Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha még nem mászik?

Baj ha még nem mászik?

Figyelt kérdés
kislányom 8 hónapos múlt és esze ágában sincs mászni :-( A védőnő mindig kérdezi és bár azt mondja nem baj valahogy a hangsúlya nem ezt tökrözi :-( Sokat van hason de kúszni is csak akkor kúszik ha nagyon muszáj :-( Bocsi ha ostoba kérdés, de első baba és nem tudom mi mikor és meddig normális :-( a válaszokat előre is köszönöm.

2013. jún. 18. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
írd be a keresőbe, hogy "baba kúszás, mászás" és rengeteg infot fogsz kapni.
2013. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos korig kell kúszni és 11 hónapos korig mászni.
2013. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk már 10 hónapos volt a lányom, mikor elkezdett igazán mászni. Már előtte pár héttel láttam rajta, hogy képes lenne rá, de a kúszás nagyon ment, ráadásul még előtte fel is állt, és egyből lépegetett a bútorok mellett. Totál stresszben voltam miatta :)

De nagyon beindult utána, 10 hónaposan mászott, 12 hónaposan pedig már járt. Szóval egyrészt egyáltalán nincsen lemaradva kor szerint, másrészt ha később kezd mindent, akkor is lehet hogy beelőzi a a végén a többit :)

2013. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor várok tovább és reménykedem hogy lassan ő is úgy gondolja hogy nem ártana megtanulni mászni :-)
2013. jún. 18. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is első baba és 10 hónapos koráig nem mászott.

Kúszás is csak abból állt, hogy forgott a hasán körbe körbe. Ennek ellenére viszont rengeteget kutyázott a 2 hónapnyi kúszás alatt.

Én úgy segítettem neki, hogy egyik kezemmel négykézláb tartottam a gyereket, nehogy lekoppanjon a feje, a másik kezemmel pedig rakosgattam a kezeit-lábait előre.

A fordulása is csak 9 hónaposan lett meg.

2013. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 hónaposan kezdett el mászni! Egy napig kúszott! Most 15 hónapos és 1,5 hónapja megy! Sokáig mászott! Szerintem nem baj,ha nem mászik még! Lehet kicsit lusta,vagy egy kis ösztönzés kell neki! Minden gyerek mozgásfejlődése más! Nem aggódnék a helyedben! :)
2013. jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak már kezdtem aggódni mert sok pici baba van az ismerős körben akik 1-2 hónappal idősebbek vagy fiatalabbak és az idősebbek közül már mind a ketten 7 hónaposan másztak az egyik most 10 ő már bútoruk mellet feláll a másik kislány 11 hónapos és már szó szerint fut :-( Barátnőm fia 7 hónapos és már ő is próbál mászni :-( De akkor remélhetőleg csak lusta a kis drágám :-) Pedig amúgy egy kis örökmozgó és ha valami érdekli akkor odakúszik érte, de mászni nem nagyon akar, inkább felállna :-)
2013. jún. 19. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
az én fiam is lusta volt.11 hónapos volt amikor elkezdett mászni.makk egészséges kisfiú.csak nem akartam megerőltetni magát:) aztán egy nap megelégeltem és megmutattam neki hogy kell mászni.:) gondolhatod milyen vicces volt.aztán tettem játékokat elé és ha picit közelebb jött akkor arrébb tettem hogy hagy erőlködjön.amíg nem mászott mindenhova pörögve ment.most 2 éves és szeretném ha néha legalább 2 percre leülne.de esélytelen:) egy igazi örökmozgó a kisfiam
2013. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!