Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai anyukak- volt akinek...

Angliai anyukak- volt akinek a gyermekere bebiszitter (registered childminder) vigyazott, vagy inkabb bolcsibe (day nurserybe) adtatok be?

Figyelt kérdés

15 honapos a kisfiam es szeretnem ha lenne tarsasaga. Sajnos nincs senki a kozelunkbe, igy csak en vagyok vele itthon. Viszont en is szeretnek visszamenni dolgozni.

Na de a day nursery 700 font egy honapra, mig a childminder csak 460 font.

Volt akinek a gyermekere childminder vigyazott? Akinek volt, hogyan viselte a gyermek? Megszokta a helyzetet? Melyik jobb? A bolcsi vagy a masik? Tapasztalatokat, velemenyeket szeretnek, aki volt hasonlo helyzetben. Koszonom a valaszokat.


2013. jún. 14. 11:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

eloszor is, merre laksz? Hatha a kozelemben, es akkor osszejarhatnank:D

Nekem 150 lett volna a day nursery 1 hetre, es jart is egesz nap lanykam 2 honapig, mignem munkat valasztottam es muszaj is volt childminderre valtanom, de amugy is megtettem volna. A childminderem meg dragabb lett volna, ha valoban egesz napra akarnam, hogy vigyazzon ra. Azert kellett valtanom elsosorban, mert a 7:40-kor nyit, en 8-tol dolgozok, nem ernek oda. Nem lehet kesobbre tennem a kezdest. A masik, amiert kellett, mert csak 8-13-ig dolgozok, igy csak arra az idoszakra kellene vigyazni ra. De az ovodaba csak olyan van, hogy 7:45-12:45-ig, 12-18-ig, vagy elejetol vegeig, mas nincs. A harmadik ok, amiert valtottam, ami legalabb olyan fontos: messze nem vagyok megelegedve az ellatassal, felugyelettel. Nem torodtek vele, hogy rossz idojaras eseten melyik gyerek mit visel, olyan mocskosan hordtam haza, hogy eszmeletlen. Egyszer kiprobaltam, tudom, ilyet nem szabad: Direkt maszatosan vittem be, delutan, mikor eszrevettem, a maszat ugyanugy rajta volt. Eppen szobatisztasagra neveltem akkoriban. Delutan, mikor erte mentem, mondtak, hogy egesz nap nem pisilt, de mikor hazaertunk, eszrevettem, hogy a zoknia a cipoben pisis volt. Nedves, es pisiszagu. A nadrag es a bugyi szaraz volt, de pisi szagu....megszaradt rajta a ruha:( Meg ehhez hasonlo dolgok tortentek.

Valtottam childminderre. 4 fontert dolgozik orankent, szoval nem olcso. Reggel jon a gyerekert autoval, engem elvisz dolgozni, delutan ertem jon, es hazavisz gyerekkel egyutt. Odafigyel, hogy megfeleloen legyen feloltoztetve odakinn. (csinal fotokat, ebbol latom) Szoktak ezt azt kesziteni, mindig ideadja, es latszik, hogy a gyerek munkaja is benne van. A lanyom azota kezdett el angolul tanulni, sokkal tobbet ert. 2 nap alatt elerte, hogy bilibe pisiljon nala is a gyerek. A bolcsi 2 honap alatt se erte el. A lanyom mellett egy hasonlo koru kisfiura vigyaz. Tokeletes, pont igy gondoltam, van jatszotarsa, otthonos kornyezetben van, meg allatkozelben is van, mert van egy dalmataja a childmindernek, es nagyon jol elvannak a gyerekek vele. Tiszta, odafigyel rajuk. A gyerek nem jon haza mocskosan. Mindig porazzal setaltatja oket (en soha nem tettem, de orulok, hogy ket kicsi gyerekkel porazzal setalgat, a gyerek biztonsaga erdekeben) Nem tudok ramondani rosszat. Ha aznap szolok neki, hogy aznap vigyazzon ra kicsit tobbet, nem gond. Nem kell 4 hettel elotte szolnom. Egy 3 ev alatti gyereknek mindenkepp childmindert ajanlok. 2 evesen kezdtuk a bolcsivel. Most lesz nemsoka 3 eves a lanyom. Megbeszeltem a childminderrel, hogy szeptembertol ovis lesz a lany, de tovabbra is szeretnem, ha vigyazna a lanyomra, reggelenkent o fogja vinni, elmegy erte es vigyaz ra addig, mig nem vegzek.

Lanyom imadja:D

Ja, es el ne felejtsd: ha visszamesz dolgozni, es a kisfiad childminderhez vagy bolcsibe kerul, el ne felejtsd bejelenteni a hmrc-nel, hogy kapj ra tamogatast.

Akar 70%-ot is visszakaphatsz. En is kapok ra tamogatast. Es mar csak par honap es ovodas lesz, 3 ora naponta ingyen lesz, 3 orat a childminderrel, igy fele annyiba fog kerulni a childcare.

2013. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!