Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Garantáltan szójamentes húst...

Garantáltan szójamentes húst honnan tudnék szerezni?

Figyelt kérdés
Lányom tejfehérje, tejcukor, tojás és szójaallergiás.Eddig vettem neki néha-néha csirke-pulykamellet, de tegnap már ettől is görcsölt.Sajnos a zöldségek nagy réstét sem eheti, mert attól meg szorulása van és puffad.A kisüveges kajákban pedig nagyon sok a cukor és glutén is van benne.Neki az is határon van.Aki tudna garantált, csak kukoricán, búzán neveltet szóljon.Előre is köszi.Lehet sertés, és minden szárnyas is.

2013. jún. 6. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha friss, nyers húst veszel, az garantáltan szójamentes.
2013. jún. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"A kisüveges kajákban pedig nagyon sok a cukor és glutén is van benne."

Ezt a bébiételre érted? Mert rengeteg cukor és gluténmentes bébiétel van.

2013. jún. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek:Sajnos van hozzáértésem a takarmányozáshoz.Szentesen a Hungerit városában lakom sok ismerősöm van aki beszállít és ott is dolgozik.Eddig néha vettem ott húst, de már nem vehetek, mert szójával pótolják a takarmányt.Megaztán egyébbként is táposak.

2.-nak:Igen mentest veszek(Unilever, kecskeméti, de abban is sok a cukor hiába van ráírva.1 kisüvegesben kb. 2 kiskanál cukor. ha érdekel küldök linket.És tényleg, mert amióta elkezdtük fogyasztani a babaitalját, mert betteg volt 2 hétig a lányom és még 2 hétig vettem, szóval

2013. jún. 6. 08:11
 4/11 A kérdező kommentje:
szóval 1 kg rászaladt,pedig a betegség miatt fogyott 150g-t előtte.
2013. jún. 6. 08:13
 5/11 kíváncsicska ***** válasza:

Szia!

Ha szalámit akarsz venni akkor as tescoban van egy efef márka jelzésű szalámi, pécsiek.Nagy betűkkel van ráírva a termékeikre hogy szója és egyéb mentesek.Remélem igaz és akkor azt tudjátok fogyasztani.

2013. jún. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyat nem tudsz venni, ahol az állatéletében semmiféle szójatermékkel nem került kapcsolatba.

Viszont a már megemésztett szója nem okozhat allergiát, mert a benne lévö fehérjéket a szervezet (mármint az ezzel takarmányozott állaté) lebontja, és az aminosavakból új fehérjéket szintetizál. Tehát olyan nincs, hogy emiatt a húsnak szójatartalma lenne.

Ha a gyereknek baja van töle, akkor az NEM a szója, hanem valami más (pl. gyógyszerek) okozza.


Inkább keress olyan orvost, aki foglalkozik az érzéketlenitéssel, mert a leirtak alapján a gyereked rövidesen semmit nem fog tudni enni - ugyanis ha MINDENT meg kell töle vonni, akkor nincs MIT ennie.

2013. jún. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Agrármérnök vagyok és takarmányozással foglalkozom. Az amit az állat takarmányban elfogyaszt szóját, az élelmiszerekig nem jut el, a szervezet átalakítja és lebontja. Itt másról lehet szó. Amúgy meg, a bébiételekben lévő cukor gyümölcscukor, nem lapátolják bele a fehér répacukrot....ennyi amikor ilyen baromságok keringenek a neten.....
2013. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-tól kérdezném: Mi az az érzéktelenítés?Milyen szakember az? Lányommal már a második gasztroenterológusnál voltunk. Egy éves kora után fogják tesztelni.Eddig csak tapasztalati úton mentek az allergiák, illetve egy természetgyógyász is meghatározta,amit sejtettünk.A doktornő nem akar tesztelni, sajnos.
2013. jún. 6. 21:23
 9/11 A kérdező kommentje:
8 hónapos a baba, és nem sok mindent ehet.Amit eszik:barack, szilva, körte, alma, cukkini,húsok.Puffasztott puki/kuki.Múltkor a Hipp-s baracktól is görcsölt, üvöltött, fosott, pedig ugyanaz gyártja, mint a Kecskemétit. Nem hisze, hogy a nagyüzemileg nevelt jószágok ugyanolyan minőségűek lennének, mint a házi, már csak azért sem mert ne mondja senki, hogy egy csirke 6-8-12 hét alatt 3-4kg-sra tud hízni.Én is nevelek itthon, de ég és föld.Ha nem lenne ennyi kajára szükség, nem fejlesztenének mind zöldségtermesztésben, mind az állattenyésztésben.Mostanság az a lényeg, hogy minél több legyen a mennyiség.Ezért van ennyi allergiás, köztük a lányom is.
2013. jún. 6. 21:30
 10/11 A kérdező kommentje:
Szereztem egy nagygazdaságból csirkéket.Mentesek és tényleg.Ott túrták a marhatrágyát.2 hétig pihentetem őket aztán nyissz.
2013. jún. 8. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!