Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az hogy minden...

Miért van az hogy minden jóban a rosszat keresem? Lehet rajta változtatni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem nagy életkor a 18-19 év. De egyszerűen jól érzem magam szerteke élni... jól meg vagyok barátok barátnő stb. stb... de egyszerűen nem tudom elhinni hogy nekem is lehet jó.. ( mert jó mindig csak másokkal történik) És ezért mindenben kételkedem... pl.: azt mondják szeretnek... akkor azt magamban kérdőre vonom meg ilyenek:S
2011. aug. 9. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Sikeresen elsajátítottad a magyar mentalitást, gratula a szüleidnek. Nyugi a nagy többség ilyen, mondjuk 70%, aztán vannak akik azt hiszik, hogy nekik csak jó lehet , mondjuk 10% és végül 20% akik menekülni akarnak a nagy pszichológiai fekete lyukból amit közép-európának hívnak. :)
2011. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sajnos az elsőnek igaza van.

a neveltetésnek borzasztó ereje van. elképesztő, hogy a fiatalok mennyire másolják a szüleiket, ráadásul tudat alatt nem is akarnak szabadulni a mintáktól, amiket ugyancsak tudat alatt rettenetesen hűen másolnak. mert az munka, és a munka fájdalommal jár (mármint a változtatás).

nehéz elhinni, ha minket szeret valaki. erőfeszítést igényel, hogy belemagyarázzuk az agyunkba, hogy szerethetőek vagyunk, hiszen majdnem húsz évig azt magyarázták neked, és akaratlanul most már te magyarázod magadnak, hogy ilyen meg olyan rossz vagy. akármit csinálsz, biztos van benne valami rossz.

nna, ezt kell valahogy megfordítanod magadban. vicces, de le kell egyszerűsítened a gondolkodásodat. ha meghallasz egy madarat csiripelni, vagy egy gyíkot átszaladni előtted a járdán, csodálkozz rá, mosolyogj, milyen aranyos teremtményei vannak az Istennek, raktározd el az élményt, és örülj neki. semmit, de semmit ne gondolj hozzá. aztán amikor ebédelsz, csodálkozz rá, hogy ez a szabad ég alatt fejlődött paradicsom ilyen finom is tud lenni. és így tovább. sok pici rácsodálkozásból is állhat a boldogság. utána jöjjenek a barátaid, rácsodálkozhatsz, hogy milyen jó vicceket tudnak elereszteni, tanulj meg röhögni rajtuk. (volt olyan, hogy valaki az én röhögésemen röhögött)

én szűrtem a baráti társaságomat. akik panaszkodtak, egész egyszerűen kerültem őket. magyar mentalitás, ahogy az első írta. igen. ne vedd át a mentalitásukat, azokét vedd át, akik nem "magyar mentalitásúak", így nem lehúzni fognak.

hidd el, sikerülni fog, mert megérdemled. egy egészséges önzőség megengedett saját magadért.

nekem sikerült! és egyre kevesebb a ránc az arcomon, kiegyenesedve járok, szívesen megszólítanak az utcán, ha nem találnak el valahova, mert megbízhatóbb külsejű egy kiegyensúlyozottabb ember, mint egy átlagos "magyar mentalitású". nagyon szeretem, amikor idegenek szólnak hozzám, így is lehet angolul tanulni, ráadásul a turisták sem "magyar mentalitásúak", így az ő vidám hangulatuk is átragad rám!

érted?

2011. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, és nagyon szépen köszönöm a válaszodat(válaszokat)megpróbálok így tenni ahogy írtad mégegyszer köszi;)
2011. aug. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!