Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 14 hónapos és nagyon...

Kisfiam 14 hónapos és nagyon keveset beszél babanyelven. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Néha mondja, hogy "baba" meg "lalaa" de ennyi.Még nem tudja mondani, hogy apa,anya, ezeken kívül semmit, de még ez is ritka. Hallani hall rendesen, mert megérti, ha mondok neki valamit, felfigyel hangokra, megijed a nagyon hangos zajokra, és zenére táncizik.
2013. jún. 11. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2013. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyanez! Szintén 14 hónapos, és csak annyit mond, hogy baba meg mama, és most elkezdett halandzsázni valamennyire. Egyébként ő is nagyon sokmindent ért, mert tapsolni, integetni, nyelveskedni, "táncolni" tud, de beszélni nem akar. Azt mondta a védőnőm, hogy még ne aggódjak, az ő fia is csak 2,5 évesen kezdett beszélni, azt mondják a fiúk később kezdik.

Szóval szerintem még ne aggódj, minden rendben lesz, egyelőre én is megpróbálok nem foglalkozni ezzel a "problémával".

Nőjjetek nagyra!

2013. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az én kisfiam is 14 hónapos és iszonyat sokat beszél. Nagyon sok mindent mond. Majdnem szobatiszta , jelzi ha pisilni , kakálni kell neki! DE nem megy magátol és megállni sem tud önállóan. A tiétek biztos rohangál! Minden gyerek más és más. Én már nem hasonlitgatom senkihez sem. Nagyon későn kezdett mászni is. Már nem stresszelem magam.
2013. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislányom is 14 hónapos. Egész nap halandzsázik, de nem értem mit mond.Csak ümmget ha szomjas vagy sír. Apa, pápá, baba, tesszé (tessék), kukk, az összes szókincse. Nem tudom, hogy ez elég-e, de nem is érdekel.:) Majd beszél ha akar. Ő amúgy már fut meg lépcsőzik, ugrik félig bukfencezni is tud. Szóval igaza van az utolsónak.Minden baba más és más.
2013. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtató válaszokat:)igyekszem türelmes lenni. A járással kapcsolatban...háát még ő sem jár egyedül, csak ha fogom a kezét, de amiatt nem aggódom.Lehet kicsit ráérősebb baba..:)
2013. jún. 11. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!