Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigantolt meddig kell adni?

Vigantolt meddig kell adni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem védőnő azt mondta elvileg egy éves korig de mivel a kislányom novemberben lesz 1 éves és jönnek a téli hónapok és nem éri napfény az azt követő tavaszig vagyis másfél éves koráig.
2013. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 éves koráig mindennap kell adni. Ha elmúlt 1 éves, akkor májustól szeptemberig nem kell adni. Szeptembertől májusig napi 1 csepp ugyanúgy. Amúgy 3 éves koráig kell adni, de 1 éves korától tavasztól őszig nem kell.
2013. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes élete végéig d vitamint szedni, persze bizonyos kor felett már nem cseppekben hanem bogyóban. Az ország felnőtt lakosságának 75%a d vitamin hiányos.
2013. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírom nekem mit mondott a doktornő:

-1 éves koráig minden nap 1 cspp

-1 éves kora után tavasztól őszig naoi egy csepp, a napsütéses hónapokban nem kell

-tavaly volt 2 éves a fiam, akkor a nyár elég felhősnek indult, mint most, akkor azt mondta, mehet minden második nap 1 csepp

-most 3 éves a fiam, én még mindig adok neki naponta 1 cseppet, mert keveset süt a nap

-pár hónapja kérdeztem a doktornőt, adhatom-e neki 3 éves kora után is, azt mondta nyugodtan, ártani nem árt, viszont használ

2013. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most 16 hónapos a fiam de azt mondta a doki hogy ne hagyjuk abba nyáron sem, így még kapja tovább a napi 1 cseppet jövő nyárig biztosan, ja a védőnő szerint viszont nyáron nem kellene már adni.
2013. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!