Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meningococcus C oltást beadatt...

Meningococcus C oltást beadattátok babátoknak? Milyen életkorban és miért?

Figyelt kérdés

Érdemes a bővített A, B és C ellen is védő oltást kérnem? Mennyibe kerülnek? 1 éves lesz 2 hét múlva a babám.

Esetleg volt valaki, akinek a babája elkapta, mennyire súlyos? Ha beoltatom, akkor nem kaphatja el vagy csak könnyebb lefolyású?


2013. jún. 11. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt az újat még nem ismerem. A lányom Meningitec-oltást kapta, a fiam a Neisvac-c-t. 1,5 évesen az elsőt, és majdnem 2 évesen fogja kapni az ismétlőt. Már pontosan nem emlékszem az árára, de ezres nagyságrendű, az biztos. Azért adattam be, mert nekem volt meningitisem, és tudom, hogy mivel járhat. Nem szeretnék kockáztatni. De majd jönnek biztos olyan válaszok is, hogy a gyógyszergyártók lobbijának áldozatai vagyunk és ártunk a gyereknek az oltással. Nem baj, én beadattam, mert így döntöttünk és kész.
2013. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az en babam pont holnap kapja meg,5 honapos.

6 hosan majd a masodikat.

Apolono vagyok,pontosan tudom milyen betegseg

ez.Az agyat tamadja meg,ami ha serul utana

menthetetlen!

2013. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam (2 éves) anno a Meningitec elleni védőoltást kapta. Egy pillanatig sem volt kérdés ezen oltás fontossága. Hogy miért? Mert meg akarjuk őt védeni az agyhártyagyulladástól és a vérmérgezéstől!
2013. jún. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy ő nem is lázasodott be utána.
2013. jún. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Sziasztok! Úgy láttam meg a kérdést, hogy rákerestem a Meningococcus-ra. Sajnos érintett lettem a témában, mert az öcsém (16 éves) vasárnap este került kórházba ezzel a betegséggel. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy adassák be a gyereknek ezt az oltást, mert senkinek sem kívánom azt, amin most a családunk keresztül megy. Negyedik napja altatják, lélegeztetőgépen van, szövődményként a szívhártyája is begyulladt. Pokol lett az életünk, előzzétek meg a bajt!
2013. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!

Nagyon sajnálom az öcsédet!Jobbulást neki és kitartást a családodnak!!!

Melyik megyében éltek,hol ütötte most fel a fejét ez?

Hátha még több ember meggyőzhető az oltás beadásáról!

2013. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam most volt 1 éves, én beadattam neki a Meningitec védőoltást. A gyerekorvos azt mondta, hogy 1 éves kor előtt 2, 1 éves kor után 1 oltás kell. Kb. 1.900,- Ft volt, de az állam csak 2 éves korig támogatja, afelett jóval drágább.

Nekem fel se merült, hogy ne kapja meg, nem lázasodott be tőle. Én úgy gondolom, jobb félni, mint megijedni.

2013. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Én is mindenképp beadatom neki, nem kockáztatok, hogy elkapja.

Kedves 5-ös! Mielőbbi jobbulást a testvérednek! Remélem hamar felépül!

2013. jún. 12. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!