Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselte babátok a 2 hós...

Hogy viselte babátok a 2 hós oltást?

Figyelt kérdés

a biztonság kedvéért adjak neki egy fél germicid kúpot? ha igen, mikor adjam? 10-11 körül megyünk a dokihoz holnap,2 oltást is kap! estére szokott felszökni a láz, ugye?

amúgy egy ismerős védőnő tanácsolta ezt, kicsit hajlok is felé, mert istenhátamögött lakunk, autónk nincs, így ha felszökne a láza jól pánikba esnék. viszont feleslegesen sem szeretném gyógyszerrel tömni. mi legyen?



2013. jún. 3. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Kicsit nyügösebb volt meg többet aludt,de nem volt láza.én nemadtam neki,mert feleslegesen nem szeretem gyógyszerrel tömni ahogy te is irtad.
2013. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az első oltásnál ritka a láz, inkább az ismétlőeknél fordul elő. A babám a múlt héten kapta, semmi baja nem lett, csak kicsit bedagadt neki az egyik oltás helye. Én nem adtam neki előre kúpot, nem is kellett, folyton ellenőriztem. Szerintem a következőnél se fogok, megvárom, hogy reagál rá.
2013. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nem volt gond,nem lázasodott be és túlzottan nyűgös sem volt.Nekem azt mondta a védőnő,hogy ha este hőemelkedése van,37-37,5 akkor adhatok már fél kúpot,hogy ne szökjön feljebb a láza.
2013. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 2 hónapos oltástól nem volt semmi baja, észre sem vettük és soha nem adok a babának megelőzésképpen gyógyszert. Az más kérdés, hogy nem tudom mi a másik oltás, mert ilyenkor csak 1 kötelező van.
2013. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Sirt picit, de nekunk mindg azt mondja a dokink, hogy minden oltas utan adjak kupot!

A 2 hos oltasnal meg csak felet, de aztan mar egszet adtm. Sosem lazasodott be. A kup hatasara aludt egy nagyot es jokedvun ebredt.

Meg csak nyugos sem volt.

Bnomek nem adtak kupot a babajuknak, be is lazasodott es 2-3 napig olyan nyugos volt:(

Szoval szerintem erdemes. Az nem gyogyszerrel tomes, hogy megelozeskeppen adunk a babanak 1-2 havonta egy kupot!

Csak arra mindenkepp figyelj, hogy oltas utan rogton kapja meg a kupot, kb fel-1 orara ra, az a maximum!

:)) sok sikert!

6 hos kislany anyukaja

2013. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk két hete volt ez az oltás, mi babánk is mindkettőt megkapta. Nem adtam neki semmit se előtte, se utána, mert szerencsére nem volt rá szükség. Nekem azt mondta az orvos, hogy aznap este de legkésőbb másnap reggelre lázasodhat be. Ha a fenekében 38,5 fölött van a láza, akkor adják neki kúpot. Nem kell félni tőle, ha lázas is lesz, majd a kúp leviszi. Lehet borogatni is és pluszba vizet adni neki, hogy pótolja a folyadékveszteséget. A mi babánk csak nyűgös volt.
2013. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

borogatni? a homlokát, vagy az oltás helyét? még a láz előtt, vagy csak ha lázas? hideg vízzel vagy langyossal? nem fog tőle megfázni?

még a hőmérőzést leírhatnátok nekem. ha lehet hónaljban mérném neki. a babáknak is 37 a hőemelkedés? ha mégis popóban kell, ott mennyivel mér mást? hány foktól adjam a kúpot?

2013. jún. 3. 11:04
 8/10 anonim ***** válasza:
nem adtunk sem előtte, sem után kúpot, nem volt rá szükség. Még csak nyűgösebb sem volt. Feleslegesen nem szeretném gyógyszerekkel tömni.
2013. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mivel kettőt kapott,rosszul sajnos,felment a láza 39 fokra de nem adtam előre lázcsillapítót csak akkor egy fél germicid c-t,a három hónaposnál semmi gond nem volt,ott csak egyet kapott.

48 óráig fordulhat elő láz,az oltástól számítva,borogatni a helyét kell,ahová kapja,mi most combba kaptuk,mert másik doki volt,amúgy farba adják.én egy kis gézlapba tettem benedvesített sminklemosó korongot,azt tettem a helyére,ennyitől nem fázik meg.

2013. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es vagyok,lázat csak 38,5től kell csillapítani,amúgy nem,viszont ha oltástól lesz lázas,akkor nyilván magasabb lesz,tehát kell csillapítani de én csak utána adtam neki kúpot,amikor már lázas volt,előre sosem adok.

érdemesebb a fenekébe mérni,ott egy fél fokot levonni az adott értéből,tehát ha 38,5öt mutat akkor az 38 valójában,viszont én mértem infrással is,ugyan azt mutatta,csak hogy biztos legyek benne.

2013. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!