Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan büntetitek meg 2év...

Hogyan büntetitek meg 2év körüli gyereketeket ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk pont az előbb verte fejbe a nővérét egy játék fa kalapáccsal, én beküldtem a szobájába, most ott ordít...
2013. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szidással, "haragszom rád"-dal, illetve elmagyarázom, hogy miért rossz az, amit csinált, és persze bocsánatot kell kérnie.
2013. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én előszór figyelmeztetni szoktam, hogy ezt ne csináld és elmagyarázom neki, hogy mért. Aztán azt is meg szoktam mondani mi lesz, ha mégis csinálja pl.: elveszem tőle azt a tárgyat, vagy ha olyat csinál akkor bünti van. A bünti nálunk a dadus féle módszer, vagyis 2 perc a dühöngőszéken. Hát kb. 15perc mire eljutunk odáig, hogy végigülje a 2 percet, de utána egy igazi kis angyal (bár csak ideig óráig). A bünti leteltével, mindig elmagyarázom neki még1x, hogy mért büntettem meg és megölelgetem.

A másik módszer hát az nem olyan sikeres egyenlőre pl.: legutóbb kivittem a játszóról, mert a csúszdára dobálta a kavicsot. Nem akart kijönni volt is hiszti. Mégis másnap mikor arra jártunk egyből mondta, hogy megyek követ dobálni.:-(

2013. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi gyerek meg sokak szerint nem büntethetö, mert csak leutanozza a környezetet es nem szandekosan okoz vkinek fajdalmat vagy csinal rosszat - ez majd kb 5 evestöl kezdödhet.

Az, hogy elmagyarazom, mit miert nem es megtanitom utana bocsanatot kerni, sztem nem büntetes, hanem ezzel tanitom, szoktatom a helyes viselkedesre, ami ilyen tettet követ.

2013. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, és baromság. Ha 5 évesen kezded el majd nevelni, büntetni már rég késő...Nagyon is jól tudja, a 2 éves fiam, hogy nem szabad verekedni, és amikor belém harap szó nélkül elkezd simogatni, puszilgatni, tudja, hogy fájdalmat okozott. Nem hülyék ők, csak kicsik.
2013. jún. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont 5 eves a nagyobbik lanyom, es eddig igy csinaltam, ahogy irtam. Nem verekedös, valahogy eszebe sem jut verekedni, meg visszaütni sem (mivel nem mondtam,hogy ezt lehet). Inkabb mas dolgok adnak nekem a gyerek"nevelesben" feladatot (pl. hogyan vedje meg magat, ill. elmagyarazni, hogy ö nem hibas, ha valaki ezt mondja raadva az utat...stb). Sosem volt megbüntetve, nem is volt, miert. Mi arra tanitottuk, ha megüt valaki valakit, az faj, ezert ezt ne csinaljuk, es nem is latja itthon senkitöl a verekedest.


4.

2013. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!