Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babákat miért viszik az...

A babákat miért viszik az anyukák napi többször sétálni?

Figyelt kérdés
Senkit se akarok megsérteni, de ezt sose értettem.... Baba ki se lát a babakocsiból, ráadásul úgyis csak alszik. Friss levegő meg van a kertben/teraszon/erkélyen is.
2013. jún. 17. 12:27
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, akkor nagyon rosszul működök, de én konkrétan agybajt kaptam a babakocsizástól. Rohadtul utáltam tologatni, nem volt kikapcsolódás nekem. Ahogy a fiam elindult, le se lehetett lőni, csípőkenguru az oldalamra, a csemete meg jött mellettem, elfáradt ült az oldalamon, én onnantól élveztem a sétákat.

Amikor a második kicsi megszületett akkor kendőt vettem, és szintén élveztem a sétákat, ha elő elő kellett venni a babcimobilt, akkor szintén rosszul voltam, hogy tologatni kell, pedig mindig erről álmodoztam gyerekek előtt:D

Mi csak egyszer megyünk ki sétálni, de az nem 5perc, hanem jónagy kör, mindet bejárunk délelőtt, du pedig utcai bandázás-biciklizés-motorozás megy már. Tavaly még eljártunk a játszótérre, de valahogy idén nem hiányzik a gyerekeknek sem.

2013. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Nagyvárosban, belvárosban lakunk. Most a melegben 9kor sétálunk egyet, pékség, zöldséges és este felé is: séta és fagyizás. Igyekeztem eddig is 2x menni, a babakocsit a autómban tartom, így nem kell cipelni vagy hordozóval (csatos) elszaladunk ha rosszabb idő van. Nálunk sok program van: kerekítő, babaúszás, baba-mama csacsogó, ami nem csak nekem jó, hanem a fiamnak is. Amíg kicsi volt sokat vittem alvásidőben sétálni és addig olvasgattam a parkban vagy nézelődtem. Elég szenvedés a melegben a 4 fal között, mondjuk nekem mindig mehetnékem van :) nekem kell a környezeti inger ahhoz hogy normális maradjak és ne folyósodjon el az agyam a kizárólagos babázástól Lassan 1 éves lesz, most már jobb, de az elején megőrültem volna, ha nem tudok kiszabadulni.
2013. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak most várok babát, de már alig várom, hogy járkálhassak vele sétálni. Egyedül kóborolni az utcán elég hülyén néz ki, de babával, kutyával, másokkal teljesen elfogadott. Nincs kertünk, csak erkélyünk, de az is pici.
2013. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
24%

13-as!

Ha annyira fáztál, miért nem öltöztél fel rendesen? Sapka, kesztyű, jó meleg kabát...tudod, ahogy amúgy is kell.

2013. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem áll meg az élet, a dolgokat intézni kell a baba mellett is, másrészt az ember társas lény, a 4 fal között túl sok inger nem éri. Igaza van annak is, aki azt írta, hogy legalább szépen felöltözik, nem hagyja el magát. A gyerek is szocializálódik, minden új neki, csak úgy szívja magába az információt.

Nem minden baba alszik.

2013. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
86%

enyém decemberi. míg nagyon hideg volt az erkélyen altattam, imádta, 3-4 órákat aludt kint (ugye ott nem volt annyira hideg mert a ház melege azért ott megállt kicsit, 0 fok körül volt ahol aludt.

aztán jött a jó idő és naponta 2x mentünk ki, délelőtt bevásárolni, délután meg egyrészt azért, mert a lakásban nagyon meleg volt ilyenkor nyáron, másrészt azért, mert a fél éves babám már nézelődött, tetszett neki. tesómék közel laknak, neki nagyobb a gyereke, elmentünk velük játszótérre, duna partra, fagyizóba, nekem jót tett, hogy emberek között vagyok, ő meg szeretett nézelődni :)

de sokszor aludni is jobbakat tudott úgy, hogy rázva volt a feneke :)

nem értem miért baj ez :)

2013. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
15%
Symbios! Te aztán jó nagy tapló vagy. 4. válaszoló
2013. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
51%

Biztos jobban szeret a kérdező befordulni otthon, egész nap hálóingben zsíros hajjal enni, mint összeszedni magát és kimozdulni, élvezni az életet.

Férjem agyon is ütne, ha nem vinném a gyereket sétálni...

és ha eltunyulnék...

basszus 3 gyerekünk van!

2013. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nekem van gyerekem? Nincs, csak egy egyszerű kérdés volt.
2013. jún. 17. 14:46
 30/44 anonim ***** válasza:
63%
Még nem írt senki az olyan gyerekekről, akik bizony utálják a babakocsit... Amíg kicsi volt a drága, csak ordított. Aztán pedig kimászna belőle. Néha pedig muszáj, olyankor megszenvedjük mindketten. (Hordozás, cipelés már nem megy, mert jön a kis tesója, és neki pedig az egy helyben maradás ellen van kifogása, de még nem tud sokat gyalogolni...). A legidősebbet bezzeg a világból is kitologathattam volna babakocsiban :) Neki tényleg jobban ment az alvás útközben.
2013. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!