Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A négy hónapos és három hetes...

A négy hónapos és három hetes kislányom nem akar hasra fordulni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Oldalra elfordul, de hasra nem. Azt meg figyeltem, hogy mikor ölbe veszem szeretne felülni. Mindig emeli előre a fejecskéjét és mikor majdnem ülő helyzetbe helyezem az tetszik neki. Mikor szoktak a babák maguktól megfordulni?Mikor kell szakorvosi segítséget kérni?
2007. szept. 22. 06:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom! Semmiről nincs lekésve a kicsi. Az hogy 4 hónaposan kellene hasra fordulnia az csak a nagy átlag. Ha már oldalra fordul ahogy írtad onnan a következő lépés a hasra fordulás ami nem is olyan egyszerü meg kell tanulnia hogy a kezecskéjét ki vegye maga alól és elég nagy lendületet kell vennie hogy sikerüljön. Általában 4-6 hónap között szoktak hasra fordulni. Ja egyébként ha hasra teszed szeret úgy vagy egyből nyűgösködik mert ha nem tetszik neki akkor nem is nagyon fogja gyakorolni mert az nekki kényelmetlen. gondold magad a helyébe te sem állsz órákat féllábon mert kényelmetlen. Türelem! Egy Védőnő
2007. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mikor az én gyerekeim voltak picik, én is nagyon türelmetlen voltam.De ha csak 6-7 hónapos korban fordul hasra,még az sem késő. Ha egyébként izeg-mozog, próbálkozik, akkor biztosan egészségesen fejlődik. Persze, az is kell, hogy legyen helye a próbálkozásra, mert ha beleakad keze-lába a kiságy rácsába akkor elmegy a kedve. És a túl puha, süppedős helyen sem könnyű gyakorolni.
2007. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A babának semmi baja,csak lehet kicsit lustibb:-).Nekem 7 hónapos volt a fiam mikor hasra fordult.Nincs semmiről lekésve.De tegyél le a földre a szoba közepére egy kisplédet vagy lepedőt,tedd körbe játékokkal a baát,előbb-utóbb a nyújtózkodától átbillen,utánna meg majd magától is menni fog.
2007. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!