Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha teljesen kimarad a...

Baj, ha teljesen kimarad a mászás?

Figyelt kérdés

Majdnem 1 éves, szélsebesen kúszik, azzal a bizonyos átlós mozgással, feláll bútor mellett, és lépeget is, megkerüli az ágyat, bivaly erős, de nem akar mászni.

Anno voltunk konduktornál, aki mondta, hogy totál egészséges, mutatta, hogy kell rávenni a mászásra, de nem akarja csinálni.

És ülni sem szeret. Tud pedig stabilan, de ha felültetem, kb fél perc után hasra fekszik, és úgy játszik tovább.

Kell aggódnom?



2013. jún. 3. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy bivaly erős?

Felülni magától. Elvileg az a lényeg, hogy vagy mászás vagy kúszás legyen.

2013. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem renyhék az izmai, nem nyeszlett, nem puhány...

Ilyesmire gondoltam.

Makk egészséges, nincs kötött, vagy túl laza izomzata, nincs fizikai baja.

Csak idegesít,hogy nem csinálja, pedig sokat foglalkozok vele, türelmesen persze, meg imádom, csak aggódom.

2013. jún. 3. 00:07
 3/16 A kérdező kommentje:

És még soha nem ült fel magától!

Pedig ezt is gyakoroljuk!

2013. jún. 3. 00:08
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
A kúszás és mászás lényegében majdnem ugyanazokat az idegi pályákat stimulálja, így elvégre ha a kúszást sokat gyakorolja, akkor ez nem akkora gond. Az én nagyobb fiam anno egyiket sem nagyon díjazta (8 hónaposan már lépegetett, és mindenhol felállt, mintsem mászott volna), és most 3 évesen látszik a mozgásában az ügyetlenség, amit az ebből fakadó idegrendszeri fejletlenség okoz. Jó hír viszont, ha teljesen felfejleszthető megfelelő tornával.
2013. jún. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én is totál egészségesnek látom , csak érdekesnek tartom, hogy egyáltalán nem akar mászni, és ülni sem.

Az állás viszont baromira motiválja :)

2013. jún. 3. 00:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Inkább az a gond, hogy nem tud felülni magától, viszont akkor tilos lenne ültetni.
2013. jún. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem is inkább az a furcsa,hogy nem ül fel magától!

A mászást később is lehet csinálni! Gyógytornász barátnőmnek a lánya nem mászott, de 2-3 évesen ő olyan játékokat csináltatott vele, amihez mászni kellett és utána elég sokáig mászott!

Azért én a dokinak is megmutatnám, nemcsak konduktornak!

2013. jún. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Engem is foglalkoztat ez a kérdés, az én fiam is inkább kúszik, mint mászik.

Leírnád légyszi, hogy hogy lehet rávenni a mászásra, neked mit mutattak? Köszi!

2013. jún. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Igen, baj!Később suliban az írásnál lesznek nehézségei. Tetted kompba a gyereked? Mert sok ismerősömnek azért nem akart a gyerek kúszni, mászni, mert fél évesen belevágták a kompba azt le van tudva. A gyerek meg tök élvezi, hogy már így közlekedik, aztán már nem akar lent erőlködni.
2013. jún. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u


ezeket gyakoroltuk.

itt az az ember van, akinél mi is voltunk.

A felülést a videó szerint megcsinálja, motivációval, picdi segítséggel, de magától nem.


És természetesen nem ültettem kompba, meg semmilyen járássegítője sincs .

2013. jún. 3. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!