hónaposan a kúszásból egyszercsak felállt, a mászás kimaradt :-) Most már mászik is, de nem az volt előbb.
2012. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy el fogja hagyni majd idővel a kúszást. Ez olyan, mint amikor elindulnak, de sokszor másznak még. Meg kell szokni az új mozgásformát. :)
2012. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tök ugyanezt csinálta az én kicsim is most egyéves kb egy hete kezdett pár lépést járni, de hoszabb távon inkább mászik, kb 9-10 hónaposan váltottt kúszásból mászásba, de van akinél kimarad. tesóm kisfia úgy mászott hogy ülve húzta magát a fenekén:)
2012. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor legyek türelmes, ugye? Nagyon hangsúlyozta a dévényes, hogy nagyon fontos a szabályos mászás, így, hogy a kúszás nem az, meg pláne.
2012. szept. 25. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaj... azért nem eszik ennyire forrón a kását. Azt tudni kell, hogy napjainkban a fejlesztés, mint üzlet és iparág működik. Rengeteg pénz van benne.

9 hónapos babának még nem kötelező másznia. Az a lényeg, hogy a kúszás már elindult.

2012. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 alaszka ***** válasza:
Az én lányom 9 hónaposan kezdett kúszni, először féloldalasan, majd rendesen, 10 hónaposan kezdett mászni, ezt ülésből produkálta először, és ebben a hónapban állt fel és ült fel először. Az "előírás" szerint 10 hónapos korban "kell" mászni, persze sok baba már hamarabb csinálja, és emiatt ijed meg néhány szülő. Én is így voltam. Én nem vittem gyógytornához, úgy voltam vele hogy megvárom az "előírt" korát, és ha arra két hétre se megy neki, akkor elég elvinni. El fogja hagyni a kúszást, és a legtöbb babánál nem marad ki a mászás sem, csak ha pl. sokat van járókában mondjuk, ahol meg tud kapaszkodni, és inkább az állással próbálkozik. Most 15 hónapos a kislányom, és a járásra is ráparáztam, de egy hete elindult egyedül ügyesen. :) De még mászik is, ha úgy van kedve.
2012. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma egyébként már csak mászott kint a fűben, terepen. Bent azért még a kúszást részesíti előnyben.
2012. szept. 26. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!