Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy ágyból kiságyba szoktatás...

Nagy ágyból kiságyba szoktatást hogy kezdjem el? Lehetőleg sírás nélkül?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon elrontottam annak idején.Mindig is fekve szopiztattam a kislányt császáros voltam és így volt kényelmes.Az első idökben nem volt a kislánynak saját ágya így mellettem aludt el cicin.Evvel nem is lenne gond hanem már megszokta a nagy ágyat a z illatokat a felületet stb.Ha a nagy ágyban alszik akkor 1 huzamban több órát is képes aludni.Viszont ha át teszem a saját ágyába akkor félóránként ébren van.10 hónapos.A párom nem hagyja h hagyjam sírni a kislányt ráadásul hajnalban kel.Szóval nem tudom mi tévő legyek.Hogy tudnám át szoktatni a saját ágyába anélkül h a párommal veszekednem kelljen?Tudom h valahol én rontottam el:(Sajnos a párom eröltette jobban h maradjon köztünk.Légyszi ne bíráló válaszokat adjatok hanem próbáljatok segíteni.Ja és nem akarom még leszoktatni a szoptatásról!
2010. máj. 19. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg még ne szoktasd át. VÁrj vele pár hetet, hónapot, mert a babák alvási szokásai azért általában változóak. Nálunk pld. 14 hónapos koráig sosem aludt a nagy ágyban, csakis a helyén mindig! (Tápszeres lett 3 hónaposan sajna).


Szóval 14 hónapos volt, mikor is volt pár éjjel, amikor a foga nagyon gyötörte, hát magam mellé vettem. Azóta jól alszik, most 18 hónapos, a saját ágyában alszik el, de ha felkel hajnalban, akkor nem cicózok, magam mellé veszem.. végül is tudok így is aludni, és ő is jobban alszik. :)

2010. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Unokabátyáméknak úgy sikerült átszoktatni, hogy elaludt a nagy ágyban, majd mikor mélyen aludt, átvitték a kiságyába. Így egy idő után rájött, hogy ígyis-úgyis ott ébred, és hogy ott is jól tud aludni, és így már a kis ágy is megfelelt neki :) Amúgy viszonylag rövid idő (1 hónap) volt.
2010. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Minél tovább vársz vele, annál nehezebb lesz átszoktatni. A szoktatási időben a párod alhatna egy másik szobában (ha van), távolabb a kicsitől és füldugóval, hogy ne zavarja a sírás.


Amikor a kicsi sír a saját ágyában, vígasztald meg, ne hagyd sírni, de ne is vedd ki az ágyból.


Már előre félek, hogy nálunk mi lesz... Az én 2 hónapos fiam is velem egy ágyban alszik, nem a saját kiságyában. Igaz, legalább a gyerekszobában. De amíg nem alussza át az ájszakát, nekem sokkal kényelmesebb így, hogy mellettem van.

2010. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
nálunk is bevált az, hogy miután elaludt átvittük a saját ágyába. próbáld ki te is, esetleg adj neki valamit, ami a ti ágyatokra emlékezteti. pl aludjatok egy ideig egy kispárnával és tedd mellé mikor átviszed, így még ha félálomban keresgéli is az illatokat megtalálja. nálunk volt olyan a családban, hogy a kislány 4 éves koráig a szülei között aludt, mondván majd ő magától átszokik. végül átszokott, de az is több hónapos hercehurca volt, ment az éjjeli vándorlás, hiszti. mennél később alszik külön annál nehezebben szokja meg. szóval próbáld ilyen cselesen. napközben tedd be a kiságyba, játsz vele ott, hogy szokja, ilyesmi. sok sikert!
2010. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!Mindben volt valami de a kispárnás 5let nagyon tetszik.Egyébként mindig átrakom a saját ágyba éjjel kivéve ha én is el alszok szopi közben.
2010. máj. 19. 23:49
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Kispárna mellé még azt próbálhatod, hogy a lepedőtöket, amit néhány napja már használtok, azt átteszed az ő ágyába.

És ha kibírod, szoptasd éjjel ülve, és tedd vissza rögtön az ágyába, amint végzett.

Ha ezeket megszokta, próbáld este is a saját ágyában elaltatni/hagyni elaludni.

2010. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 13 hónapos koráig velünk aludt. Aztán azt vettem észre, hogy egyre kényelmetlenebb mindhármunknak. Ő is felébredt, ha mi megmozdultunk és rengeteget mocorgott, fészkelődött. Aztán kórházba kerültünk egy éjszakára. Ringatva kellett elaltatnom és egész éjszaka ott álltam az ágya mellett, DE! Végig ott maradt, csak az északai szopik során vettem ki. Úgy dönöttem, ha ott ment, akkor otthon is. Az ágya mellé tettem egy szivacsot, azon szopizunk, mellettem alszik el és onnan teszem be az ágyába. Így hamarabb el is alszik, nincs a régi nyűglődés az altatással és! nem kell az elalvása után lábújjhegyen és suttogva közlekednünk. A baj az még így két hónap után is, hogy éjszaka ha felébred, sír a cici után. ÉN meg loholok hozzá félkómásan...

Szóval: szerintem kell ehhez egyfajta érettség. Próbáltuk mi már korábban is, de sikertelen volt. Fél óra múlva mindig felébredt. Most 3-4 órát alszik egyhuzamban.

Sok kitartást kívánok!!! Ja! Első két nap ott aludtam vele a szobában, a szivacson.

2010. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!