Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon tartok attól, hogy ha...

Nagyon tartok attól, hogy ha nem bio-t eszik a babám, rosszat teszek vele. Hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincsen annyi pénzünk, hogy sokáig folytassuk a bio étkezést a babánál, a tartalékainkat éljük fel. Szinte rosszul vagyok a gondolattól, hogy vegyszerezett ételt kapjon. Tudom, más is felnőtt, meg nagyobb problémák is vannak a világon.

Mit tehetnék? Üveges kaját nem adok neki, én főzök. Ráadásul rengeteget eszik...


2013. jún. 4. 17:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
engem érdekel ez a vegyszer téma a munkahelyen. Mivel vannak akkor kezelve, hogy nem kell bemenni kéthetente?
2013. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Olvasom sok ellenérzés van a bioval kapcsolatban. Lehet, hogy igazuk van, én szeretnék hinni benne - elvégre ellenőrzik, vagy nem? Az ember szeretne mindent megtenni a babája érdekében, főleg az egészségéért. Az első néhány hónap- egy év táplálása nagyon sokat számít a bélrendszere kifejlődésének. Természetesen nem lesz baja a babának ha bolti, sima piaci terméket eszik - egyelőre, -a vegyszereket, hormonokat ..stb. megjegyzi a szervezet. Később fog kialakulni az elváltozás ekcéma, allergia vagy más formában. Vajon miért ekcémás, allergiás minden második gyerek????

Mi neten rendeljük a bio zöldséget-gyümölcsöt a gyereknek, zöldhétfővel ingyenes a szállítás, havi adagot rendelünk, abból gazdálkodok, természetesen főzök neki - sokkal olcsóbb, mint megvenni az üveges kaját, viszont nem drágább mint bármelyik boltban a zöldség. (pl.bioalma 340 ft/kg - spar sima alma 399 ft/kg).

Ha elfogytak az anyagi kereteid, akkor nem tudsz mást tenni, akár átmenetileg is piacon megbízható termelőtől vegyél terméket.

2013. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hol lehet ilyet rendelni?
2013. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
biokalmár (most volt a zöld hétfő) www.zoldhetfo.hu
2013. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki pontozott le, én biztos nem, mert senkit nem pontozok-mindenkinek köszönöm a választ.


Azért érdekelne, hol dolgozol.


A MOM piacon szoktam vásárolni, ahol ugye folyamatosan bevizsgált, tanúsítvánnyal rendelkező termelők/termékek vannak. Azt hittem ebben bízhatok, a bionál nincs vegyszer-vagy lehet, de alacsonyabb határértékkel, vagy nem lehet, de kijátsszák?

2013. jún. 4. 22:16
 16/21 A kérdező kommentje:
Sima piacon nem tudom, hogy találhatok megbízható árust. Sajnos nem ismerek senkit.
2013. jún. 4. 22:18
 17/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell hozzászoktatni a babákat a bio kajákhoz. Nem hinném, hogy én rossz anya lennék azért, mert nem biót adok a gyerekemnek!!!
2013. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 kíváncsicska ***** válasza:
100%

Bio???? Istenem, lehet lepontozni majd azért amit leírok!

Barátnőméknek tehenészete van, onnan viszik a tehén tejet minden hova, többek között biotejnek is.Na az ő gazdaságuk minden csak nem bio.És ahogy előttem írták sokan ez csak arra jó, hogy 3szorosát elkérjék az eredeti árnak.De ha te magad otthon termeled és nem permetezel, akkor sem bio, ha melletted lévő területen permeteznek.Csak és kizárólag akkor, ha a te telked körül (most nem tudom pontosan megmondani mennyi) területen nem permeteznek.Ugyanis a permet még szélcsendes időben is átjuthat a te dolgaidra.Szóval feleslegesen dobsz ki pénzt az ablakon.

2013. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kicsit túl van misztifikálva ez a dolog, ugyanúgy, ahogy a többi téma is a babák körül.

Nekem pl. barátnőm végig csak bio, csak hipp, csak a legeslegeslegjobb minőségű dolgokkal etette a babáját, ráadásul mindig mindent fertőtleníett, állandóan takarítsott is, és egy éves kora előtt már olyan kiütéses volt a kicsi, hogy még az autoimmun betegség gyanuja is felmerült. Ekcémája is lett. Aztán a doki mondta nekik, hogy túlságosan sterik a környezete a gyereknek, és lazítottak a a kicsi körülményein, ételein- és egyre jobban lett. Azért érdekes nem? Mára már 7éves iskolás és semmi baja.

2013. jún. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
komolyan, írjatok még erről légyszi, jó lenne tisztábban látni. Biotejnek hogy veszik be így a tejet a tehenészetből? A másikhoz meg: biokaja meg a fertőtlenítés nekem mondjuk két teljesen más dolog, (eddig) hittem a biokajában, túl steril környezetnek nem.
2013. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!