Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy/mivel kezdjem el a...

Hogy/mivel kezdjem el a darabos ételhez szoktatást?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos. Van már 2 foga is alul, a felső 2 most jön. Eddig csak pépes ételeket evett, már ami a főzelékeket illeti. Egyetlen egyszer megpróbáltam Neki olyan főzit adni, ami darabos volt, de nagyon kiakadt szegényem, ahogy láttam, a nyelés zavarta, fura volt Neki, hogy darabok vannak benne. Amúgy bébiétel volt az is. Viszont, a túró rudi pl. nem zavarja, hogy darabos, azt eszegeti, rágcsál kiflit is, kenyeret is, de a darabos főzelék nagyon nem jött be Neki. Egy ismerősöm mondta, hogy az Ő kislánya azokat az ízeket, amiket pépesen szokott meg anno, a ami napig nem fogadja el darabosan, pedig Ő már 17 hónapos. Lehet, Nálunk is ez lesz?
2009. okt. 11. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én főtt zöldségdarabokat próbálnék (répa, krumpli), az is segíthet, ha együtt ültök asztalhoz, nekem a lányom szívesen ette azt, amiről látta, hogy a mi tányérunkból "jött ki". s csak türelem! 8,5 hónap még nem sok, nem kell kapkodni. Nekem elvem volt, hogy soha nem erőltettem semmit. Ha egy kanál ment, akkor egy. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de a most 2 éves lányom mindenevő (leszámítva néhány tejterméket, mert allergiás, de már kezdi kinőni)Jó kóstolgatást!
2009. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!