Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltatok, amikor...

Mit csináltatok, amikor először hazaértetek a babával?

Figyelt kérdés
Egyre türelmetlenebbül várjuk a Picikénket. Meséljetek kicsit, nálatok hogy telt az első pár óra, első néhány nap, amikor hazaérkeztetek? :)
2013. jún. 14. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
letettem aludni és ettem végre valami ehetőt. aztán megcsináltam az elmaradt házimunkát (mosás, mosogatás, ilyenek), kórházi pakk kicsomagolás. már nem tudom a sorrendet, de jöttek látogatók, védőnéni,doktornő, még sok minden el kellett pakolni, szoptatós tea gyártás, fejés. és főleg az ismerkedés a babával, napi rutin. egyszer lementem a boltba, isteni volt:)
2013. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon furcsa volt 4 nap után kiszabadulni a kórházból. Mintha más dimenzióba kerültem volna. A járásom imbolygott, mert már nem volt hasam.

Hazaértünk a férjemmel és az apukámmal. Az első dolgom a szopi volt, utána letettük aludni a kisfiunkat. Aztán ebédeltünk, majd megnéztük a babacsomagot, amit a kórháztól kaptunk. Később megnéztük a fényképeket, amelyek a szülésről és az első néhány óráról készültek.

Utána folytatódott a napi rutin. Az első éjszakától kezdve mindig felkeltem szoptatni a picit. Sok tejem volt. Ha meghallottam a babanyöszörgést, akkor elkezdett ömleni. Összességében elég nehéz volt az első néhány nap, ráadásul első baba volt.

2013. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Azt még kihagytam, hogy jött védőnő, doktornő is. Csak páran jöttek látogatni.
2013. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülött ikreim lettek, külön-külön jöhettek haza a koraszülött osztályról.

Az elsőként hazajött babánkkal azzal telt az idő, hogy megtanultuk kikeverni a spec. tápszerét, fényképezkedtünk, felhívtuk a nagyszülőket, hogy itthon van az egyik baba, és persze le sem tettük a kezünkből szinte. Utána én visszamentem a kórházba a másik babához, a férjem otthon maradt a tesóval, és frászt kapott a baba csuklásától, mert nem tudta, hogy ezzel most mit kell csinálni. :)


Mikor a tesó hazakerült, ugyanezek voltak, plusz az érzés, hogy végre mindenki itthon van. Este áldást kértem rájuk, mikor az ágyacskáikban aludtak. Ezekre emlékszem az első órákból.

2013. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aludtam :-) A kórházban nagyon bunkók voltak a csecsemősök, semmiben nem segítettek, alig bírtam aludni. Mivel végre biztonságban tudtam a lányom, aludtam közel 4 órát. Aztán szoptattam, gyönyörködtünk benne, ettünk, ittunk, megint pihentünk.
2013. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Örültem, hogy végre nyugalom lesz... miután megszületett a Fiam hatalmas család lévén átjáróvá vált a kórház! Egyszer sem tudtam őt megszoptatni!!!!Valaki mindig volt vagy jött! :( tápszer... Éjjel mentem a gépre lefejni és azt kapta másnap (egy fejésre 4-5 decik jöttek egész nap nem volt időm fejni) aztán hazajöttünk és itt folytatódott kiborultam és mondtam páromnak, hogy vagy lepattintja a családját vagy anyaotthonba megyek mert ez nem állapot márciusban hidegben influenza járványban hogy mindenki haza jön és azt hiszik itthon vagyunk a gyerek már tapizható (kórházban csak a nagyszülők foghatták kézbe pelenkával letakarva fertőtlenített kézzel). Örültem itthon a nagymamának mert volt aki főzött de volt aki ki is idegeljen, hogy a légzésfigyelő nem jó mert olyan későn riaszt hogy addigra kétszer meghal! stb... ha visszagondolok, hogy itthon vagy kórtház akkor inkább a kórházban töltöttem volna azt a 6 hetet szigorú látogatási renddel!
2013. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
az lemaradt, hogy fotóztunk egész nap és azt küldözgettük:)
2013. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt kórházba kerültem, aztán utána +8nap. 2,5hét után elsírtam magam először, férjem kipakolt, jött a védőnő, szoptattam, ettem. Jött a család...no komment. Aztán anyukám sokat segített, főzött, mosott. Anyósom mindíg csak útban volt, sógorom kiakasztott, hogy mindig bele akart vakuzni a gyerek szemébe, 1*2* sikerült is :(

Nehéz volt császár után, mikor már nem volt segítség. Ráadásul a férjem hazaérkezésünk után 2-3 nappal lebetegedett, na ő is kiesett a segítő körből. Nehéz volt, pláne hogy mikor a pici aludt alig tudtam aludni, mert csodáltam milyen szép, mire elaludtam hamarosan ébredt :)

2013. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazamentünk, és amikor először sírt itthon a babám, én is elsírtam magam, mert úgy éreztem, hogy erre az egészre alkalmatlan vagyok.

Aztán ez gyorsan elmúlt. Látogatókat nem fogadtunk 2 hétig, utána is csak szellősen. Összeszoktunk a babával kicsit, aztán már ment minden hol nyugodtabban, hol káoszosan. Én úgy gondolom, hogy az első két hét arra kell, hogy azúj kis család összeszokjon, ebben az időben nem hiányzott még a legközelebbi rokonom sem!

A második babával már minden sokkal egyszerűbb volt, még úgy is, hogy egy 2 éves várt minket itthon.

2013. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csuda klassz dolgom volt. Már elő volt készítve a pánám és a takaróm, megterítve az ebédhez, anyukám frissen főtt húslevese gőzölgött. Átöltöztettem a fiamat, aki aludt egy jót, én ettem egy jót, aztán lefeküdtem. Férjem elrohant ezt azt beszerezni pl: egy gyerek úszógumit, hogy le tudjak ülni, anyukám meg babusgatott.
2013. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!