Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem kap ruhákat másoktól...

Aki nem kap ruhákat másoktól (rokon stb. ) leírná miből mennyit vesz újszülött lány babának?

Figyelt kérdés
Nem újra gondolok feltétlen hanem így használtan is akár, turi stb.
2013. jún. 11. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi nem kaptunk a lányunknak semmit, mindent megvettünk. 56-os bodyból és rugiból 8-10 darab (ujjatlan, rövid és hosszú ujjú), 1-2 babasapi (füles, vékony), 1-2 kis kardigán (nem szerettem a fejét átbújtatni, jobb a kardigán), kis pólók, talpas nacik 3-4 db, 1-2 hálózsák (vékony, és melegebb), 2-3 kifogó, 2-3 gumis szélű lepedő, 1-2 tutyi, 5-6 pici zokni. Nyári baba volt. Nyilván az időjárás függvénye a többi dolog. De szerintem itt fiú és lány között még nincs különbség.
2013. jún. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem kaptunk, a lányomról semmi nem jó, mert most fiam lesz, s a lányomnak mindene rózsaszín volt...

Használtan vettem mindent, kivéve 1 bodyt, meg 5 db zoknit a tescoban:)

A lány ruhákat meg most adtam el:)

0-3 hó méretben van

15 rugi

15 body

4 sapka

3 kardigán

5 nadrág

10 hosszú ujjú póló

8 rövid ujjú póló

5 napozó


3-6 hó méretben

15 rugi

15 body

5 kantáros nadrág hosszú, farmer/ kord

2 kantáros rövid nadrág

5 nadrág

10 hosszú ujjú póló

5 rövid ujjú póló

5 kardigán, 3 sapka



Ezért fizettem 30.000, vaterán teszveszen vettem használt ruha csomagokat.

Van benne egyszínű, mintás, plüss pamut, szépek!!!

2013. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor ezek így elegek is voltak úgy éreztétek? Azért kérdezem mert nem akarom magam túl vásárolni semmiképp, mert aztán nem tudom eladni rajtam maradnak.
2013. jún. 11. 08:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég volt, a pólók szinte nem is kellettek, mert nagy meleg volt, amikor született, és még 2 hónapig. A következő méretekből valamivel több kellett, de ezt a picit nagyon hamar kinövik. Mikorra várod?

1. vagyok

2013. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha ennyi van, amit a fentiek írtak. Természetesen 5-5 darab is elég, csak akkor naponta mosod azonnal a dolgokat, ahogy leszárad vasalod és már adod is a gyerekre, és többször jársz úgy, hogy nincs mit adjak rá, mert még meg se száradt! Egy pici babánál nem túl jó így járni. Az elején főleg a kényelem a lényeg, könnyen tudd ráadni, és legyen mindig, ha kell. Nekünk 7-7 darabok voltak bady, rugiból és kétnaponta mostam, vasaltam. Pont jó volt. De sok kisbaba napi többször összekakilja magát,nálunk ilyen nem volt. Meg sokan ha elfogy a rugi, adnak rá kisnadrágot, pólót és zoknit...hát én míg pici volt, eszembe se jutott 3 dolgot ráerőltetni, úgy hogy azt egy rugival is megoldható lenne...most, hogy lassan 9 hónapos kezdünk nadrág-póló-zokni összeállítást hordani. 2 sapija legyen még, 3-3 törölköző, lepedő. kb 20 db textilpelussal indítottunk, de elég hamar vettem még egy 10-es csomagot, a 30 már elég volt a két napontai mosásra :)eleinte nagyon sokat bukott, nagyon sok pelus fogyott!
2013. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szeptemberre. Ige köszi akkor követem a listátokat:)
2013. jún. 11. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A kisfiam meg szeptemberi, ő is melegben jött, ugyanaz volt a lista, csak más színben.:)
2013. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!