Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

A négy hónapos és három hetes kislányom nem akar hasra fordulni. Mit tegyek?

Oldalra elfordul, de hasra nem. Azt meg figyeltem, hogy mikor ölbe veszem szeretne felülni. Mindig emeli előre a fejecskéjét és mikor majdnem ülő helyzetbe helyezem az tetszik neki. Mikor szoktak a babák maguktól megfordulni?Mikor kell szakorvosi segítséget kérni?

2007. szept. 22. 06:49  Privát üzenet  

A válaszok
Nyugalom! Semmiről nincs lekésve a kicsi. Az hogy 4 hónaposan kellene hasra fordulnia az csak a nagy átlag. Ha már oldalra fordul ahogy írtad onnan a következő lépés a hasra fordulás ami nem is olyan egyszerü meg kell tanulnia hogy a kezecskéjét ki vegye maga alól és elég nagy lendületet kell vennie hogy sikerüljön. Általában 4-6 hónap között szoktak hasra fordulni. Ja egyébként ha hasra teszed szeret úgy vagy egyből nyűgösködik mert ha nem tetszik neki akkor nem is nagyon fogja gyakorolni mert az nekki kényelmetlen. gondold magad a helyébe te sem állsz órákat féllábon mert kényelmetlen. Türelem! Egy Védőnő

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2007. szept. 22. 11:28 Privát üzenet
Mikor az én gyerekeim voltak picik, én is nagyon türelmetlen voltam.De ha csak 6-7 hónapos korban fordul hasra,még az sem késő. Ha egyébként izeg-mozog, próbálkozik, akkor biztosan egészségesen fejlődik. Persze, az is kell, hogy legyen helye a próbálkozásra, mert ha beleakad keze-lába a kiságy rácsába akkor elmegy a kedve. És a túl puha, süppedős helyen sem könnyű gyakorolni.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2007. szept. 22. 13:06 Privát üzenet
A babának semmi baja,csak lehet kicsit lustibb:-).Nekem 7 hónapos volt a fiam mikor hasra fordult.Nincs semmiről lekésve.De tegyél le a földre a szoba közepére egy kisplédet vagy lepedőt,tedd körbe játékokkal a baát,előbb-utóbb a nyújtózkodától átbillen,utánna meg majd magától is menni fog.

A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2007. nov. 5. 17:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az én kislányom 5 hónapos, és még nem tud hasra fordulni, ha hasra fordítom akkor a fejét megtartja, a könyökén támaszkodik, kinyujtott kézzel nem tud támaszkodni. Normális dolog? 8.5 kg.68cm.
8 hónapos lesz a kislányom és minden pelenkázás alkalmával hasra akar fordulni. Küzdelem minden pelenkacsere. Hogyan tudnám leszoktatni róla?
Baj e hogy a kislányom nem szeret hasra fordulni?
Kislanyom hasra fordul, az egyik kezet maga alatt hagyta, , tanacsotokra finoman csipkedtem az oldalat, sikerult, kov lepes az volt hogy nem konyokolt fel csak segitseggel, majd...
Kislányom 4,5hónapos, nagyon foglalkoztatja a "hogyan tudna hátról hasra fordulni" dolog, mivel még nem megy Neki segitség nélkül, hisztibe torkollik. Hogyan segitsek Neki?
Már egy hónapja van bedagadva a hat hónapos kislányom jobb cicije. A védőnő azt mondta, hogy ez természetes, és elő szokott fordulni. Mit tegyek?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!