Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekvállalás rokoni segítsé...

Gyermekvállalás rokoni segítség nélkül?

Figyelt kérdés

A következő lenne a helyzet: boldog házasságban élek 2 éve, és lassan szóbajött közötünk a gyermekvállalás. Viszont nagyon félek az egésztől, mivel külföldön élünk, távol szülőktől, rokonoktól, ami azt jelenti, hogy semmilyen segítségém nem lenne a férjemen kivűl, akinek természetesen dolgoznia kellene. Ez mellett lenne még egy kis baki, sajnos eddig nem igazán voltam kisgyermekek közelében, valójában nem igazán tudom, hogy is kell egy csecsemővel bánni. Szerintetek felelőtlenség így belevágni egy gyermekvállalásba?

Van valaki aki hasonló helyzetben van? Hogyan oldottátok meg?


2013. jún. 5. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt sose segítségem. A babázás pedig jön ösztönből :)
2013. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Én úgy nem külföldön élek, de néhány száz kilométerre a szülőktől, családtól. Segítségre én sem számíthattam. Férjem reggel 6-tól délután 4-ig dolgozik, 5 körül ér haza. Szóval a nap nagy részében egyedül vagyok a 6 hónapos babánkkal. Megoldottam az elején is, most is (persze szülés után 10 napig szabin volt a férjem, az nagyon jól jött, de ha muszáj lett volna, akkor ment volna egyedül is).

Az, hogy nem igazán voltál gyerek közelében eddig... hát, bele fogsz jönni az anyaságba, hidd el. Ösztönösen tudni fogod, mit kell tenned.

Úgyhogy én azt mondom, hogy sok sikert! Nincs szebb feladat a világon az anyaságnál.

2013. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek, nálunk ugyan ez volt a szitu. habár én mindig körbe voltam véve kisgyerekekkel.

Ami nehéz, hogy befásulsz és még jobban egyedül leszel.

Nekem két kicsi van itthon mindegyik 3 év alatti, néha elég nehéz, de ez van.

Szülés után jött anyukám pár hétig itt volt, anyós is hébe hóba meglátogat. vannak babás német és magyar anyuka barátaim is, és ennyi.

2013. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Általában ez az alaphelyzet, úgy vállalni gyereket hogy elvileg nincs segítség, vagyis nem úgy indul neki általában senki a gyerekvállalásnak hogy na majd anyu segít... Az meg hogy nem babáztál még az totál normális.

24 éves vagyok, pár hete szültem, a férjem és én sem fogtunk még soha gyereket, de ezt úgy hidd el ahogy mondom, nagyon féltem hogy majd nem értek a gyerekemhez, viszont nem nagyon olvasgattam könyveket gyereknevelésről vagy gyerekkel való foglalkozásról és lásd... a babánk él és virul, minden jön ösztönösen, ami meg nem azt gyors lelessük a netről vagy felhívom anyut.

Ne aggódj, nem te leszel az első aki ügyesen el lesz egyedül is otthon a babával segítség nélkül. Ügyes leszel és minden menni fog. :)

2013. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok, jól esik amit írtok :) Mindenki azt mondja, hogy túlságosan stresszelek, de ténylek félek, főleg attól, hogy mi van, ha nem jó anyuka leszek. Pff.
2013. jún. 5. 14:40
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Férjem reggel 6-tól este 7-ig dolgozik, legközelebbi rokonhoz 2 órát kell utazni (anyós). Sosem tudtam mit kezdeni a gyerekekkel, most is csak a sajátommal :) Jött magától. Szülésig nem öntöttek el az anyai ösztönök, a kórházban is sokat bénáztam (nem sikerült a pelenkázás és szoptatás), mégis miután hazaértünk simán ment minden. Az elején nem vészes, kb 6 hónapig nem képes komoly helyváltoztatásokra a gyerek, amire komolyabban játszani kell vele addigra úgy összeszoktok hogy neked lesz furcsa hogy valaki nem tud bánni egy babával :) Az egyedül (babával) itthon dekkolás szar, de már tervezzük a másodikat. Ha én életben bírtam tartani a fiamat, és még az ép elmém is megmaradt, akkor neked is menni fog :)
2013. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, főleg a 3. válaszolóhoz. Mi is Németországban vagyunk, hogy sikerült összeismerkedned más kisgyermekes anyukákkal? Dolgozom, vannak kolléganőim, de egy kisgyermekes embert sem ismerek, lehet azért mert csak másfél éve vagyunk kint.
2013. jún. 5. 14:52
 8/16 anonim ***** válasza:

milyen segítségre gondolsz?

a férjed gondolom veled lesz 1 hétig, utána meg megoldod.

meg fogod tudni oldani, nyugi! :)


előre felesleges izgulni, vágjatok bele!

2013. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem arra, hogy megmondják mit tegyek, inkább olyasmi aggaszt, ha pl. el kell mennem dokihoz, vagy valamit intézni,mit csinálok a kicsivel? gondolom nem cipelhetem mindehova magammal. Meg az otthoni egyedüllét ami aggaszt.
2013. jún. 5. 15:32
 10/16 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne hozzátok,kérlek ne szóljatok le érte. Szinte mind olyanok válaszoltatok nekem, kik szinte magukon kivül, csak a párjukra számíthatnak. A gyermekvállalás, hogyan hatott ki a kettőtök kapcsolatára?
2013. jún. 5. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!