Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan folytassam a hozzátáplá...

Hogyan folytassam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 és fél hónapos.Kb. egy hónapja kezdtem kóstoltatni,minden ízt kb. 3 napig adtam,de egyikből sem evett 2-3 kanálnál többet.Sok mindent próbáltam már adni neki:almát,körtét,barackot,banánt,répát,burgonyát,de egyiket sem igazán ette.Tegnap volt az első nap,hogy répa püréből megevett vagy 8 kanállal. Úgy gondoltam,hogy akkor maradunk a főzeléknél egyelőre, hátha egyre többet enne belőle.-az lenne a kérdésem,hogy gí,hogy a gyümölcsöt nem szívesen fogadja,próbáljak neki tízóraira is adni valamit,vagy elég ha egyelőre csak ebédre próbálok?Bocsánat,hogy hosszú lett.
2013. jún. 10. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha tízóraira tejpépet adnál gyümölcsökkel keverve?Én gyakran adom neki úgy,és nagy sikere van,váltogatom a gyümölcsöket,persze bébiételből.Már szerintem elég nagy ahhoz,nyugodtan lehet neki főzeléket adni,nem csak egyféle zöldségből.Nagyon jó bio babakaják vannak,már négy hónapos kortól adhatók,és az ízük is tényleg finom.Szerintem egyszerűen nem ízlik neki a zöldség.
2013. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem próbálgasd akkor a répát keverni neki.Én úgy csináltam,hogy először tettem bele neki almát,aztán próbáltuk krumplival,barackkal.. Meg amit egy hónapja nem evett,azt újra kóstoltatni vele.A sütőtököt ajánlom még,azt szinte minden kisbaba szereti. Nálunk is nehezen ment,de mostmár nagyon szereti. Vagy még lehetne kisebb/nagyobb kanállal,mert lehet hogy az a baj.
2013. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,próbálgatom:) Elsősorban az lenne a kérdésem,hogy akkor most már tízóraira és ebédre is adjam,vagy csak akkor,ha már megeszik majd egy adagot?
2013. jún. 10. 08:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nap egyszer először,aztán ha kedvet kapott hozzá,akkor lehet teljesen pótolni neki.Mi már naponta 2x eszünk. 5 hós a lányom. első voltam.
2013. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Második,bocsi .D
2013. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven elég neki napi egyszer adni. Én legalább is úgy csináltam, hogy kóstoltunk- eltartott egy hónapot is. Aztán próbáltam "mennyiségre" menni, vagyis hogy próbáltam kiváltani egy étkezést...kb 1-2 hét alatt ment is. Vártam kb 3 hetet és csak utána fogtam hozzá a második étkezés kiváltásához. Azt hittem, hogy az is ilyen hosszadalmas lesz, de első alkalommal belapátolta az adagját. Utána is kb 3 hétig kanalaztam neki napi kétszer, és aztán jött a 3. étkezés kiváltása: az uzsi a tejpépekkel, gabonapépekkel, most már joghurttal, stb. meg persze ezeket gyümölccselkeverve. Hát ez az uzsi a kedvence! :)

Szerintem légy türelemmel, nem hajt a tatár, egyen csak annyit, amennyit szeretne. Mindig kostoljatok valami újat is, de egye csak azt, ami ízlik!

Sok sikert! :)

9 hónapos baba anyukája

2013. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!