Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplált babának mennyi...

Hozzátáplált babának mennyi folyadékra van szüksége az anyatejen/tápszeren kívül?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám,elkezdtük már a hozzátáplálást,de nem igazán haladunk,csak szopizni akar:)Most eszik már meg egy pár kanállal, egyébként 3 hete próbálom kóstoltatni.Mennyi folyadékra van szüksége az anyatejen kívül?Mert,hogy inni sem nagyon akar..Gondolom,még elég az anyatej,de mi lesz,ha többet eszik és akkor sem fogadja el a vizet?
2013. jún. 5. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szomjas lesz, inni fog. Az én fiam tápszeres, de a tápszer mellé egyáltalán nem volt hajlandó inni. A hozzátáplálás első 4 hónapjában, úgy 8 hónapos koráig alig ivott, igazán csak azóta iszik normálisan, mióta azt eszi, amit mi.
2013. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szomjas lesz, inni fog ne aggódj.Még nagyon pici, tényleg elég az anyatejed még most.De ettől függetlenül, minden kanalas étkezés előtt és után kínáld meg vízzel, hogy azt is szokja.

2 rosszcsont anyukája :)

2013. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezen én is aggódom mostanában, bár csak 1 hónapos a babám. Az orvos azt javasolta, néha adjak neki egy kis teát. A legjobb minőségű kamillateát vettem meg neki, ami már újszülöttek részére is megfelelő, de a kisbabám mindig kiköpi, és grimaszokat vág hozzá. Nem akar belőle inni. Tegnap úgy sikerült becsapnom, hogy mivel kevés a tejem, szoptatás után tápszert is kap, és a várt tej helyett a teás üveget adtam a szájába. 4 kortyot mohón szippantott belőle, aztán megint a grimaszolás. Evés után, vagy mikor fenn van, képtelen vagyok belevarázsolni akár egy cseppet is. Az orvos szerint pedig kell a folyadék, főleg nyáron. Nem tudom erőltessem -e, vagy tudja a baba, hogy mire van szüksége?
2013. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as.Nincs 40fok!!Szerintem hagyd ezt a kamilla teát..az egyébként is inkább szárít..pont semmit nem érsz el vele, sőt!!!Sima forralt lehűtött vizet adj, és ez a becsapás módszer tényleg jó, mert 2-3 kortynál többre étkezés előtt nincs szüksége.Azt a teát meg tényleg felejtsd el..többet árt mint használ.
2013. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én babám most 9 hónapos. ( hónaposan kórházban volt és ott azt mondták, ahány kiló a baba pl 7 kiló akkor 700 ml-t kell innia mindennel együtt. Szóval ebben benne van a tápszer meg a gyümölcsös étel, minden.
2013. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!