Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopis babának minek adnak...

Szopis babának minek adnak teát vizet? lányom 4honapos de még sose látott se vizet se teát se gyümilevet.

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 13:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

Elég baj az!Mit csinálsz majd nyáron,mikor 40 fok lesz és folyadékpótlásra lesz szüksége??Mert,hogy nem fogja elfogadni a vizet,meg a teát se az tuti.

Majd mehetsz kiszáradással a kórházba,ahol meg majd infúzióra kötik...

Nem lesz már elég neki a szopi a szomjoltásra!!

2013. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%

Honnan veszed, hogy adnak?

A lányom 6 hónapos, eddig sose kapott mást csak anyatejet.

A héten kezdtem adni neki almát, utána is tejet kap.

2013. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%

1. jó nagy hülyeséget írt.

Ne hallgass rá, csak tudatlanul ijesztgetni akar.

Ha van elég tejed és igény szerint szoptatod, szó nincs kiszáradásról.

Nekem is volt, mikor akár fél óránként is mellre tettem a lányom. Nem kérte magától, mégis jónak láttam, mert volt egy melegebb időszak, a kendőben összeizzadtunk, el is fogadta.

2013. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
gondoltam lesz aki ráugrik igény szerinti szopi van nem fog kiszáradni én attol nem félek
2013. jún. 5. 14:04
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Miért fáj az neked, ha valaki ad pluszban inni a babájának? Te nem adsz, a Te dolgod, más pedig ad, az meg az ő dolga. Nyáron, nagy melegben szerintem sem árt, ha azért elfogad mást is a tejen kívül egy gyerek.
2013. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

Mert nem tudják, hogy az igény szerint szoptatott babának nincs szüksége folyadékpótlásra, az anyatej étel és ital. Az első tejből pár korty a szomjat oltja.

40 fokban sincs szüksége pótlásra.

Tavaly május végén született a (harmadik) babám, igazi kánikula volt egész nyáron szinte, volt, hogy 20 percenként kortyolt néhányat, máskor meg 3-4 órát is aludt egy-egy délutánon.

(Nem száradt ki.)

Egyébként szüleink idejében nem volt szokás az igény szerinti szoptatás, viszont szokás volt a teáztatás, a víz itatás stb. Sajnos még ma is van sok "szakember", aki ezt ajánlja, szüleink-nagyszüleink meg amúgy is ezt a tanácsot adják, így nehéz lehet az árral szemben úszni.


Az persze nem esik le nekik, hogy ezért "megy el az anyatej" vagy legalábbis ez lehet egy ok, néhány hónapos baba mellett...

2013. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
41%

Elös tényleg hülyeséget írt.


Nekem mindegyik lányom tápszeres volt, és egyiknek sem adtam hozzá táplálás elött csak tápszert. Felesleges. Maga a tápszer vagy anyatej is folyadék.

Vizet csak hozzá táplálással kezdtem adni, majd mikor már nagyobb volt kapott teát, vagy más dolgokat.

2013. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Azért, mert a régebbi nézetek szerint a babáknak kell a víz meg a tea. Néha pár hetes babákat is teáztatnak sajnos.


A legújabb (ill. pár éves...) nézetek szerint azonban elég a tej nekik szomjoltónak, vizet csak kánikulában vagy láz esetén kell kínálni. Nyugi, ha szomjas, elfogadja később is. Az enyémek is így voltak, nyáron ittak először vizet, fél éves koruk után. Nem száradtak ki, nem kerültek infúzióra. :) Makkegészségesek.


Gyümölcslevet meg a hozzátápláláskor kell majd először adni, legtöbben almát adnak először vagy barackot.

2013. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én sem adtam az enyémnek, amíg fél évig csak szopott (sőt a hozzátáplálás elején is jobban preferálta egy darabig a nagyon híg püréket+szopit, mint a vizet). Kánikulában szerintem is indokolt lehet, ha anyuka nem győzi, de egyébként szükségtelen.
2013. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
37%

1-es vagyok.

Nem riogatásból írom,de már elegem van a sok buta,tudatlan anyukából.Tudod te milyen sok csecsemőt hoznak be hozzánk a korházba a nyáron kiszáradás gyanujával??!!

És ilyenkor közli anyuka,hogy ő csak szoptatta eddig,mert neki azt mondták az is elég a nagy melegbe.Aztán észrevette hogy gond lehet,és próbálta vízzel kínálni,de nem fogadta el..

Ennyit erről!

2013. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!