Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne csak...

Mit csináljak, hogy ne csak cumival legyen hajlandó aludni?

Figyelt kérdés
Több,mint egy éves a babám,nappal nem kell neki a cumi,nem is kéri. DE aludni csak úgy tud ha a szájában van,órákig is ott van a cumi,ettől meg akárhányszor mosom bebüdösödik a cumi. Ha kiveszem a szájából(csak akkor tudom ha ha mélyen alszik) akkor 2-3 óra múlva ébred éjjel cumit kell adnom és már alszik is tovább... nem akarom,hogy cumival aludjon. mit csináljak? egyébként annyira jó alvó 12 órát végig alussza éjjel,nappal is 1szer alszik 2 órát. nem akarom ezt megzavarni. :(
2013. jún. 17. 20:44
 1/8 A kérdező kommentje:
kicsit sok lett a cumi szó,bocsi. :)
2013. jún. 17. 20:45
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha elveszed a cumit, rászokik az újára, legalábbis én átszoktam... a lányom 6 éves és cumival alszik, szeptemberben suliba megy, mondtam, hogy addigra szokjon le, neki is ciki már, nem is mondja senkinek, és itthon is eldugja a cumiját nehogy lássa valaki :)én hagynám.
2013. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ne vedd el tőle,hadd cumizzon.kicsi még.
2013. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
2-3 évig nem ajánlják a leszoktatást mivel ö ezzel nyugtatja meg magát. Még hagyd szeritnem.
2013. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
miért akarod leszoktatni?sógornőm leszoktatta a kislányát 1 évesen,és azóta sem alszik rendesen éjszaka,ill. szopja az ujját,(már jó görbe neki) ami szerintem annyira gáz...akkor már inkább a cumi.az én kisfiam is cumizik,megnyugtatja,erre találták ki,ez egy természetes ösztön a babáknál.fel nem fogom miért szeded ki a szájából!?nem értem.ha ennyire cumi ellenes vagy,nem kellett volna neki odaadnod.
2013. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kellene elvenned tőle. Az én kisfiam 16 hónapos, szintén cumival alszik, egész éjjel nála van, de eszembe sem jutott, hogy elvegyem tőle. Csak alváshoz kell neki, napközben már nincs rá szüksége, csak ha nagyon nyűgös. Szerintem ennyi idős babánál ez még egyáltalán nem gáz. Ha egész nap a szájában lenne, akkor megérteném az aggodalmad, mert az már a beszédfejlődést is gátolhatja, de így, hogy csak alváshoz kell neki, ez teljesen rendben van.

Mi mosogatógéppel szoktuk időnként elmosni a cumit, 60 fokon, így nem lesz büdi, vagy ha mégis, akkor kidobjuk és kap másikat.

2013. jún. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe, majd elhagyja magától, főleg, ha nappal nem is igényli. Nincs miért aggódnod, ha nem cumival a szájában csinál mindent. Sztem rendszresítsd be több cumit, hogy mindig legyen tiszta. Az enyém 2 éves, az ujját cumizza, de csak elalváshoz. A fogsorát pedig ne féltsd, az akkor deformálódhat, ha valaki még az óvodás kora végén is az ujját szopja.
2013. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,úgy tudtam,hogy annál jobb,minnél elöbb elhagyja a cumit,de akkor hagyom természetesen,csak mondom az zavar,hogy órákig is a szájában lóg éjjel és ott elszaparodnak a bacik vagy nemtudom..lehet én vagyok hülye :)
2013. jún. 18. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!