Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honapot toltott a lanyom....

14 honapot toltott a lanyom. Hogyan kezdjem a bilire szoktatast?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem egy 14 hónapos babánál korai. A lányom márciusban volt 2 éves, és még nem szobatiszta, sajnos nem mutat hajlandóságot rá. Meg kell várni még elég érett lesz hozzá.

2010. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is kicsit korai a 14 hónaposnak, de egy próbát megér!A lányom 20hós volt mikor szobatiszta lett!Én egyszerűen úgy döntöttem inkább a napi 10* átöltözés, de vége a pelusnak!Bepisilt óránként, takarítottam állandóan, de egyszer a bilibe sikerült, és megtapsoltuk, örültünk vele, és a köv is már a bilibe ment!Ez volt 2-3 nap, akkor én már éjjszakára sem adtam rá pelust, mert rossz megoldásnak gondolom hogy nappal megtanítják a gyereket hogy figyeljen a vizelet megtartásra, éjjel, meg elengedheti!Ez bekavar a gyerekeknél, ezért én egyszerre csináltam!néhány éjjel keltettem, de nem pisilt be!Azóta sem!Nem mondom hogy néha nem játszotta el, vagy nem érkezett későn a wc hez vagy bilihez, de szintem néhány nap alatt szobatiszta lett!
2010. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
felkeltetted éjjel pisilni utolsó??hát szerintem ha nappal megtudják tanulni akkor éjjel is,én biztos nem keltem fel ezért,de mindenki máshogy csinálja.kedves kérdező.13 hónapos volt a fiam mikor kapott egy bilit,de rá se hederített,aztán kb 1 hónap múlva már minden fürdetéskor rá pattant és magától ücsörgött rajta.egy idő után rendszerré vált hogy fürdés előtt egy fél óra bilizés addig amíg ő akarja,nincs megszabva,ha közbe bepisil se gond,csak lássa hogy jön a pisi.nemsokára bele is pisilt,persze csak véletlen,most 15 hónapos.semmit nem erőltetek ha belepisilünk örülünk,és ennyi.ne várj nagy eredményeket,de a napi játékos rutinná teheted a bilizést csak ne legyen nagyon játék,én legalábbis nem engedem a bilivel való játszást.ide oda viheti,de se bele nem pakolunk,se a fejünkre nem húzzuk stb.
2010. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ha nappal szobatiszta, de éjjel még nem! Az elején még nem rögzül bennük hogy nem ereszthetik el , így éjszaka nem ébrednek rá fel!!! Én semmiképp nem ébresztgetném éjszaka:-( nekem fél év külömbség volt az éjszakai és a napközbeni szobatisztaságra szokás között.

A 14 hónap szerintem is korai, de megismertetni a bilivel meglehet:-)))

2010. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is 14 hónapos múlt a lányunk. Karácsonyra kapott bilit. Azóta este a fürdetés előtt a fürdőben mindig ráültetjük. Nyilván nem várható el tőle a szobatisztaság, de én úgy gondoltam, ez olyan, mint a fogmosás, csak a szoktatás kedvéért. És nagyon élvezi. És megfigyeltem, hogy pontosan tudja, hogy ha mondom, hogy "nyomjunk együtt", akkor nyom. Ha épp nem jön, mert előtte pisilt, akkor jön egy-egy puki, olyan aranyos! Ha pedig sikerül, akkor tapsvihar, megnézzük együtt. Aztán később, ha már jobban érti, miről van szó, reggel is ráültetem, majd minden peluscserénél. Én így gondoltam, de még kicsik, viszont a szoktatás miatt szerintem mégsem túl korai! Sok sikert!
2010. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is kb 13 hónapos kora körül vettem meg a bilit. Eleinte a nappaliban volt. Szoktuk a látványt. Aztán megmutattam neki, hogy rá kell űlni. Közben este, a fürdetésnél láttam, hogy mikor pisil, és mondtam is neki, hogy: most pisilsz. Egyszer mielött kivettem volna a kádból mondtam neki, hogy pisiljen! Láttam az arcán, hogy koncentrál és pisilt is. Másnap reggel, miután levettem róla a pelust, ráűltettem a bilire. Mondtam neki, hogy pisiljen, és belepisilt. Ez kb 15 hónapos kora körül lehetett. Azóta minden reggel és este bilibe, vagy WC-be pisil. Van, amikor napközben is mondja, hogy menjünk bilibe pisilni. Kakilni még nem sikerült a bilibe. Szerintem nyáron szobatiszta lesz. Most 20 hónapos lesz 1 hét múlva.
2010. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sehogy, nagyon korai még. Csinálhatod, ahogy itt leírták, hogy most elkezded, gyakorlatilag semmi eredménnyel, aztán úgyis akkor lesz szobatiszta, amikor eléggé érett lesz rá agyilag, azaz majd 2,5 éves kora körül. Akkor viszont felesleges a küzdelem, mert egyik napról a másikra kkor is szobatiszta lesz, ha addig nem gyötröd egy évig feleslegesen...

Jövő nyár tökéletes lesz a dologra, meleg is lesz, korban is pont ott lesz, hogy gyorsan megtanulja. 1-2 hét alatt szobatiszta lesz, ha kint pelus nélkül, bugyiban hagyod játszani.

2010. ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!