Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rábíznátok a kisbabátokat...

Rábíznátok a kisbabátokat ilyen körülmények között a nagymamára?

Figyelt kérdés

Szüleim OKJ-s tanfolyamra akarnak küldeni, mondván amim van azzal nem fogok tudni munkát találni. Vagy legalábbis a szakmai minimálbérnél többet fizetőt nem. Szintén OKJ-om van, kettő is.

Viszont van egy jelenleg 5,5 hónapos kisbabám. Az apja munka miatt külföldön, mi a nagyszülőknél. A Kicsim 1 hete gyakorolja a kanállal való étkezés művészetét. Amúgy csak cicizés van, cumisüvegből nem fogadja el még a lefejt anyatejet sem. Kanállal 20ml anyatej + pici darált keksz keverékét kb. 20 percig tart neki megenni. A minap direkt próbáltam, hogy a kanalas evéssel kezdünk, de nem volt hozzá türelme és elsírta magát. Így a megszokott módhoz visszatérve először cicire raktam.

A nagymamája úgy van vele, hogy max. az első alkalommal nem fog tudni enni, de a következő alkalommal már elfogadja a cumisüvegből is a kaját. Csak ismerem a gyermekem, hogy akkor üvölteni fog, kifárad és nem lesz energiája kellően jóllakni. Mivel a tanfolyam 8 órát vesz igénybe az életemből 7 hónapon át min. heti 1x, így félek, hogy a cicit el fogja utasítani. Én viszont 1 éves koráig mindenképpen szeretném szoptatni, ha igényli. (Remélem fogja, de így félő, hogy nem.) Na meg tudom az a régmúlt, de ez a nagymama mikor én és az öcsém voltunk ilyen picik, akkor hagyta este hagy üvöltsünk, hogy éhesek vagyunk. Nem kelt fel, hogy megetessen.

A másik ami még szintén aggaszt, hogy egészségügyi okok miatt elég bizonytalanul, nehezen jár kell. A Kicsikém viszont egyre nehezebb és hirtelen, kiszámíthatatlan mozdulatokat tesz. Bele se merek gondolni, hogy elejti, vagy ami még rosszabb elesik vele, netán pont rá. Nem való ez már neki, hogy egy ekkora babát emelgessen, cipeljen. De ő ezt nem hajlandó belátni, elfogadni, hogy erre már biztonságosan képtelen.

A nagypapája pedig eddig annyit foglalkozott vele, hogy mikor nem volt itthon a nagymama (utóbbi időben főként) én meg mondjuk WC-n voltam, vagy tusoltam és elkezdett sírni, akkor odament hozzá és ha talált cumit, akkor a szájába rakta. De éppen ezért szerintem fél tőle, mert mindig olyan rémülten néz rá ha meglátja.

Segítsetek vagy győzzétek meg anyai szívemet!

Ja, a tanfolyam elvileg ebben a hónapban indul. A szüleim ezt még konkréten nem tudják (nem is fog nekik tetszeni), de mi készülünk rá, hogy kimenjünk apához. Viszont ehhez még el kell intézni egy pár dolgot és utána is kell járni néhánynak. Vagyis ebben a hónapban még kivitelezhetetlen. Eddig azért nem mentünk, mert a férjem próbaidő van a munkahelyén, és azt meg szerettük volna várni, hogy leteljen. Na meg a Kicsikénknek is ki kell ott alakítani a kis birodalmát.

Rábíznátok? Ha igen, akkor győzzetek meg engem, ha pedig nem, akkor segítsetek! Mivel érveljek a makacs, csökönyös nagyszülőknek?


2013. jún. 11. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Te nem akarod ezt a tanfolyamot, egyszerüen nöljél fel és mond meg, hogy te nem akarsz tanfolyamra menni, és késsz.

Mindenféle dolgokat kitalálhatsz itt, de egyértelmü az írásodból, hogy ezek csak kifogások mert nem akarod a tanfolyamot. Ha nem akarod akkor meg ezt mond, és ne szidjad a nagyszülöket, mert majd amikor más kedvedre való miatt akarod rájuk hagyni akkor majd bajban leszel. Mond meg, hogy nem tanfolyamozol és késsz.

2013. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az irasodbol itelek, max 14 vagy.... Nőjj fel, eld a saját életed, neveld azt a gyereket ahogy te akarod, költözz el a szülőktől es döntés te az életed tol.
2013. jún. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Kezdjük azzal, sokaknak van csak annyi tejük, hogy napi 2-3 szopi, a többi tápszer cumisüvegből, mégsem szokik le a ciciről a gyerek!


Hozzá táplálásnál sokszor van, hogy ezt azt nem eszik meg a gyerek.

Ilyet még nem is hallottam, hog kekszel kezdi valaki...

Alma, barack, tejpép, ezeket próbáljátok!


Igazuk van a Nagyiéknak, addig tanúlj míg lehet, 2-3 év múlva ha vissza akarsz menni dolgozni, lehet jól jön majd az új szakma.


Iagazából ahogy az első válaszoló írja, nincs kedved suliba járni megint, s a fenti dolgok csak kifogások...


Más a helyedben örülne egy ilyen lehetőségnek...

2013. jún. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kivitelezhető lenne a tanfolyam, csak heti egy nap 8 óra annyit meg lehet oldani. A tanulás csak hasznodra lehet. (Szerintem nem akarsz menni és kifogásokat keresel, legalábbis az írásodból ez jön le.) Viszont ha a párod után akarsz menni és ezt 7 hónapon belül megtennéd, akkor nem érdemes belekezdeni, mert nem tudnád befejezni. Szerintem ezt döntsd el, hogy mikor mész, ha belefér a tanfolyam ideje, akkor én belevágnék, ha nem akkor mihamarabb mennék a férjem után.
2013. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem igazán merném rábizni, de ez én vagyok.

A cumisüvegből való etetést pedig próbáljátok meg úgy, hogy más adja neki, ne te etesd üvegből az első pár alkalommal. Igy tudni fogja, hogy ha nem te eteted, akkor nincs cici, ha te eteted, akkor van. A kisbabák okosak, rá fog jönni az összefüggésre és elfogja fogadni.

2013. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még nem hagynám ott. Ez nem a szüleid döntése. majd fél év mulva elmész ha már be tudod adni bölcsibe. Fontosabb neki most még hogy veled legyen és ne változzon a napi rendje, nagyon pici még. Nem azon fog mulni a késöbbi elhelyezkedésed hogy most csinálod meg a tanfolyamot vagy fél év mulva.
2013. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon pici, anyatejes is, nem is akarod otthagyni, nem is kellene dolgoznod, ki is akarsz menni az apja után. Nekem nem kérdés, hogy NEM. Minek? Ha mégsem úgy alakul, hogy kimentek, és esetleg dolgoznod kell, még jobb megoldás lenne a bölcsi mondjuk 1 év múlva, és akkor is lesz tanfolyam, ha tanulni akarsz. Szóval én nem hagynám rájuk még semmiképp, akkor sem, ha szupernagyik lennének, mert nem tartom annyira fontosnak azt, amiért ott kellene hagyni.
2013. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!