Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet osszefugges hozzataplala...

Lehet osszefugges hozzataplalas elkezdese es rohamosan romlo ejszakai alvas kozott?

Figyelt kérdés
Babam 4 honapos mult. Hetfon kezdtuk a kostoltatast, almaval. Izlett neki, szivesen cuppogta, de azota, naprol-napra rosszabbul alszik ejszaka. Ma kb semmit nem aludt. Hagyjam abba, es probalkozzak 1 honap mulva?

2013. jún. 15. 09:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg annyit hozza kell tennem, hogy tegnap fordult at hasrol hatra...
2013. jún. 15. 09:13
 2/12 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, igen. Nem biztos, lehet a fogzás kezdődik nála, amiatt romlik a hlyzet.. Ettől függetlenül 4 hónaposan amúgy is korainak tartom a hozzátáplálást, szóval 1 hónapot várnék vele
2013. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rögtön pürével kezdted vagy először csak a leve ? sztem először csak a levével kezd :) de valóban lehet a foga is :) Sztem nem kell várnod! kedves 2.es, nem értem miért korai a 4hónapos hozzátáplálás, a mi anyáink már 6 hetesen elkezdték! az én kislányom holnap lesz 5 hós, de már almát, sütőtököt , krumplit , gesztenyét is evett! és semmi baja, imádja a főtt ételeket! de ha gondolod várj 3-4 napot és meglátod, hogy javul e a helyzet, ha nem akkor nem az alma miatt volt. :)
2013. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én babám jövő héten lesz 6 hónapos, 1 hete kb, hogy kóstoltatás zajlik. Ő is nehezen alszik el azóta, pedig minimális adagokat kap, és ízlik is neki. Amúgy lehet a mozgásfejlődéstől is, az új élményektől, ahogy fedezi fel a világot. Majd magára talál. :)
2013. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én inkább a mozgásfejlődésre tippelnék.
2013. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha már így kérdezed, azért tartom korainak, mert a WHO ajánlásai, és minden egyéb mai ajánlás szerint fél éves korig elég az anyatej/tápszer. És miután 10-20-30 éve vannak ilyen megfigyeléseik, elhiszem nekik (főleg angol nyelvű publikációkat olvastam). A "minket is így etettek, mi is felnőttünk, itt vagyunk" stb... hozzáállást nem szeretem. Csak végignézek a társadalmon, velem egykorúakon, (32 vagyok) az emberek fele súlyproblémával (ebből fakadóan gyakran szív- és érrendszeri gondokkal), cukorbetegséggel stb. küzd. Persze nem lehet biztosra mondani, de számos kutatás, kísérlet bizonyítja (sőt személyes tapasztalatom is, amit egy 6, illetve egy másik, 4 gyerekes családban láttam- bár 2 példa tulajdonképpen irreleváns), hogy ezek a betegségek, állapotok összefüggésbe hozhatók a korai kóstolgatással.

Bár kérdező, nem írtad, hogy anyatejes, vagy tápszeres babáról van-e szó. Persze, ez valahol szintén nem számít, attól, hogy tápszert kap egy baba, nem lesz előbb érett az emésztőrendszere. (jó példa rá, hogy a pici babák több, mint a fele emésztetlenül kakilja ki az ételeket)


Bocsáss meg az offért.

Valóban, nem biztos, hogy az étel okozza, lehet fogacska, mozgásfejlődés, elég sok minden. De a fent leírtak alapján továbbra is azt mondom, még legalább 1 hónapot várnék.

2013. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet az étel, mozgás, és fogacska is.


Ettől függetlenül egyetértek előzővel, én is várnék legalább 5 hós koráig (2 gyerekem van)

2013. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolasokat! Anyatejes a pici, es az orvos mondta, hogy kezdjuk el 4 hos kortol a kostoltatast! Szerintem egy osszetett problemakorrol van szo: fogzas, mert egesz nap a kezet ragja, mozgasfejlodes, es a hozzataplalas.... Varok par napot, ha javul az alvas, akkor egyertelmu!
2013. jún. 15. 11:46
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Milyen idős a gyerekorvos?? Egy "normális" mai doki, aki eljár továbbképzésekre, konferenciákra, tudja, hogy 6 hónapos korig SEMMI nem kell, csak anyatej.

A fent leírt okokon kívül, mert feleslegesen terheli meg az emésztőrendszert, és ez sokszor nem egyből, csak évekkel később látszik. Számos információ elérhető az interneten (is), nem mennék bele most jobban- csak, ha muszáj.

/2 gyerekes védőnő vagyok/

2013. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért, DE:

A korai kóstoltatás és egyes élelmiszerek idő előtti szoktatása a kutatások mai állása szerint egyes ételallergiák kialakulásának esélyét növelhetik. Én legalábbis ezt olvastam. Azt meredeknek érzem kijelenteni, hogy a felnőttkori elhízás és egyéb táplálkozással összefüggő betegségek a korai kóstoltatásra vezethetők vissza. Egyrészt inkább arra, hogy az adott ember pici korától kezdve milyen típusú konyhát szokik meg....pl. nagyon zsíros, nagyon cukros, rengeteg nasi, cukros löttyök, stb....vagy egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozást lát-e otthon (kerül az asztalra zöldség, gyümölcs, stb.). Másrészt pedig arra, hogy kicsi kortól hozzátartozik-e az ember mindennapjaihoz a rendszeres mozgás.

Mégegyszer bocsi az off-ért.

2013. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!