Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposnak milyen desszertet...

8 hónaposnak milyen desszertet adtok?

Figyelt kérdés
Milyen babajoghurtot(márkanév) vagy desszertet ajánlanátok?Félek a tejallergiától, ezt figyelembe véve válaszoljatok. Köszönöm

2013. jún. 4. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Danone danonino, Milli kocka krémtúró, túró Rudi , tejszelet.

Ezek voltak, amik nem ütötték ki, a többi tejterméktől tele lett apró pattanásokkal!

2013. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezek tejből készültek, és a családunkban van tejallergiás, semmiképp sem adnék még ilyesmit neki. Valami babáknak való desszertre gondoltam, a gyümölcsdesszerten kívül.
2013. jún. 4. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:
A tejszeletben amugy is van méz azt meg nem lehet! Esetleg kekszeket!
2013. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
babakeksz nem elég? bár én desszertet nem adnék még ebben a korban
2013. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen picinek csak kifejezetten babáknak való termékeket veszek. A Hippnek, a Humanának és a Nestlének biztos hogy vannak túrós, joghurtos desszertjei, de biztos van más márka is. Minden boltban megtalálod ezeket a bébiételek mellett. Én egyébként ezeket is csak olyan 9-10 hónapos kor körül kezdtem adni. Addig csak tejpépet kapott. Egyébként ezek nem tejmentesek, ha a babád allergiás, akkor nem adhatod neki.
2013. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bio rizstejből főzz búza vagy kukoricadara hozzáadásával "tejbegrízt", adhatsz hozzá egy pici fahéjat, cukor nem kell mert a rizstej eleve picit édeskés. Pépesített vagy reszelt gyümölccsel gazdagítva nagyon finom, még nekem is ízlett. Én úgy csináltam, hogy 2 decis natúr rizstejeket vettem, egyszerre 1 deciből csináltam meg a kását, és egy egész almát adtam hozzá, vagy bármilyen friss idénygyümölcsöt. A maradékot pár nap múlva adtam, mert felbontás után 4-5 napig eláll a hűtőben.
2013. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Enyém 8 és fél hónapos, de eszembe se jutott még desszertet adni neki :) Mikor adnám? Kaja végére már nem enné, mert ugye már nem éhes. Két étkezés között sem zavarnám meg vele...minek az a desszert?

Amúgy én is még a babakekszekre gondoltam...vagy tuti lehet valami grízpuding félét kapni, abból tejmenteset...de szerintem nincs nagy értelmük ezeknek.

2013. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval, én is így csinálom
2013. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es. Csak azért kérdeztem ezt,mert ma azt tapasztaltam,hogy az elkészített ebédje kevés volt neki, és egy kis poharas gyümölcspürével egészítettem ki neki az ebédjét. Ez volt a desszert neki a főzelék után. Arra gondoltam,hogy ha máskor is ez előfordulna,akkor mit lehet esetleg neki adni?Ki mit adott ennyi idős babának.

Én sem zavarom meg az étkezések közti időszakot, szépen beállt nálunk a napi menetrend. Csak más anyukák véleményére is kíváncsi vagyok. A védőnőét ismerem.

Az édességeket elkerülném még nála.Köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 4. 17:29
 10/10 anonim ***** válasza:

ahogy a 6. írta, az nagyon jó.

ha kevés az ebéd, csinálj belőle dupla adagot, vagy dúsítsd gabonával, lehetőleg gluténmentessel, pld rizs, kukorica. zöldség után ne adj neki gyümölcsöt, mert felnőttnek sem jó, ha keveredik, nehéz emészteni.

rizstejet házilag is készíthetsz, akkor cukor sincs benne: megfőtt rizst turmixolj össze 6-7 szeres vízzel, szűrd le és kész.

sinlac pép port 1 éves korig kérdés nélkül felír az orvos, azzal is sűrítheted, dúsíthatod a főzeléket is.

2013. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!