Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költözni vagyok kénytelen,...

Költözni vagyok kénytelen, de? Újszülött baba és egy "idegen", neveletlen kutya kérdése.

Figyelt kérdés

Röviden:

Párom elhagyott,hamarosan szülök,kénytelen vagyok visszaköltözni a szüleimhez (ez most hosszú,sajnos nem tudom máshogy megoldani,nincs más megoldás).Leszögezem,hogy persze,az ő otthonuk meg nem vagyok kutyaellenes sem,de már előre félek!


Anyámék vettek egy szobakutyát,amihez persze megint semmi közöm.Az is hozzátartozik,hogy a viszonyom sem túl jó a szüleimmel,de anyotthonba nem szeretnék menni (hitel miatt elárverezik a lakásom,igazából ez az ok),ezért belementek,hogy amíg nem tudok mást tenni,költözzek vissza hozzájuk.


Ugye oda fogom hazavinni az újszülött babámat is,akit már nagyon várok,de.Anyám képtelen megnevelni a kutyáját.Nem azt mondom,hogy abszolút nem hallgat rá,mert arról le tudja tiltani,hogy nekimenjen valakinek,de másban nem.A kutya el van eresztve,mindent szabad neki,mindenhova bemehet,felmehet,amit akar,egy ágyban alszik a szüleimmel,rosszalkodhat,bármivel játszhat lakáson belül.Nekem ezzel semmi bajom nem lenne,ha nem kellene odaköltöznöm a babámmal.


Nem szeretném,ha ott sertepertélne,ugatna (mert anyám azt is hagyja neki,agyba-főbe,éjjel-nappal),amikor pl. szoptatok,fürdetem a picit,hogy bejöjjön a szobába,netán felugorjon az ágyra vagy netán a gyerek cuccaival rohangáljon.


Annyira nem kistestű kutya,szóval bizonyos dolgokat lazán elér,anyám nem tiltja le róla,arról nem is álmodok.Én meg nem értek a kutyákhoz,őszintén szólva.


Ezt hogyan lehetne megoldani??


Előre is köszönöm és csak normális válaszokat,köszönöm!



2013. jún. 2. 15:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Azt meg nem tehetem meg,hogy cukimuki Fifikének lekeverek egyet,mivel nem az én kutyám és anyám az ablakon vágna ki gyerekestül,azt hiszem.


Meg a kutya valahogy nem bír engem,emiatt is félek,a legutóbb,amikor "találkoztunk",a póráz végéről szinte vicsorgott rám!!

2013. jún. 2. 15:19
 2/15 anonim ***** válasza:
Az ugatást sehogy sajnos. Ha lesz külön szobátok, akkor az ajtót zárni kell, ha nem lesz, akkor ötletem sincs...nem tudna támogatni az exed anyagilag egy albérlet erejéig? Anyukád nem értené meg észérvekkel esetleg, nem tudom, talán a védőnőre, gyerekorvosra hallgat...
2013. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Be kell csukni az ajtót....
2013. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy albérletbe nem tudsz elköltözni? Mert ebből csak a vita lesz,(főleg,hogy te sem nagyon akarsz odamenni, ők se örülnek annyira) és az se neked se a babádnak sem jó!

Ha becsukod a szobaajtót, akkor nem fog a kutya bemenni. Tudom,hogy mennyire rossz egyedül,én is egyedül maradtam terhesen, anyumnál laktam, de azóta sikerült elköltöznöm,és sokkal jobb, pedig anyummal nagyon jó a viszonyunk.

2013. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy gyerekrács a szobád ajtajába. Édesanyádék dolgoznak-e, vagy otthon vannak egész nap?
2013. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Dolgoznak a szüleim,az ajtó becsukása az megoldható lenne,de mi van,ha vélelenül nyitvamarad?


Néha már olyan gondolataim vannak,hogy mi van,ha a szőrcsomót a babakocsiban látom viszont???


Amúgy anyám állítása szerint szereti a gyerekeket,mert a szomszédok rendszeresen dögönyözik.Hát ja...csak engem nem csíp,és biztos rájön,hogy a baba hozzám tartozik

2013. jún. 2. 15:28
 7/15 A kérdező kommentje:
Meg öröm lesz "hármasban" a kutyával otthon napközben,mivel csak ugye anyám tud neki parancsolni úgy ahogy.Mi van,ha nekem jön? Vagy beoson és nem tudom kitessékelni,mert nem hallgat rám?
2013. jún. 2. 15:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs más választásod, mint odaköltözni (pl. az albérlet, amit a korábbi válaszoló írt nem megoldható), akkor azt javaslom, hogy sürgősen változtass a kutyához való hozzáállásodon. Mielőtt megharagudnál, ezt abszolút nem bántásból írom. Nagyon sok kutya megfordult már körülöttem, van némi tapasztalatom. Egy kutya megérzi, ha negatívan közeledsz hozzá és valószínűleg az lesz a válasza, hogy is negatívabb lesz. Ha a szüleid dolgoznak, akkor én azt mondanám, hogy te vagy nyerő pozícióban, ugyanis sokkal több időt fogsz a kutyával eltölteni, mint anyukád, azt meg nem fogja látni, hogy napközben mit csinálsz. :) Szóval, a javaslatom a következő: legyél pozitív a kutya irányába, kezdjél el olvasgatni arról, hogy milyen módon lehet erre-arra megtanítani a kutyát a pozitív visszacsatolás módszerével (tudod...ha valamit megcsinál, akkor jutalom, dícséret, simi, ilyesmi). nagyon jó könyveket lehet kapni, könyvesboltban ezer félét láttam már, de biztos youtube videók is vannak, amiken bemutatnak dolgokat. Hidd el, bármilyen neveletlen kutyát meg lehet rendszabályozni, csak türelem, kedvesség, következetesség kell hozzá.

A szobák ajtaját pedig csukni kell, amikor a babával való teendő miatt nem a legalkalmasabb a kutyus jelenléte. :)

2013. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kedves utolsó,nem sértődtem meg!

De azt ugye te sem gondoltad komolyan,hogy a babám mellett még anyám kutyáját is én neveljem? Azt írtam,hogy addig nekem semmi bajom vele,amíg nem az én vagy a lányom fejét nem akarja leharapni,de helyre tenni úgymond az agyát nem az én feladatom,hanem a gazdájáé (aki jelen esetben anyám).Már bocs,de nekem ez a véleményem.


Most beszéltem vele épp telefonon és úgy látszik,valamit "fejlődik",mert kutyaiskolába akarja vinni az unokája miatt (: Ez meglepett,ritka pillanatok egyike.

2013. jún. 2. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem szóló véleményét nagyban. Meg kellene oldanod, hogy másként állj a kutyához, és , mivel te vagy többet vele majd, ha elkezded nevelni, eredményes lesz egy idő után. Talán anyukádnak is jobban fog tetszeni az, ha észreveszi, másként működik a kutyája, ha némi nevelést kap. Az ajtót pedig nem muszáj zárni. Lehet rácsot tenni és akkor nem megy be a kutya a babához a te szobádba.
2013. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!